Jak sprowadzić auto a angli do Polski ? -Prosze o POMOC

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
Witam. Mieszkam w Polsce i chciałbym pojechać do Anglii i kupić auto. Chciałbym się dowiedzieć krok po kroku jak i co załatwić. Mam już auto wybrane. Moje pytania to:

1. Czy na tym małym świstku z dowodu V5C "New keeper supplement" ktory sobie odrywam moge wrócic do Polski dodam ze auto ma wazny MOT i podatek drogowy??

2. Czy muszę zgłaszać do DVLA o exporcie auta do polski?

3. czy na podstawie New keeper supplement" mogę w polsce zarejestrować auto bez problemów?

4.czy jak bede mial częśc tego dowodu nowego własciciela to nie będzie problemu podczas kontroli w niemczech czy gdzie indziej?




prosze o POMOc

krycha142
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 20 cze 2010, 12:29
Reputacja: 0
Neutralny

Witam.
Powiadom kupujacego ze samochod opuszcza teren Wielkiej Brytani.
Wypelnijcie sekcje nr 11.Reszte zatrzymaj dla siebie.
Sekcja nr 10-"new keeper's detalis" jest tylko i wylacznie wazna na terenie Angli.Na jej podstawie nie zarejestrujesz pojazdu w Polsce a w przypadku zatrzymania przez poilcje np. w Niemczech gwarantowane klopoty.
Nie zapomni kolego o ubezpieczeniu.To takze bardzo wazne.
Na wyspach ubezpieczenie przypisane jest do wlasciciela pojazdu a nie do pojazdu tak jak to ma miejsce w Europie.
Jest duzo firm ktore oferuja 2-3 dniowe ubezpieczenia.(np:http://www.swinton.co.uk/car/shortterm/ )
No chyba ze samochod jedzie na lawecie to nie bedziesz tego potrzebowal.
Pozdrawiam

marcinsalamon
Początkujący
 
 
Posty: 13
Wiek: 50
Dołączył: 7 lut 2007, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

jeszcze ważne jest czy kupisz auto z kierownicą po prawej czy lewej stronie by móc je bez problemu zarejestrować w Pl.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez krycha142 » 22 cze 2010, 22:05 Sprowadzenie auta z anglii

Pytałem sie już wcześniej na temat sprowadzenia auta z angli do Polski i wrócenia nim do POlski tego samego dnia. ale chcę sie upewnić. jak kupuje auto z anglii to biore od sprzedawcy dowód rejestracyjny V5C wpisuje date o exporcie , podpisuje sie w sekcji 8 i wypisuje dane nowego własciciela???. Dodam że auto ma Mot i podatek drogowy opłacony. i Muszę wykupić ubezpieczenie. nie bedzie problemu z wykupieniem ubezpieczenia jesli nie jestem zameldowany w UK.?? Czy jakies są mi potrzebne dotatkowe dokumenty od auta potrzebne aby wpuścili mnie na eurotunnel i przpuścili mnie przez inne granice lub podczas kotroli policyjnej? Czy któś słyszał cos na temat odblokowania prawa rejestracji niby potrzebne przy przerejestrowaniu auta w polsce? Prosze o POMOC z Góry dziękuje

krycha142
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 20 cze 2010, 12:29
Reputacja: 0
Neutralny

Jak jeszcze sie oplacalo sprzedawac auta w Polsce to sprowadzalem je z Angli bardzo intensywnie. Do zaerejestrowania auta w Polsce jest Ci potrzebna tylko pierwsza kartka dowodu V5C, umowa kupna-sprzedazy no i oczywiscie auto musi byc przelorzone bo inaczej nie przejdzie przegladu technicznego po za pierwsza kartka V5C i ubespieczenia nic Ci nie bedzie potrzebne mozesz z usmiechem na twarzy jechac do Polski, a i wydrukuj sobie jakies potwierdzenie polisy OC. Dane nowego wlasciciela lepiej sobie wpisz bo wredna niemiecka policja moze sie przyczepic o zadnym prawie odblokowania rejstracji nic nie slysalem

Guest
 
 

Dokumenty z ubezpieczenia (jak je wykupisz w uk) ida poczta 3-4 dni pod wskazany adres w uk wiec wyjazd legalny w ten sam dzien (kupna auta) przez cala europe raczej nie bedzie wchodzil w gre
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

Przeczytales co ja napisalem, zeby sobie wydrukowal bo w takich przypadkach polise mozesz sam sobie wydrukowac zawsze tak robilem i nigdy nie bylo problemu polisa jest w pelni legalna

Guest
 
 

xxxx napisał(a):Przeczytales co ja napisalem, zeby sobie wydrukowal bo w takich przypadkach polise mozesz sam sobie wydrukowac zawsze tak robilem i nigdy nie bylo problemu polisa jest w pelni legalna


Taaa............sprobuj kupic na tak wydrukowana polise road tax w urzedzie pocztowym, to samo powie Polski czy niemiecki policjant w razie kontroli i sprawa sie sypnie!
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

Tak Ty wiesz najlepiej jechales kiedys do Polski na takim ubespieczeniu??? Bo ja tak i nigdy podczas kontroli nie bylo problemu na niej jest numer ktory policjant moze sprawdzic i po problemie, ale jak mi nie wierzysz to zaloguj sie na angliki.fora.pl albo na angliki.info.pl tam jest stado ludzi ktorzy sie tym zajmuja zawodowo i Ci to wyjasnia

Guest
 
 

A czy ktos sie orientuje czy auto zakupione w anglii na export do PL mozna ubezpieczyc w polskiej firmie? Teoretycznie wyglada to ok tylko niewiadomo jak prawnie ,bo w sumie auto kupione jest na export i krajem docelowym w tym przypadku jest Polska.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

hmm nie wiem ile się zmieniło od czasu mojego wyjazdu z Polski, ale podejrzewam, że niewiele...
W Polsce nie ubezpieczysz samochodu
- przez internet, w ciągu godziny od zakupu.
- nie dostarczając ubezpieczycielowi dokumentów potwierdzających, dane samochodu i że jesteś legalnym właścicielem auta
Nie wiem jak z autem na angielskich numerach - ale _wątpię_ żeby polski ubezpieczyciel ubezpieczył takie auto.
Możesz wyrobić blachy tymczasowe w PL, ale bez danych samochodu (przed zakupem) tego nie zrobisz. A wracać do Polski po zakupie samochodu, żeby wziąć te blachy i ubezpieczyć, przyjechać z powrotem do UK i jechać, to chyba skórka nie warta wyprawki.

Reasumując - na czas przejazdu musisz ubezpieczyć auto u ubezpieczyciela w kraju w którym dokonałeś zakupu.

Co prawda to są tylko rozważania logiczno-teoretyczne, bo nigdy w to się nie bawiłem :) Ale zapewne tak jest. Choć mogę się mylić.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Pamietam jak dawno temu w Pl ubezpieczalem samochod choc jeszcze bylo to przed zmiana tablic (polskie tablice i lhd) i nie bylo problemu pozniej broker przekreslil ten wpis i wpisal nr rej. po zarejestrowaniu ,wiec moze mozna?
Ostatnio edytowano 1 paź 2011, 21:21 przez Eryk1, łącznie edytowano 1 raz

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

Eryk1 napisał(a):(...)poniej broker przekreslil ten wpis i wpisal nr rej. po zarejestrowaniu ,(...)

A od kiedy to broker jest ubezpieczycielem i może robić jakiekolwiek zmiany w polisie?? Toż to zwykły pośrednik...
No, widocznie ja nie trafiałem na tych "fajnych" brokerów/ubezpieczycieli :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KONKRETNIE
Wiec jezeli chodzi o dowod logbook kupujac auto(jezeli kupujecie tylko zeby wyjechac) wypelnijcie tylko zolty odcinek logbook (sekcje trade) wypelnijcie tam siebie jako tradera to samo ma zrobic sprzedajacy.Po wypelnieniu ma obowiazek oddac wam reszte i zadnej Laski nie robi jak mu cos nie pasuje niech sobie przeczyta instrukcje jak dla idiotow na odwrocie.
Teraz majac juz dowod mozecie wykupic jedno lub dwu... dniowe ubezpieczenie na np na day cover insurance etc etc jest ich wiele...placicie zaleznie od postcode 40£ za 48h i tyle wam jest potrzebne zeby wyjechac z UK i dojechac do PL.
i po ostatnie jak wykupic Tax a zeby Pani w okienku nie wyslala wam dowodu do dvla bo przeciez jest wam potrzebny
sposob 1) wypelniacie tylko new keeper stegemnt na siebie i tylko z tym i ubezp jednodniowym,motem idziecie po tax-nowy dowod wam przyjdzie za kilka tyg a wy przeciez macie stary na ktorym mozecie jechac.
sposob 2) kupujecie TAX przez internet jeszcze b.proste ale trwa kilka dni zanim przyjdzie poczta.
Wyjezdzajac do PL radze napisac sobie umowe zakupu z numerem tel do wlasciciela.
Czesto w Dover policja interesuje sie i sprawdza czy auto nie jest kradzione podajac numer tel poprzedniego wlasciciela bardzo to ulatwia i przyspiesza-sprawdzone wiele razy.
Co do Polskiego ubezpieczenie Policja nie zaakceptuje polskiego ibezpieczenia na Angielski samochod -oczywiecie nie maja racji ale nie probujcie sie tam wyklucac bo i tak to nic nie da !!!
Na wiele razy -raz mi sie udalo wyrwac auto( klocac sie z psem) ktore zostalo w ten sposob zatrzymane.
Pozdrawiam
Policja zatrzyma auto i wyda dopiero jak pokazecie angielskie ubezp.
Avatar użytkownika
Lucas Recovery
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 paź 2011, 16:22
Reputacja: 0
Neutralny

Madrzy i doswiadczeni-prosze o pomoc. Moje pytanie brzmi "Czy ktos z Was spotkal sie z sytuacja rejestracji anglika /kierownica po prawej-bez przekladki/ po powrocie do Polski jako mienie przesiedlencze?"
pozdrawiam :)

jadzia
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 15 sty 2009, 13:20
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA