Jaki ebook reader najlepszy ?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 21 sty 2011, 19:10 Jaki ebook reader najlepszy ?

Przymierzam się do kupna (na ebay-u raczej ) ebook readera i właśnie mam problem. Nie znam się dokładnie na tym sprzęcie, więc postanowiłem zasięgnąć opinii tutaj. Zatem, jaki waszym zdaniem ebook reader jest najlepszy? Chodzi mi o ten w technologii e-paper, gdyż z tego co przeczytałem na internecie, technologia c-paper, to delikatnie gorsza, chińska podróbka technologii e-paper. Czy ktoś z was mógłby mi doradzić? Byłbym zobowiązany i wdzięczny. Z góry dziękuję.

Oczywiście zapomniałem dodać, że rozglądam się za takimi poniżej 100 funtów. :)
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monique » 21 sty 2011, 19:54 Re: Jaki ebook reader najlepszy ?

A nie lepiej zaczekać jak zaczną produkować modele wydzielające zapach starego papieru? :)

Prawdziwej książki nic nie zastąpi pod tym względem.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 21 sty 2011, 20:56 Re: Jaki ebook reader najlepszy ?

Tak, zgadzam się. Ale ja to robię ze względów ekonomicznych. Książki są drogie. I zajmują coraz więcej miejsca. Przynajmniej w moim pokoju. Ebook reader zaś jest maleńki ale pomieści do kilkunastu tysięcy tytułów. Nie zajmuje miejsca. I prawie każdą książkę można ściągnąć za darmo dzisiaj z internetu. Ja również byłem zwolennikiem książek, polowałem kiedyś na określony tytuł, znalazłem go, jednak cena mnie przeraziła. Kilka dni później przełamałem się i ściągnąłem za free z neta. Nic nie zastąpi nigdy książki - prawda ale jeśli chodzi o pieniądze - ebook wygrywa.


Zwłaszcza, że w obecnych czasach ludziom nie chce się nawet pofatygować, by przejść się do biblioteki. A tak? Mają wszystko za sprawą paru kliknięć. Taka forma lenistwa źle świadczy o człowieku. Ale na postępy nic nie poradzimy. Nawet jeżeli odbywać się one będą kosztem naszego zdrowia. Ludziom się po prostu już nic nie chce.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 22 sty 2011, 00:51 Re: Jaki ebook reader najlepszy ?

Książki są drogie? 30-40 zł czy 10-15 funa to dla Ciebie (przyjmuję osoby pracującej... do tego w UK) tak drogo?... z lenistwa? to codziennie pożyczasz nową książkę?... dziwne te Twoje powody...
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 22 sty 2011, 11:52 Re: Jaki ebook reader najlepszy ?

Mahol, z całym szacunkiem ale podajesz mi cenę książek tak, jakbym ja sam nie wiedział, nie miał pojęcia ile one kosztują. 10-15 funa, to nie są jakieś ogromne sumy. Schody zaczynają się dopiero, kiedy weźmie się pod uwagę ile kto czyta. I tutaj jest pies pogrzebany. Nieistotnym jest ile zarabiam. Kwota nawet 100 funtów w skali roku przeznaczona na książki jest dla mnie wysoka, nie mówiąc już o większych. Z tym, że ja nigdy pieniędzy na książki nie żałowałem. To po prostu moja osobista konkluzja.
Nie rozumiem o jakich powodach natomiast mówisz. Lenistwo? Ta druga część mojego tekstu nie odnosiła się konkretnie do mnie ( ja w zasadzie nie korzystam nawet z biblioteki :) ). Jednak abstrahując już od tego, każdy ma swoje powody, małe narzekania, i nie każdy z kolei musi je rozumieć ani tym bardziej pochwalać. Jak w tym przypadku.

Jednak i tak dziękuję za komentarze jak by nie było, i zainteresowanie.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pati77 » 26 mar 2011, 15:15 Re: Jaki ebook reader najlepszy ?

ja mam sony prs-600, jest super, tylko szkoda ze zaden z readerow nie ma wmontowanej lampki. do tego modelu pokrewiec z lampka wciaz jest bardzo drogi (nawet na ebayu)
W mojej pracy mam do czynienia z roznymi markami i modelami i jak dla mnie to wszystkie sa podobne ;-) niektore maja kolorowe wyswietlacze, ale na co komu kolor podczas czytania? hihi

pati77
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 30 sie 2009, 11:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Smirnoff » 26 mar 2011, 20:00 Re: Jaki ebook reader najlepszy ?

Naprawde duzy wybor jest i zalezy na jakie bajery zwracasz najbardziej uwage. Ja uzywam Sony E-Reader Touch prs-350. Jest standardowy z touch screen-em i mi wystarcza ale sa duzo lepsze jak np. http://www.mymemory.co.uk/eBook-Readers ... er---Black z wi-fi i innymi bajerami - trudno powiedziec ktory najlepszy.
Avatar użytkownika
Smirnoff
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 18 mar 2011, 18:56
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA