Opuszczone lotniska

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 maja 2012, 14:27 Re: Opuszczone lotniska

-eMPe- napisał(a):Drzewa przy drogach byly sadzone dla wygody koni pociagowych - zeby sie nie pocily w pelnym sloncu. Takze dla kolumn marszowych wojska.. Dzis to zbedne i niebezpieczne.

Uśmiałem się do rozpuku... Szczególnie z tej kwestii o niebezpieczeństwie.
Że tak zacytuję przedpiścę, z którym się w 100% zgadzam:
qwertyuiop napisał(a):
pabloski napisał(a): Powiedz czemu nie wytna tych zasranych drzew przydroznych


Tak to drzewa wyskakuja pod samochody. (...)


Kiedyś czytałem o badaniach, które dowiodły, że gdyby usunąć wszystkie przeszkody z dróg to ilość wypadków by.... wzrosła. Bo skoro nie ma żadnych przeszkód, to można gnać ile dusza zapragnie.

pabloski, rury, podniesienie asfaltu to wymaga nie tylko kasy ale i sporo czasu. Tutaj inwestują w drogi od 70 lat. U nas jakieś ostatnie 10-15. Poza tym nie porównuj Anglii do Polski, bo to zupełnie inne warunki klimatyczne (zimy i lata).
Zresztą, pożyjesz, pojeździsz, może zrozumiesz coś innego. Tylko najgorsze, że nie będziesz jeździł w Polsce, tylko tutaj...

Pozdrawiam
PS. dla mnie EOT.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 26 maja 2012, 14:50 Re: Opuszczone lotniska

To milo, ze moja wypowiedz cie rozbawila. Jednak jest spojna i logiczna. Drzewa same nie wskakuja pod samochody, prawda, ale zrzucaja liscie, galezie. Wszystko trzeba tlumaczyc jak krowie na rowie? :)
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pabloski » 26 maja 2012, 18:03 Re: Opuszczone lotniska

To mowisz AdamBoltryk, ze jak juz obserwujmy jakies przeciagajace sie inwestycje od 15 lat to juz chwala naszym wladzom?. Nie wiem, gdzie takie czytadla dorwales, ze takie badania zrobili. Tu to dopiero mozna sie usmiac. Polski ruch drogowy ma zla opinie miedzy innymi dlatego, ze sa nasze drogi sa beznadziejne i malo sie tym kierunku robi (moze troche w duzych miatach). Wiekszosc plnow sie juz przyzwyczaila i tylko imigranci jak my wracajac tam czasem widza roznice. Wiem, ze nie ma co porownywac zachodu do naszych realiow, ale mnie razi same nastawienie urzedasow i to jakie babole strzelaja. Te zlodziejstawa, przekrety i brak konsekwencji. Podatnik na tym traci podwojnie, bo ani drog ani kasy. Wedlug twojego rozeznania to w Niemczech, bo to u nich szosy mozna postawic za wzor, powinna byc najwieksza liczba wypadkow. Napewno teraz wyjmiesz spod malego palca 105 powodow dlaczego tak nie jest. Niemcy dawno uporali sie z problemem przydroznych drzew, gdyz miay one charakter militarny. Niby jako oslona transportow przed obesrwacjami z gory. Byl to jeden z punktow rozbrojenia tego kraju po II wojnie. A u nas ruskie kazali sadzic niby, ze ozdoba! hehe. Poczytajcie troche o tym a nie targacie lacha. Pozdro.

pabloski
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 21 cze 2011, 14:39
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 maja 2012, 07:49 Re: Opuszczone lotniska

Dobra, miał być EOT z mojej strony, ale jeszcze odpowiem:

1. Zapoznaj się z informacjami zawartymi w broszurze z pierwszego linku - https://www.google.com/search?q=d%C5%82 ... =firefox-a Patrz głównie na to co JEST - czyli długość sieci drogowej.

2. Zasiądź w fotelu/krześle radnego rady Gminy/Powiatu - tych jednostek administracji, które zawiadują największą ilością dróg, i sam decyduj o ilości inwestycji/remontów w drogi. Tak dla Twojej informacji - byłem radnym rady gminy przez 4 lata i wiem jakimi środkami dysponowaliśmy w tym okresie i jak.

3. A jak już będziesz miał kasy jak lodu jako Wójt, Dowiedz się ile trwa porządny remont/budowa 1 km drogi, pomnóż to przez długość dróg i zobacz. Dodaj do tego całą drogę projektowo-administracyjną...

4. Piszesz o Niemcach? Przejrzyj nagłówki z tego linku: http://info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj ... ki+drogowe i porównaj je do tego : http://www.policja.pl/portal/pol/8/160/ ... _2008.html
Tylko zauważ, że
W Niemczech liczba ofiar wypadków drogowych od kilku lat gwałtownie spada. W 2010 r. na drogach zginęło tylko 3657 osób - to najmniej od pół wieku.

Skoro gwałtownie spada to znaczy, że była dużo większa od tej liczby i jak ją porównasz do naszych statystyk, to się okaże, ze nie jest wcale tak dużo mniejsza od naszych. A przecież mają wzorowe drogi, super samochody itd.

5. Doczytaj, kto powoduje najwięcej wypadków w Czechach

6. Co do drzew, proponuje przeczytać i zrozumieć informacje z tego linku: http://moto.pl/MotoPL/1,111276,4583186.html z naciskiem na ostatni akapit. I do jakich wniosków doszli, Ci gloryfikowani przez Was Niemcy po 50-70 latach. Mądry człowiek uczy się na cudzych błędach. Głupiec je powtarza.

7. Według Was wycinka drzew przydrożnych w Niemczech była spowodowana nakazem aliantów do odsłonięcia dróg, aby widać było kolumny marszowe. Jak wynika z wyżej przedstawionej informacji największa miała miejsce w latach 60tych i 70tych. 20-30 lat po wojnie?! Jak pisałem - bzdura na kółkach.

8. A jak już tak jesteście zapatrzeni w te Niemcy, to może wprowadzić coś takiego w całej Europie? A co tam europie - na świecie. Jako obowiązkowe. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... etlna.html

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez pabloski » 27 maja 2012, 12:39 Re: Opuszczone lotniska

To wszystko drogi panie zalezy od punktu widzenia. Dokopales sie do informacji, pasujacych Ci tu przedstawic i starasz sie cos udowodnic, sam nie wiem co. Mozna sadzic drzewa, upiekszac drogi i ograniczac predkosc jak to robia w Niemczech, tylko ze oni maja alternatywe w postaci autostrad, gdzie moga szybciej i bezpiecznie sie poruszac. Jak komus nie odpowiada piekna aleja i widoki to wypad na trase szybkiego ruchu. A u nas ani widokow ani alternatyw (no chyba, ze mi zaraz powiesz, ze to co tam teraz powstaje to mozna nazwac alternatywa)!! Tak po za tym to w Niemczech jest prawie 3 razy wiecej ludnosci, gdybys nie doczytal i emigrantow tez nie brakuje! Wiec przelicz sobie jeszce raz te statystyki Ja sie nie podniecam Niemcami (chociaz bardzo imponuje mi ich dazenie do doskonalosci), tylko martwie o siebie tylko i o tysiace ludzi, ktorzy musza meczyc sie jezdzac po Polsce! A kto zostaje radnym i wchodzi do samorzadów to juz lepiej mi nie przypominaj. Brak kompetencji widac jak Polska dluga i szeroka. Normalny i inteligentny czlowiek nie potrafi obiecywac i klamac po to, aby pozniej kleic rocha, ze z takimi problemami trzeba sie zmierzyc i w ogole szkoda zachodu. Zawsze ktos sie znajdzie komu obecny stan rzeczy odpowiada! "No mention, no tesnsion" i chwialic to co mamy bo mogloby byc gorzej co nie? Dobrego urzednika nie odstraszaja kalkulacje i okresy remontow. Takich niestety jest garstka i sa przycimiewani przez reszte szuj. Bzdury wg Ciebie w punkcie 7 to sam sobie poskladales wedlug wlasnego uznania z kilku wypowiedzi. Nie bede Cie uswiadamial na czym polegaly restrykcje dla tego kraju ustanowione przez ONZ. Nikt z reszta nie mowil, ze to byl jedyny powod dlaczego drzewa zostaly wycinane i kiedy to nastopilo! A jak drzewa to nie jeden ze sposobów maskowania transportów wojskowych to wtedy niby co?? Pozdro.

pabloski
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 21 cze 2011, 14:39
Reputacja: 4
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA