Stluczka

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

KobietaPostNapisane przez nieesia » 20 sie 2016, 11:33 Stluczka

potrzebuje rady !!! mialem stluczke facet wjechal w tyl pojego samochodu (oczywiscie jego wina) ubezpieczalnia chce sama naprawic mi samochod. moje pytanie czy jest taka mozliwosc w tym kraju, aby dali mi pieniadze i zebym sam w swoim zakresie napawil auto

nieesia
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 29 maja 2016, 08:35
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 20 sie 2016, 22:04 Re: Stluczka

nieesia napisał(a):potrzebuje rady !!! mialem stluczke facet wjechal w tyl pojego samochodu (oczywiscie jego wina) ubezpieczalnia chce sama naprawic mi samochod. moje pytanie czy jest taka mozliwosc w tym kraju, aby dali mi pieniadze i zebym sam w swoim zakresie napawil auto


Nie wiem dokładnie czy możesz dostać pieniądze ale zrób wszystko, żebyś sam mógł wybrać warsztat. Mi po lekkiej stłuczce (jedna mała ryska) auto bardziej zniszczyli w warsztacie niż było po stłuczce. Po naprawie reklamacyjnej jedną rzecz naprawili a inną popsuli. Nie miałem już siły dalej się szarpać.

Gdybym teraz miał taka sama sytuację to w życiu nie zgłosił bym żadnej szkody tylko wziął od sprawcy parę groszy, które mi oferował.
1. Naprawił bym sobie gdzie chcę za 10-krotnie niższą kwotę którą oni wycenili.
2. Nie płacił bym teraz wyższego ubezpieczenia jako uczestnik kolizji (tak to działa w tym kraju, że nawet jak nie jesteś winny to płacisz więcej).
3. Nie nękali by mnie codziennie telefonami z różnych firm wyłudzających odszkodowania do wystąpienia o odszkodowanie za utratę na zdrowiu. Tak mam już dosyć tych telefonów, że myślę o zmianie numeru.

Życzę powodzenia.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 21 sie 2016, 13:50 Re: Re: Stluczka

nieesia napisał(a):potrzebuje rady !!! mialem stluczke facet wjechal w tyl pojego samochodu (oczywiscie jego wina) ubezpieczalnia chce sama naprawic mi samochod. moje pytanie czy jest taka mozliwosc w tym kraju, aby dali mi pieniadze i zebym sam w swoim zakresie napawil auto


Pieniędzy do ręki nie dostaniesz ale możesz sobie wybrać swój warsztat gdzie chcesz mieć naprawiony samochód, dobrze radzę nie korzystaj z warsztatów które wskaże ubezpieczalnia bo tam im nie chodzi o jakość a o ilość...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez rmboss » 22 sie 2016, 23:37 Re: Stluczka

Oczywiscie ze jest opcja dostania gotowki na naprawe - przestancie pisac bzdury !

Wszystko zalezy od tego w jakiej firmie samochody byly ubezpieczone i kto skladal claim.

Jezeli gosc walnal w Ciebie i przyznal sie do winy, to popros go by skontaktowal sie z swoja firma ubezpieczeniowa i dal im Twoj numer telefonu. Oni skontaktuja sie z Toba.

Nie tak dawno bo kilka tygodni temu sprawe przerabialem sam...

Wszystko zalezy tez od wartosci pojazdu i kosztow naprawy. Jezeli koszta naprawy sa czy beda zblizone do wartosci auta firma sama zaproponuje Tobie tzw. Payment in lieu - jezeli tego nie zrobia spytaj sam !

Nigdy, przenigdy nie kontaktuj sie z swoja firma ubezpieczeniowa, nie skladaj claim.

Podwyzsza Tobie skladke mimk tego ze ktos wjechal w Ciebie, nawet jak Twoje auto stalo na parkingu.

Jezeli zas Twoje auto warte jest np. £10 k a naprawa wyniesie ok £2 k to s reguly wola naprawiac, wszystko zalezy od ubezpieczyciela

Ja wyciagnalem prawie 2 razy tyle ile wartw bylo auto - przelew po 2 godzinach, masz obowiazek powiadomienia swojej ubezpieczalni (ob. prawny).

Innego razu wolalem zeby naprawili - sam ocen straty. Przepsiy unijne juz od dawna nakazuja stosowania oryg czesci zamiennych wiec jak macie jakies zazalenia co do jakosci naprawy poprostu nie odbierajcie samochodu i wymagajcie poprawy.

Firma ubezp a - rowna sie naprawa a

Firma ubezp b - rowna sie naprawa a,b,c etc...

Nie szufladkujcie

rmboss
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 7 paź 2008, 18:12
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 23 sie 2016, 00:01 Re: Stluczka

rmboss napisał(a):Jezeli gosc walnal w Ciebie i przyznal sie do winy, to popros go by skontaktowal sie z swoja firma ubezpieczeniowa i dal im Twoj numer telefonu. Oni skontaktuja sie z Toba.



Taka sytuacja: gość wjeżdża mi w tył, proszę o ubezpieczenie - odmawia, proszę o dokument tożsamości - odmawia, dzwonię na policję - policja odmawia przyjazdu jak nikt nie jest ranny ani ruch nie jest wstrzymany, policja mówi że wystarczy jak znam numer rejestracyjny sprawcy.

I teraz pytanie: gdzie mam się zgłosić po odszkodowanie?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 23 sie 2016, 03:32 Re: Re: Stluczka

rmboss napisał(a):Oczywiscie ze jest opcja dostania gotowki na naprawe - przestancie pisac bzdury !

Wszystko zalezy od tego w jakiej firmie samochody byly ubezpieczone i kto skladal claim.

Jezeli gosc walnal w Ciebie i przyznal sie do winy, to popros go by skontaktowal sie z swoja firma ubezpieczeniowa i dal im Twoj numer telefonu. Oni skontaktuja sie z Toba.

Nie tak dawno bo kilka tygodni temu sprawe przerabialem sam...

Wszystko zalezy tez od wartosci pojazdu i kosztow naprawy. Jezeli koszta naprawy sa czy beda zblizone do wartosci auta firma sama zaproponuje Tobie tzw. Payment in lieu - jezeli tego nie zrobia spytaj sam !

Nigdy, przenigdy nie kontaktuj sie z swoja firma ubezpieczeniowa, nie skladaj claim.

Podwyzsza Tobie skladke mimk tego ze ktos wjechal w Ciebie, nawet jak Twoje auto stalo na parkingu.

Jezeli zas Twoje auto warte jest np. £10 k a naprawa wyniesie ok £2 k to s reguly wola naprawiac, wszystko zalezy od ubezpieczyciela

Ja wyciagnalem prawie 2 razy tyle ile wartw bylo auto - przelew po 2 godzinach, masz obowiazek powiadomienia swojej ubezpieczalni (ob. prawny).

Innego razu wolalem zeby naprawili - sam ocen straty. Przepsiy unijne juz od dawna nakazuja stosowania oryg czesci zamiennych wiec jak macie jakies zazalenia co do jakosci naprawy poprostu nie odbierajcie samochodu i wymagajcie poprawy.

Firma ubezp a - rowna sie naprawa a

Firma ubezp b - rowna sie naprawa a,b,c etc...

Nie szufladkujcie


Pamiętaj że firma ubezpieczeniowa winnego wypadku ma w obowiązku zadbać o swojego klienta nie o ciebie...

Co do nie zgłaszania wypadku radzę zapoznać się z T&C swojego ubezpieczyciela i także z obowiązującym prawem w UK.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 sie 2016, 06:40 Re: Stluczka

rmboss napisał(a):(...) Nigdy, przenigdy nie kontaktuj sie z swoja firma ubezpieczeniowa, (...)


rmboss napisał(a):(...) masz obowiazek powiadomienia swojej ubezpieczalni (ob. prawny) (...)


Przeczysz sam sobie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez rmboss » 23 sie 2016, 08:51 Re: Stluczka

Firma ubezpieczeniowa winnego wypadku ma rowniez obowiazek naprawic Twoje auto jako poszkodowanego lub wyplacic Tobie lub Twojej firmie kase za naprawe.

Gdy pisalem o nie powiadamianiu chodzilo mi o to zeby nie zglaszac claim bo mimo to ze nie byla to nasza wina podwyzsza nam skladke na nowy rok.

Powiadomic trzeba o zaistnialej sytuacji ale obowiazku skladania claim nie ma, bo po co skoro winny kierowca taki claim zlozyc powinien w swojej firmie.

Robcie jak uwazacie za sluszne, ja przechodzilem przez te sprawy wiele razy i z doswiadczenia wiem jak to zrobic by wyjsc na tym najlepiej.

rmboss
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 7 paź 2008, 18:12
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 23 sie 2016, 12:31 Re: Stluczka

Możesz rmboss odpisać mi na moje zapytanie wcześniejsze? Coś to forum jest popsute i wiadomości są z opóźnieniem.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez rmboss » 23 sie 2016, 16:02 Re: Stluczka

Tutaj wlasnie jest problem bo skoro nie znasz jego firmy ubezpieczeniowej to pozostaje Tobie skontaktowac sie z wlasna, zlozyc claim. Dziwne ze winowajca odmowil podania swoich danych, moze nie mial ubezpieczenia ? Wtedy zaczna sie schody, mam nadzieje ze Twoja polisa obejmuje protect against uninsured drivers (w razie w)

Payment in lieu - wyplata gotowki na naprawe z reguly ma miejsce kiedy jego ubezpieczalnia sie sprawa zajmuje.

Kiedy skontaktujesz sie ze swoja mozesz zapomniec o wyplacie ale warto sprobowac.

Wszystko zalezy od zniszczen, kosztow naprawy wzgledem kosztow pojazdu i tak naprawde od agenta.

Licz sie z tym, ze mimo iz nic nie stalo sie z Twojej winy, ubezpieczenie bedzie podwyzszone i przez podajze 3 lata musisz deklarowac ten non fault claim przy kupnie polisy

Jak znasz numer rejestracyjny sprawdz na askMid czy samochod jest ubezpieczony, informacje tam sa z 24 h opoznieniem, jezeli gosc jezdzil na trade insurance to tez nie bedzie tam informacji

rmboss
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 7 paź 2008, 18:12
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 2 wrz 2016, 16:10 Re: Stluczka

A ja powiem tak, miałem stłuczkę 2 lata temu, claima robiłem przez swoją ubezpieczalnie, 2 lata mi się sprawa ciągnęła mimo nagrania z mojej kamerki w aucie, 2 lata płaciłem wyższe ubezpieczenie ale w końcu oddali mi i excessa i to jak płaciłem wyższe ubezpieczenie bo zniżki przepadły. Auto oddałem do Fix Auto (wyznaczone przez ubezpieczyciela) gdzie dostałem zastępcze Peugeot'a 108 (dobrze że nie Micrę). Auto jak odbierałem to wyglądało jak by z fabryki wyjechało. Calutki bok na nowo przemalowany i wylakierowany że nie można było się do niczego przyczepić. Felgi miałem wciąż porysowane, więc powiedziałem że nie przyjmuje bo felgi nie były takie, to z Fix Auto zadzwonili do ubezpieczyciela i na kolejny dzień miałem do odebrania z odnowionymi felgami.

Co do policji i przyjeżdżania na miejsce wypadku. Ja teraz już wiem że jak mi następnym razem nawet ktoś delikatnie zarysuje zderzak to będę po karetkę dzwonił żeby mi przysłali że mnie kark coś boli od uderzenia. Nie będe miał litości dla tego powalonego systemu w tym kraju
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA