Sposób na ślimaki

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 11 wrz 2013, 14:39 Sposób na ślimaki

Zna ktoś skuteczny sposób na pozbycie się ślimaków raz i na zawsze?

Męczę z nimi od kilku lat i co bym nie stosował moje warzywa są zawsze pogryzione przez te paskudztwa.

Da się to jakość wytępić i zabezpieczyć żeby nie przychodziły od sąsiadów?

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 11 wrz 2013, 19:39 Re: Sposób na ślimaki

Raz posypałam ślimaka solą i się rozpuścił ... :shock: :512:
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 12 wrz 2013, 07:22 Re: Sposób na ślimaki

U mnie ich niema ale u teścia sporo tego on kupuje jakiś granulat taka tuba z fotką ślimaka,granulki są niebieskie i obsypuje rabatką z kwiatkami dokoła i nie wchodzą tam.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez ps » 12 wrz 2013, 08:07 Re: Sposób na ślimaki

malaroksi napisał(a):Raz posypałam ślimaka solą i się rozpuścił ... :shock: :512:


ojejku od razu sola....niegrzeczna dziewczynka...hehehe....brawo za poczucie humoru... :D


a tak naprawde to mozna sprobowac: slimakom nie smakują bylica piolun, orlica pospolita, rumianek, ciemierniki, czaber ogrodowy, gorczyca, cebula, czosnek, szalwia, hyzop, tymianek, nachylek, krwawnik i przywrotnik...
Jesli posadzimy je na rabacie wsrod innych gatunkow i odmian, slimaki stracą zainteresowanie cala kompozycja... :mrgreen: i wtedy sie przeprowadza..np do sasiada.... :lol:

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ps
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 25 lis 2007, 16:33
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 12 wrz 2013, 09:43 Re: Sposób na ślimaki

Dzięki za odpowiedzi niestety wszystkie podane sposoby już testowałem i nie działają.
Gdy sypałem granulkami to leżało pełno zdechłych ślimaków ale warzywa ciągle były przez nie zjadane.


Miałem tez posiane czosnek i cebule miedzy kapusta też na nie wiele się zdało.
Może spróbuję jeszcze z gorczycą bo mam dużo nasion.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez lukaszknurow » 12 wrz 2013, 10:30 Re: Sposób na ślimaki

Wiesz, spróbuj nalać do jakiejś miseczki trochę piwa, rano ślimaków tam będzie pełno a w domu spokój:) Sposób sprawdzony.

lukaszknurow
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 6 paź 2012, 10:29
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 wrz 2013, 16:06 Re: Sposób na ślimaki

Ale kolega nie ma ich w domu tylko na roślinkach.
A jak zapoda piwo to dopiero będzie impreza - piwo, zagrycha i pijane ślimaki w kapuście :D

A na serio sprbuj tutaj znaleźć odpowiedź
https://www.google.co.uk/search?q=%C5%9 ... 7AbGjIDYDw

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 12 wrz 2013, 16:20 Re: Sposób na ślimaki

Piwo nie działa tez próbowałem.
AdamBoltryk, wow widzę ze odkryłeś fajną stronę i chcesz się nią podzielić . Niestety wpadłem na to kilka lat temu jak widać bez skutku. Widoczne polskie sposoby nie działają na brytyjskie ślimaki.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 14 wrz 2013, 11:24 Re: Sposób na ślimaki

Polecam Ci Slug Killer firmy doff portland , to właśnie on ma niebieskie granulki . Stosowałam różne sposoby i tylko to pomaga .
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 14 wrz 2013, 16:10 Re: Sposób na ślimaki

to tak jak na myszy - na tutejsze żłóty serek nie działa. Za to łapią się na czekoladę. Jak widać nawet myszom dobrobyt poprzewracał we łbach.

Skoro nasze sposoby nie działają, to spróbuj poszukać na angielskich forach/stronach.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 14 wrz 2013, 19:18 Re: Sposób na ślimaki

Miałam podobny problem.
Już rozpatrywałam zakup kury lub kaczki. Ewentualnie jeża :D
Zaprzyjaźniłam się ze srokami, gawronami i innym ptactwem, ale nie dawało to wystarczających rezultatów :D I za wszelka cenę próbowałam naturalnie. Ale niestety jedyne co się sprawdziło, to regularne posypywanie granulkami. Zdechłe ślimaki zbieram. Pozbyć się ich nie da. Niestety. Ale jak regularnie sypię, to jest ich zdecydowanie mniej, i nie zdążają zeżreć mi roślinek.
Próbowałam pułapek piwnych, ale nic do nich nie weszło. Chyba nie trafiłam w ich gusta z piwem.
Znajomy zasugerował sól, ale jak sobie zasolę ziemię to nic na niej nie urośnie, więc taki interes mnie nie urządza.

Także pozostaje cierpliwość i regularne sypanie.
Granulki kupuję w poundlandzie, home bargains itp. Tanie, ale skuteczne. Trupy zbieram takimi szczypcami do podnoszenia śmieci.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 14 wrz 2013, 20:56 Re: Sposób na ślimaki

Luiza a jaki konkretnie , ten o którym pisałam wcześniej byl dostępny w poundlandzie niedaleko mnie ale przestali sprzedawać :( . Kiedyś kupiłam inny i mi całą pietruszke w nocke zjadły bo granulki do niczego ....
Dlatego teraz wole dopłacic i miec pewnosc ze nie zjedza .
Posialam tez w tym roku jakis mix sałat z poundlanda i zauważyłam że slugi ją omijają , w przyszłym planuje na około działki wysiać , szybko wschodzi i może okaże się fajną barierą na nie :)
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ameria22 » 14 wrz 2013, 21:05 Re: Sposób na ślimaki

Sol u mnie dziala :P hehe
Avatar użytkownika
ameria22
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 14 wrz 2013, 20:37
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 14 wrz 2013, 22:01 Re: Sposób na ślimaki

Ten
Obrazek
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 wrz 2013, 14:20 Re: Sposób na ślimaki

Miałem coś podobnego to ślimaki zdychały, w koło było pełno śluzu a rzodkiewki i tak zjedzone:(

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD