Pyrki, Kartofle, łynty czyli czy wie ktoś jakie gatunki do c

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.
Witam serdecznie.Planuję zrobić frytki i inne potrawy z ziemniaków?Problem w tym że w zwykłym markecie gatunkow jest masa.Czy moglibyście opisać w ramach swej wiedzy jakie gatunki stosowaliście i do czego? Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

Frytki proponuję z polskich ziemniaków lub młodych.
Bynajmniej mi z młodych ziemniakolw smakuja najbardziej chociaż ciężko się smażą.
Pozdrawiam.

ania.09
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączyła: 30 sie 2011, 10:20
Reputacja: 3
Neutralny

Ja raz zrobilam frytki z ziemniakow zakupionych w lidlu... i nigdy wiecej tego nie zrobie. Nie dosyc, ze slodkie, to jeszcze takie rozmymlane :P Kiedys kupilam ziemniaki u goscia stojacego na markecie, zaraz przy tym pomniku z fontanna. Ma 2kg za 1,40 - ziemniaki pierwsza klasa, to i fryty by pewnie smakowaly :P
Aby zobaczyć całą treść musisz być zalogowany i posiadać co najmniej 3 posty na forum.
Avatar użytkownika
stillinback
Rozeznany
 
 
Posty: 243
Dołączyła: 24 paź 2012, 15:52
Lokalizacja: Walsall/Wlkp
Reputacja: 13
Neutralny

Maris Piper z Morrisonsa lub Asdy, Jeden z bardzo znanych kucharzy sprawdzil 20pare gatunkow ziemniakow, te wygraly... nie wiem czy to nie Jamie Olivier

http://www.bbc.co.uk/food/recipes/thebe ... avee_93121

Nawet BBC sie do nich nawoluje : ) pozdro smacznego.

MariuszJ
Początkujący
 
 
Posty: 30
Wiek: 36
Dołączył: 18 gru 2011, 16:39
Reputacja: 0
Neutralny

BTW, polskie ziemniaki to syf, sprobujcie np New Jersey potatoes albo czy wlasnie Maris Piper...fakt polskie ziemniaki so wiele tansze....

MariuszJ
Początkujący
 
 
Posty: 30
Wiek: 36
Dołączył: 18 gru 2011, 16:39
Reputacja: 0
Neutralny

Ja uzywam willa od paru dobrych lat mleczarze przyworza pod dam z mlekiem,lubie tez malutkie jersey czy maris piper,

iwona38
Rozeznany
 
 
Posty: 267
Dołączyła: 28 kwi 2008, 10:53
Lokalizacja: Krakow/Pensnett
Reputacja: 5
Neutralny

W Asdzie sa do kupienia slodkie, czerwone ziemniaki o nazwie BATATY . Mozna z nich wykonac rewelacyjna zapiekanka z szpinakiem i cebulka :D Przepis znaleziony wlasnie z gazetki z tego supermarketu :D Smacznie, duzo i naprawde tanim kosztem :)
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

Najlepsze ziemniaki do praktycznie wszystkiego są Marris Pyper i Baking potatoes. A to dlatego że mają bardzo dużą zawartość skrobi. Dzięki temu sa puszyste, łatwo się smażą. I co najważniejsze są bardzo smaczne.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA