Polskie Jedzonko

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

MężczyznaPostNapisane przez lucas82 » 23 wrz 2009, 10:20 Polskie Jedzonko

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczow! Jestem nowy w miescie (jestem na delegacji), moje pytanie dotyczy jedzonka. Czy jest w Birmingham jakas polska restauracja lub bistro gdzie mozna zjesc cieply obiadek?

lucas82
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 wrz 2009, 10:07
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 23 wrz 2009, 10:24 Re: Jedzonko

Tak oczywiście,że jest,w polskim centrum na bordesley street.Smacznego :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamuna3 » 23 wrz 2009, 10:29 jedzonko

polonia restaurant -dobre polskie jedzenie market Place Great Bridge
Ostatnio edytowano 6 mar 2011, 21:58 przez mamuna3, łącznie edytowano 1 raz

mamuna3
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 45
Dołączyła: 2 wrz 2009, 09:43
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 24 wrz 2009, 06:22 Re: Jedzonko

Polonia jest zdecydowanie lepsza od centrum
fajna atmosfera i jedzonko pycha :smile:
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KRUSZKA » 7 mar 2011, 18:46 Re: Jedzonko

kredens na west brom rulezzz

KRUSZKA
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Dołączyła: 22 lip 2010, 19:10
Reputacja: -12
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez kamalena » 8 mar 2011, 01:02 Re: Jedzonko

hehe tyle lat w bham a w polskiej restauracji nie bylam, a szkoda. Jesli ktos moglby podac dokladniejsze informacje o dobrych knajpkach (idealnie na pld) to bardzo mnie to uszczesliwi :)

kamalena
Początkujący
 
 
Posty: 49
Dołączyła: 2 wrz 2009, 00:36
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmboss » 31 maja 2011, 01:32 Re: Jedzonko

Jest jedna w miescie - w centrum tam gdzie jest ten klub i polish house czy jakos tak ...:)

********* sie nazywa. Jedzenie super - 1 klasa.

Ceny

Za dewolaja z frytkami i surowkami, zupa gulaszowa na starter i placek po zbojnicku dla mojej dziewczyny, piwko i cola - 23 funty - dla mnie zdzierstwo.

Klimat ok ale za 23 funty mozna tydzien jesc hehe.

Pozdrawiam

rmboss
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 7 paź 2008, 18:12
Reputacja: 12
Neutralny
Góra
-3

KobietaPostNapisane przez Luiza » 31 maja 2011, 08:02 Re: Jedzonko

Za czasów poprzedniego właściciela, polska restauracja miała klimat baru mlecznego, ale jedzonko super. Teraz nie wiem bo nic w ofercie dla mnie nie mają wiec nie mam po co tam iść :evil: .

Dodano: -- 31 maja 2011, o 08:07 --

rmboss,
Jak chcesz taniej to idź do Fish'n'chipsa. Do restauracji chyba nie chodzi się po to żeby zaoszczędzić.
23 funty za trzy dania i drinki dla 2 osób to jest bardzo mało jak na restaurację.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez rmboss » 31 maja 2011, 10:25 Re: Jedzonko

No to nie wiem w ilu Ty restauracjach bylas bo ja bylem w wielu. I w kazdej rachunki byly wlasnie na poziomie 20 czasami wiecej. Ale nie bede nabijal kieszeni Polakom, gdzie dla przykladu w Wolverhampton jeden z angielskich pub-ow ma w ofercie polskie dania. Cena zestawu obiadowego nie przekracza tam 3,50.

Dla zrozumienia w restauracji *********, jak np. zamawiasz cokolwiek, zostanmy juz przy tym dewolaju (de volaille) to gosc sie pyta czy z ziemniaczkami czy z frytkami ? Zestaw sorowek tez ?

I wychodzi na to ze placisz osobno za frytki 1.00 GBP i za zestaw sorowek 2.00 GBP. Dodam ze sam kotlet kosztuje tam 5.50 GBP. Zestaw sorowek to plaski talerzyk i po lyzeczce burakow, marchewki i 3 ogoreczki. Wiec taki obiad kosztuje 8.50 GBP.

Jeszcze raz powtorze ze mi smakowalo ale ceny ? Nie dla mnie, choc zgredem nie jestem :)

Dlaczego nie mialby zrobic takiego zestawu z frytkami i surowkami po 5 GBP ? nie opedzil by sie od klientow i w sumie po czasie wyszedl by na tym lepiej. Stalymi bywalcami sa tam starsi Polacy mieszkajacy tu od czasow wojny ktorzy zapominaja slow po polsku. Jezeli stawia na taka klientere to powodzenia.

Atmosfera mila, jedzenie smaczne, obsluga profesjonalna - ceny wysokie. Moje zdanie, moja opinia. Od tego jest forum i prosilbym o konstruktywna krytyke wnoszaca cos do tematu a nie teksty typu do F&C.

Pozdrawiam
Rafal

rmboss
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 7 paź 2008, 18:12
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 31 maja 2011, 19:07 Re: Jedzonko

Właściwie to się z tobą zgadzam. Jak sam piszesz na początku, rachunki w restauracjach to 20 w górę :) , więc w tej kwestii całkowicie się zgadzamy ;) to samo napisałam (mniej więcej ;) )

Po twoim wcześniejszym poście odniosłam wrażenie, że chcesz iść do restauracji, ale chciałbyś zapłacić tyle co w podrzędnym take away.

Ceny przed zmianami były niskie i można było się najeść do syta, tanio, obsługa i wygląd były rodem z PRL. Co bynajmniej mi nie przeszkadzało. Panie były przemiłe, a wystrój...cóż,szło się tam jeść, a nie patrzeć na dekoracje :D Wręcz podobała mi się taka atmosferka.

A teraz, ceny mi są obojętne bo i tak nie mam tam po co iść. Chyba że zamówić suche frytki.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Nikita » 1 cze 2011, 22:23 Re: Jedzonko

A kiedy zmienilo sie w tej restauracji polskiej w centrum?
Bo ja tam bylam ostatnio jakies rok czy moze 2 temu i byla tragedia i zarzeklam sie ze juz nigdy tam nie pojde. Nieuprzejma obsluga, zimne jedzenie i mucha w zupie. Ble!!!
A chetnie zjadlabym dobre polskie jedzonko...

Nikita
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 2 mar 2007, 09:09
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Status89 » 1 cze 2011, 22:28 Re: Jedzonko

Nikita, to polecam jechac do kidderminster albo evesham :) w kidderminster spory wybor potraw :) zawsze cieple i w miare szybko przyzadzaja :) a w evesham mniejszy wybor ale rownie dobre tylko czeka sie dlugo :P
p0zdro :)
Avatar użytkownika
Status89
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączył: 1 cze 2011, 12:00
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 10 mar 2012, 15:11 Polskie jedzonko

witam moze znacie jakies polskie knajpki, restauracje gdzie serwuja pyszne nasze polskie jedzonko....gdzie jest milo i przyjemnie...oprocz polish house w centrum znacie jeszcze cos??? czekam na propozycje :)

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 11 mar 2012, 10:19 Re: Polskie jedzonko

Hej, jest jeszcze restauracja polska w West Bromwich, ale ogolnie nie polecam, bylismy ze znajomymi i dla dziecka zamowili nalesnika, za chwile jakas inna rodzina zamowila rowniez i cala sala przesiaknela zapachem smazonych nalesnikow. Pani kelnerka nie byla zachwycona gdy poprosilismy o mala lyzeczke dla dziecka- wiadomo dziecko 3 letnie ma problem z jedzeniem smietanki lyzka do zupy. My zamawialismy mieso z kurczaka i wolowine, jedno i drugie bylo niedopieczone, nie dalo sie jesc. Choc musze przyznac, ze jakis rok temu bylismy tam na obiedzie i nam smakowalo i nie bylo czuc na sali tego co smaza w kuchni, moze dlatego ze wowczas sami bylismy i moze malo gotowali na biezaco w tym czasie no i sam chyba szef nas obslugiwal.
W kazdym razie obsluga w centrum o wiele milsza i grzeczniejsza, jedzenie smaczniejsze i nie ma sensacji w postaci zapachow spalonego nalesnika:) na sali.

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 11 mar 2012, 10:47 Re: Polskie jedzonko

ja polecam restauracje na Great Bridge (jej nazwa chyba Polonia) jedzonko smaczne - mozna by powiedziec takie jak u mamy ;) ceny przystepne, obsluga mila i sprawna a wystroj bardzo przyjemny... chodzimy tam od czasu do czasu i zawsze jest tak samo sympatycznie i smacznie.
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA