Lot dziecka Ryanaierem

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez madzian » 27 lip 2012, 08:33 Lot dziecka Ryanaierem

Czesc! na wakacje do uk ma przyjechac samochodem z opiekunem dziecko 9 letnie, domyslam sie ze potrzebne sa jakies dokumenty pewnie zgoda rodzicow potwierdzona notarialnie , a spowrotem ma wracac liniami ryanair z opiekunem ( osoba niespokrewniona ) czy wiecie jak to wyglada jakies doswiadczenia ja tym czasem dzwonie do lini :) pozdro

Dodano: -- 27 lip 2012, o 09:05 --

linia ryanair poinformowala mnie ze nic nie trzeba miec zadnych dok. poprostu dziecko dopisane do biletu hmmm az mnie to dziwni??? jakies doswiadczenia ??? poniewaz wiem ze jak ludzie nie maja slubu a np. matka leci z dzieckiem to zawsze wypytuja i prosza o akt urodzenia hmm? a do ambasady nie moge sie dodzwonic ;/

madzian
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączyła: 19 sie 2008, 20:36
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 27 lip 2012, 09:16 Re: Lot dziecka Ryanaierem

Moja corka leciala kiedys ze swoim wujkiem miala wtedy z 7 lat i o nic nie pytali,a w paszportach byly inne nazwiska i tak jak piszesz byla poprostu dopisana do biletu i tyle.Zadnej zgody nie musialam podpisywac ani nic z tych rzeczy.To bylo dosyc dawno,nie wiem moze teraz cos sie zmienilo,ale mysle ze nie.
O potwierdzeniu notarialnym jakims to w ogole pierwsze slysze :)
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez alkad » 27 lip 2012, 10:16 Re: Lot dziecka Ryanaierem

Mój syn też leciał w zeszłym roku z dziadkiem ( dwa różne nazwiska ) liniami Ryanair i nie było żadnych problemów :lol:

alkad
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 5 cze 2007, 18:26
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez madzian » 27 lip 2012, 10:22 Re: Lot dziecka Ryanaierem

boje sie ze beda jakies klopoty ;/

madzian
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączyła: 19 sie 2008, 20:36
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 27 lip 2012, 10:40 Re: Lot dziecka Ryanaierem

a ja mialam problemy z mojego meza bratanica choc mamy takie same nazwiska musialam okazac zgode wyrazona przez rodzicow na pismie w jezyku polskim i angielskim z wpisanymi danymi rodzicow i numerami dokumentow
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mik247 » 27 lip 2012, 11:39 Re: Lot dziecka Ryanaierem

No troche to dziwne ze nie pytaja o jakikolwiek dokument potwierdzajacy opieke nad dzieckiem!! Przeciez w ten sposob mozna by bylo przewozic dzieci bez problemu(porwania),wiec na twoim miejscu napisalbym upowaznienie na pismie (zwyka kartka) Z danymi rodzicow i podisy kogo upowazniaja do opieki nad dzieckiem w czasie podrózy i to w razie czego w dwoch jezykach!! Co ci szkodzi, a przynajmniej bedziesz pewna,ze wszystko bedzie ok!
A co do tej Pani z Raynair, to bardzo sie dziwie ze cos takiego coi powiedzaiala, nic tylko poprosci menadzera i powiedziec mu co jego pracownica za glupoty wygaduje i wprowadza ludzi w blad!!!
Avatar użytkownika
mik247
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Dołączył: 4 sty 2010, 16:03
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Steinik » 27 lip 2012, 11:40 Re: Lot dziecka Ryanaierem

znajoma leciała z siostrzenica i tez obdzwonily rynaira no i powiedzieli jej ze wazne zeby od razu rezerwujac sobie bilet zarezerwowac dla dziecka...
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 27 lip 2012, 12:14 Re: Lot dziecka Ryanaierem

Steinik, Dokładnie , dziecko musi być kupione od razu od początku z osobą dorosłą , nie może być tak, że kupuje się bilet najpierw dla dziecka a potem dokupuje komuś dorosłemu bo wtedy są problemy...
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 27 lip 2012, 12:29 Re: Lot dziecka Ryanaierem

ja tez mialam kupione bilety wszystkie razem i jakos musialam okazywac pozwolenie rodzicow. z berlina wylecialam bez okazywania pozwolenia ale w anglii prosili o okazanie pozwolenia tuz po wyladowaniu. byl problem z polskim pozwoleniem powiedzieli ze musi byc w jezyku angielskim a ja niestety nie mialam wiec na poczekaniu obcy czlowiek im tlumaczyl z polskiego na angiellski zszyli spinazem pod polskie pozwolenie i nas puscili a nie chcieli nas puscic. wiec radze napisac takie pozwolenie to nic nie kosztuje a moze oszczedzic niepotrzebnego stresu. a to ze wy nie mieliscie kontroli to znaczy ze mieliscie szczescie ja niestety nie

Dodano: -- 27 lip 2012, 12:32 --

mik247 napisał(a):No troche to dziwne ze nie pytaja o jakikolwiek dokument potwierdzajacy opieke nad dzieckiem!!


pytaja, ale widocznie nie wszystkich co mnie wlasnie zdziwilo.
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lori28 » 27 lip 2012, 14:56 Re: Lot dziecka Ryanaierem

moj syn lecial ze swoja babcia do Polski poltora roku temu
zadnych pozwolen nie potrzebowala
pani w informacji powiedziala, ze wspolny bilet i posiadanie przez opiekujna dokumentu dziecka, z ktorym podrozuje juz swiadczy o zgodzie rodzicow na wyjazd
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 27 lip 2012, 15:02 Re: Lot dziecka Ryanaierem

Ja kiedy lece do Polski nie mam zadnych problemow ale kiedy wracam do UK zawsze mam schody bo moje wlasne dzieci maja inne nazwisko niz ja i zawsze musze okazywac akty urodzenia dzieci, nie wiem co bym musiala pokazac gdyby dzieci nie byly moje :/
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 27 lip 2012, 15:22 Re: Lot dziecka Ryanaierem

No to wychodzi na to,ze chyba zalezy na kogo sie trafi przy tych odprawach... :roll: Jedni sa bardziej wnikliwi a inni nie.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 27 lip 2012, 21:36 Re: Lot dziecka Ryanaierem

mojego Rafala syn jak przylatuje to zawsze z babcia i dziadkiem i tez im sie pare razy zdarzylo ze sprawdzali takie papiery... na szczescie maja... przylatuja od 5 lat 2-3 razy w roku... na poczatku mieli roczne, przedluzane co roku, teraz maja juz dlugoterminowe (nie wiem na ile lat) oczywiscie potwierdzone notarialnie i przetlumaczone z pieczatka tlumacza przysieglego i mimo to ze nazwisko jest to samo mieli raz problem przy wyjezdzie z UK i tez tak jak ktos wyzej pisal jakis obcy czlowiek pomogl im wytlumaczyc ze to jest ich wnuk i z nimi podrozuje...
ja mysle ze warto jednak zalatwic takie papiery dla wlasnego, dziecka i jego opiekuna spokoju
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 28 lip 2012, 06:13 Re: Lot dziecka Ryanaierem

drogie Panie - rozgraniczcie dwie rozne sprawy - linie lotnicze i odprawe paszportowa - to nie jes to samo i nie dziala na zasadzie jednych przepisow - Ryanair wymaga tylko i wylacznie zakupienia wspolnego biletu z dzieckiem bo kupujac bilet trzeba kliknac ze wyraza sie zgode na ich "terms and conditions" - natomiast sluzby celne maja prawo sie przyczepic i poprosic o upowaznienie choc robia to nie czesto. i upowaznienie musi byc w jezyku kraju z jakiego sie wylatuje ;-) a tlumaczyc powinni sobie sami na lotnisku i nie maja prawa sie przyczepic.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 28 lip 2012, 08:47 Re: Lot dziecka Ryanaierem

znalazlam taki wzor ja bym jeszcze dopisala dane dokumentow rodzicow

(Data)
we (imiona i nazwiska rodzicow), authorize my child/children, (imie i nazwisko dziecka) to travel to (miejsce do ktorego jest podroz) on (data podrozy) abroad Airline/Flight # (nazwa lini lotniczych nr lotu) with (imie i nazwisko opiekuna), returning on (data powrotu).

Signed by parent or parents
Address:
Telephone/Contact:

A to jesli chodzi o prawo z tego wynika nawet to ze rodzic powinien miec zgode drugiego jesli chce jechac sam z dzieckiem

"art. 97 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który mówi, iż: § 1. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom, każde z nich jest obowiązane i uprawnione do jej wykonywania.
§ 2. Jednakże o istotnych sprawach dziecka rodzice rozstrzygają wspólnie; w braku porozumienia między nimi rozstrzyga sąd opiekuńczy.

Zgoda nie musi być wyrażona w jakiejś szczególnej formie, choć dla celów dowodowych, warto, aby była wyrażona np. w zwykłej formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego. Zgoda na wyrobienie dziecku paszportu wymaga podpisów obojga rodziców w urzędzie paszportowym, ewentualnie dokumentu notarialnego, zaświadczającego o zgodzie rodzica na paszport dla dziecka. Wiele zależy także od kraju, do jakiego udaje się rodzic z dzieckiem- jeśli do kraju tego potrzebna jest wisa, wówczas urząd konsularny kraju docelowego będzie żądać, aby oboje rodzice wyrazili zgodę na wydanie wizy.

Istotne jest, aby rodzic wyjeżdżający z dzieckiem za granicę posiadał dowód na wyrażenie zgody przez drugiego rodzica, tak jak wspomniano, najlepiej w formie aktu notarialnego. W razie konfliktu między rodzicami lub braku zgody na wyjazd dziecka, drugi rodzic może bowiem złożyć zawiadomienie o przestępstwie uprowadzenia dziecka za granicę. Wiele oczywiście zależy też o konkretnego przypadku- czy i w jaki sposób jest uregulowana sprawa tego, które z rodziców sprawuje opiekę nad dzieckiem.

Należy także podkreślić, że sam fakt wyrażenia zgody przez jednego z rodziców na wyrobienie paszportu dziecku nie oznacza, że rodzic ten wyraża domniemaną zgodę na wyjazd dziecka na stałe za granicę. Paszport służyć może bowiem tylko wyjazdom wakacyjnym, a więc krótkoterminowym.

W sytuacji, gdy rodzice nie mogą dojść do porozumienia w każdej istotnej sprawie dotyczącej dziecka, w tym wyjazdu za granicę czy wyrobienia paszportu, każde z nich może zwrócić się do sądu rodzinnego o rozstrzygnięcie. Sąd orzeka mając na uwadze dobro dziecka. Sądem właściwym jest sąd rejonowy miejsca zamieszkania lub pobytu dziecka, wydział rodzinny. "
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI