Policja konfiskuje europejskie auta

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 lis 2014, 23:07 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Kto musi sie mieć na baczności, ten musi...
Ja tam śpię spokojnie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 27 lis 2014, 12:14

Rozumiem tych co przyjeżdżają tutaj na sezon chca posiedziec 6-12 miesięcy wtedy faktycznie szkoda zachodu. To samo uważam jesli chodzi o nowo przyjezdnych na dłużej, początki sa trudne I nie pewne wiec puki ktos sie tutaj nie odnajdzie nie widze problemu zeby jezdzil powiedzmy kilka pierwszych miesiecy na polskich blachach.
No ale ludzie kilka lat w Anglii, uciekliscie z dzikiego kraju zeby zyc jak nalezy a wy dzikosc zabraliscie ze soba? Hipokryzja.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Barber_2205 » 27 lis 2014, 14:05 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Zgadzam się z Tobą Thomas. Jeśli ktoś przyjechał tu na 'sezon' to jeszcze można zrozumieć... Lata to już przesada...

Barber_2205
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 12 sie 2013, 10:43
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcus711 » 28 lis 2014, 03:23 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

niektórym to współczuje głupoty bo widze ze swojemu to jeszcze by nóż w plecy wsadził jakby mogł. napisane jest w prawie tak ze do 6 m-cy a powyzej jest 14 dni na wyjazd lub rejestracje, tj teraz ktos prayjeszie swoim samochodem do Anglii to co juz łapanka i grzywna? jak taik naprawde może w kieszeni ze 200f na start nowego życia, bo emigracja to kolejny etap. szukanie lokum praca, ubezpieczenie itp., nie możliwością jest zeby odrazu przerejestrować auto bo to sprzeczne z UE i tym bardziej ze musisz mieć insurancce number i angielski adres, wg mnie tj ktoś przyjedzię np dzisiaj to ma prawo poruszać się do 6ciu miesięcy. zgodnie z prawem. zachowując brytyjskie przepisy. ci co jeżdza długo tutaj tez powinni mieć nakazz opuszczenia GB W CIĄGU CHOĆBY TYGODNIA a nie laweta, samo to świadczy ze chodzi o pieniądz i nic wiecej , ciapuchy lataja swoimi furmankami za benefity i jest ok pomijajac ze nie potrafia jezdzić i tak naprawde to oni sa zagrozeniem na drodze a nie europejski samochód,

marcus711
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 lis 2014, 03:46
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 28 lis 2014, 07:27

Samochód jest bardzo potrzebny do życia w anglii ale nie niezbędny.
Ja I wielu innych na początku nie mialo tutaj samochodów I dalo sie żyć. Przez prawie 3 miechy wszedzie chodzilem z buta lub autobusem.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 lis 2014, 08:07 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

marcus711 Ziółka, tylko dyskutujemy, a nie wbijamy nóż w plecy. A że prawda czasami jest niezgodna z Twoim widzimisię, to już inna sprawa.

Powołujesz się na tutejsze prawo, w którym jest jak wół napisane, że aby te 6 miesięcy obowiązywało musisz być odwiedzającym/turystą, a nie kimś kto podejmuje tutaj pracę.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 28 lis 2014, 11:07 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Dolaczyles do forum tylko po to by swoje zale wypocic ? Jak wyzej jezeli przyjechales w odwoedziny turystycznie to tylko wtedy obowiazuje te 6 miesiecy :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 28 lis 2014, 12:11 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

xxxx napisał(a):Szczerze mówiąc to te ubezpieczenia tutaj nie są aż takie strasznie drogie, żeby tak dziadowac. Za moje auto mazda 6 pojemność 2.2 12 grupa przebieg roczny 12000mil mieszkając w miarę spokojnym miejscu płace jakoś nie całe 600£ (nie pamietam dokładnie bo placilam za rok z gory) i mam 28 lat w zeszłym roku spowodowalem stluczke z tym, ze nie straciłem zniżek bo miałem wykupiona ochronę.
Za drugie auto Fiat punto 1.2 2 grupa płacimy 400£ przebieg roczny 7000mil auto jest zarejestrowane i ubezpieczone na moja dziewczynę, która ma 24 lata.
Obydwa auta mamy ubezpieczone w opcji ful w Polsce z AC wyszło by nie wiele taniej.
Auta kupujemy 3-4 letnie uzytkujemy kolejne 4-5lat i wymiana licząc to wszystko razem czyli kosz zakupu ubezpieczenia, taxu tutaj i w Polsce to nie ma sesu po kilku latach na to samo wychodzi i nie ma stresu, ze Ci zabiorą auto, a jeszcze auta na obcych tablicach zwłaszcza polskich są bardziej narażone na akty wandalizmu. Mojemu znajomemu w centrum Birmingham porysowali całe.


To też zależy gdzie mieszkasz, ile czasu tu jestes, czy masz angielskie prawko i ile zniżek...
Ja np. mam 28 lat, prawko mam 6 lat, robiłem quote na roznych stronkach i np za audi a4 b8 - 2.0 - 2008 przy znizkach z Polski -60%, musze zaplacic około 1600funa, wiec nie wiem gdzie wynajdujesz tego typu ubezpieczenia. Zeby kazdy tak mial na start to nie bylo by zadnego problemu.

Dodano: -- 28 lis 2014, 12:15 --

malenkagdz napisał(a):Dolaczyles do forum tylko po to by swoje zale wypocic ? Jak wyzej jezeli przyjechales w odwoedziny turystycznie to tylko wtedy obowiazuje te 6 miesiecy :roll:


Żale wypocić ? Dziewczyno ogarnij bajerę troszeczkę. Człowiek stara się tylko wymienić swoimi spostrzeżeniami a tu od razu kosa ?
Wiadomo, że lżej jest Wam tutaj jeśli mieszkacie tu X lat, ale nie wierze, że nikt z Was nie przybył tu Polskim autem i po pewnym czasie się go pozbył bo chciał - a nie bo musiał...

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 28 lis 2014, 12:18 Re: Re: Policja konfiskuje europejskie auta

kruper86 napisał(a):
xxxx napisał(a):Szczerze mówiąc to te ubezpieczenia tutaj nie są aż takie strasznie drogie, żeby tak dziadowac. Za moje auto mazda 6 pojemność 2.2 12 grupa przebieg roczny 12000mil mieszkając w miarę spokojnym miejscu płace jakoś nie całe 600£ (nie pamietam dokładnie bo placilam za rok z gory) i mam 28 lat w zeszłym roku spowodowalem stluczke z tym, ze nie straciłem zniżek bo miałem wykupiona ochronę.
Za drugie auto Fiat punto 1.2 2 grupa płacimy 400£ przebieg roczny 7000mil auto jest zarejestrowane i ubezpieczone na moja dziewczynę, która ma 24 lata.
Obydwa auta mamy ubezpieczone w opcji ful w Polsce z AC wyszło by nie wiele taniej.
Auta kupujemy 3-4 letnie uzytkujemy kolejne 4-5lat i wymiana licząc to wszystko razem czyli kosz zakupu ubezpieczenia, taxu tutaj i w Polsce to nie ma sesu po kilku latach na to samo wychodzi i nie ma stresu, ze Ci zabiorą auto, a jeszcze auta na obcych tablicach zwłaszcza polskich są bardziej narażone na akty wandalizmu. Mojemu znajomemu w centrum Birmingham porysowali całe.


To też zależy gdzie mieszkasz, ile czasu tu jestes, czy masz angielskie prawko i ile zniżek...
Ja np. mam 28 lat, prawko mam 6 lat, robiłem quote na roznych stronkach i np za audi a4 b8 - 2.0 - 2008 przy znizkach z Polski -60%, musze zaplacic około 1600funa, wiec nie wiem gdzie wynajdujesz tego typu ubezpieczenia. Zeby kazdy tak mial na start to nie bylo by zadnego problemu.

Dodano: -- 28 lis 2014, 12:15 --

malenkagdz napisał(a):Dolaczyles do forum tylko po to by swoje zale wypocic ? Jak wyzej jezeli przyjechales w odwoedziny turystycznie to tylko wtedy obowiazuje te 6 miesiecy :roll:


Żale wypocić ? Dziewczyno ogarnij bajerę troszeczkę. Człowiek stara się tylko wymienić swoimi spostrzeżeniami a tu od razu kosa ?
Wiadomo, że lżej jest Wam tutaj jeśli mieszkacie tu X lat, ale nie wierze, że nikt z Was nie przybył tu Polskim autem i po pewnym czasie się go pozbył bo chciał - a nie bo musiał...

Jak Cie nie stac na ubezpieczenie to sie nie kupuje samochodu ...albo kup taki na jaki mozesz sobie pozolic (wliczajac koszta ubezpieczenia)
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Barber_2205 » 28 lis 2014, 12:27 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Prosta sprawa... Przyjeżdżasz do ich kraju to stosuj się do ich prawa. Co do tych 200 funtów na początek to chciałbym z taką kwotą tu przyjechać :) przez pierwsze 18 miesięcy moim środkiem transportu były nogi, autobusy i taksówki. Dało się żyć, mimo tego że mogłem z Polski auto przytargać. Niestety niektórzy mają tendencję do robienia wałków po to by wydać jak najmniej funtów, mimo iż powinni być trochę wdzięczni temu państwu że mogą je tu zarobić. Tylko brać i brać a od siebie nic... Wiadomo insurance nie jest tak tani jak w Polsce, road taxu płacić nie trzeba a jeszcze nieraz mniej lub bardziej przypadkowo zdarzy się że camera fotę pstryknie... Same wydatki w tej Anglii :)
Chcemy być szanowani jako obcokrajowcy to szanujmy ich przepisy.

Barber_2205
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 12 sie 2013, 10:43
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 28 lis 2014, 12:48 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

ja nie przybylam polskim autem jak i wielu innych uzytkownikow , jezeli ktos tu pisze ze wspolczuje glupoty ludziom tutaj to co ja mam go jeszcze po glowce poglaskac i sie z nim zgadzac skoro bzdury wypisuje ,
prawo obowiazuje kazdego przyjechales/as jako turysta/ka mozesz jezdzic do 6 miesiecy jezeli do pracy to niestety albo stety to juz nie obowiazuje ..
wkurzaja mnie ludzie co cwaniakuja i po iles lat jezdza samochodami na polskich blachach i blachach innych krajow nie stosujac sie do obowiazujacego prawa wiec sie ciesze ze za takich ludzi sie zabieraja nie wazne czy polak, slowak czy inny
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 28 lis 2014, 12:55 Re: Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Alzak napisał(a):
kruper86 napisał(a):
xxxx napisał(a):Szczerze mówiąc to te ubezpieczenia tutaj nie są aż takie strasznie drogie, żeby tak dziadowac. Za moje auto mazda 6 pojemność 2.2 12 grupa przebieg roczny 12000mil mieszkając w miarę spokojnym miejscu płace jakoś nie całe 600£ (nie pamietam dokładnie bo placilam za rok z gory) i mam 28 lat w zeszłym roku spowodowalem stluczke z tym, ze nie straciłem zniżek bo miałem wykupiona ochronę.
Za drugie auto Fiat punto 1.2 2 grupa płacimy 400£ przebieg roczny 7000mil auto jest zarejestrowane i ubezpieczone na moja dziewczynę, która ma 24 lata.
Obydwa auta mamy ubezpieczone w opcji ful w Polsce z AC wyszło by nie wiele taniej.
Auta kupujemy 3-4 letnie uzytkujemy kolejne 4-5lat i wymiana licząc to wszystko razem czyli kosz zakupu ubezpieczenia, taxu tutaj i w Polsce to nie ma sesu po kilku latach na to samo wychodzi i nie ma stresu, ze Ci zabiorą auto, a jeszcze auta na obcych tablicach zwłaszcza polskich są bardziej narażone na akty wandalizmu. Mojemu znajomemu w centrum Birmingham porysowali całe.


To też zależy gdzie mieszkasz, ile czasu tu jestes, czy masz angielskie prawko i ile zniżek...
Ja np. mam 28 lat, prawko mam 6 lat, robiłem quote na roznych stronkach i np za audi a4 b8 - 2.0 - 2008 przy znizkach z Polski -60%, musze zaplacic około 1600funa, wiec nie wiem gdzie wynajdujesz tego typu ubezpieczenia. Zeby kazdy tak mial na start to nie bylo by zadnego problemu.

Dodano: -- 28 lis 2014, 12:15 --

malenkagdz napisał(a):Dolaczyles do forum tylko po to by swoje zale wypocic ? Jak wyzej jezeli przyjechales w odwoedziny turystycznie to tylko wtedy obowiazuje te 6 miesiecy :roll:


Żale wypocić ? Dziewczyno ogarnij bajerę troszeczkę. Człowiek stara się tylko wymienić swoimi spostrzeżeniami a tu od razu kosa ?
Wiadomo, że lżej jest Wam tutaj jeśli mieszkacie tu X lat, ale nie wierze, że nikt z Was nie przybył tu Polskim autem i po pewnym czasie się go pozbył bo chciał - a nie bo musiał...

Jak Cie nie stac na ubezpieczenie to sie nie kupuje samochodu ...albo kup taki na jaki mozesz sobie pozolic (wliczajac koszta ubezpieczenia)


Nikt nie powiedział, że nie kupuje bo mnie nie stać :) Biore pod uwage fakt, ze wiecej zaplace za ubezpieczenie ale to jest chyba proste jak ... drut. :) Widze, ze tutaj sami uczciwi ludzie przyjechali z tej Polszy, zero "lewizny". Jak milo. :)

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcus711 » 28 lis 2014, 13:22 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

malenkagdz napisał(a):ja nie przybylam polskim autem jak i wielu innych uzytkownikow , jezeli ktos tu pisze ze wspolczuje glupoty ludziom tutaj to co ja mam go jeszcze po glowce poglaskac i sie z nim zgadzac skoro bzdury wypisuje ,
prawo obowiazuje kazdego przyjechales/as jako turysta/ka mozesz jezdzic do 6 miesiecy jezeli do pracy to niestety albo stety to juz nie obowiazuje ..
wkurzaja mnie ludzie co cwaniakuja i po iles lat jezdza samochodami na polskich blachach i blachach innych krajow nie stosujac sie do obowiazujacego prawa wiec sie ciesze ze za takich ludzi sie zabieraja nie wazne czy polak, slowak czy inny



pewnie za twojego czasu jak przyjechałas to było inaczej ale teraz wielka angielka. bez kija nie podchodż. w twoich postach taki szyderczy akcent. i sarkazm

marcus711
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 lis 2014, 03:46
Reputacja: 2
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 28 lis 2014, 13:49 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Ja wcześniej tez placilem za ubezpieczenie 1500£, a moja dziewczyna 1000£ i jakoś żyliśmy. Poprostu policzylismy i okazało sie, ze lepiej wynająć dom w lepszej okolicy bo mimo, ze płacimy 50£ wiecej za czynsz, a za ubezpieczenia 1500£ rocznie mniej, licząc to wszystko razem to rocznie wychodzi 900£ do przodu, a poza tym jak Cie nie stać na ubezpieczenie audi to kup inne mniejsze auto i tańsze w utrzymaniu proste.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 28 lis 2014, 15:56 Re: Re: Re: Policja konfiskuje europejskie auta

kruper86 napisał(a):
Alzak napisał(a):
kruper86 napisał(a):
xxxx"]Szczerze mówiąc to te ubezpieczenia tutaj nie są aż takie strasznie drogie, żeby tak dziadowac. Za moje auto mazda 6 pojemność 2.2 12 grupa przebieg roczny 12000mil mieszkając w miarę spokojnym miejscu płace jakoś nie całe 600£ (nie pamietam dokładnie bo placilam za rok z gory) i mam 28 lat w zeszłym roku spowodowalem stluczke z tym, ze nie straciłem zniżek bo miałem wykupiona ochronę.
Za drugie auto Fiat punto 1.2 2 grupa płacimy 400£ przebieg roczny 7000mil auto jest zarejestrowane i ubezpieczone na moja dziewczynę, która ma 24 lata.
Obydwa auta mamy ubezpieczone w opcji ful w Polsce z AC wyszło by nie wiele taniej.
Auta kupujemy 3-4 letnie uzytkujemy kolejne 4-5lat i wymiana licząc to wszystko razem czyli kosz zakupu ubezpieczenia, taxu tutaj i w Polsce to nie ma sesu po kilku latach na to samo wychodzi i nie ma stresu, ze Ci zabiorą auto, a jeszcze auta na obcych tablicach zwłaszcza polskich są bardziej narażone na akty wandalizmu. Mojemu znajomemu w centrum Birmingham porysowali całe.


To też zależy gdzie mieszkasz, ile czasu tu jestes, czy masz angielskie prawko i ile zniżek...
Ja np. mam 28 lat, prawko mam 6 lat, robiłem quote na roznych stronkach i np za audi a4 b8 - 2.0 - 2008 przy znizkach z Polski -60%, musze zaplacic około 1600funa, wiec nie wiem gdzie wynajdujesz tego typu ubezpieczenia. Zeby kazdy tak mial na start to nie bylo by zadnego problemu.

Dodano: -- 28 lis 2014, 12:15 --

[quote="malenkagdz napisał(a):Dolaczyles do forum tylko po to by swoje zale wypocic ? Jak wyzej jezeli przyjechales w odwoedziny turystycznie to tylko wtedy obowiazuje te 6 miesiecy :roll:


Żale wypocić ? Dziewczyno ogarnij bajerę troszeczkę. Człowiek stara się tylko wymienić swoimi spostrzeżeniami a tu od razu kosa ?
Wiadomo, że lżej jest Wam tutaj jeśli mieszkacie tu X lat, ale nie wierze, że nikt z Was nie przybył tu Polskim autem i po pewnym czasie się go pozbył bo chciał - a nie bo musiał...

Jak Cie nie stac na ubezpieczenie to sie nie kupuje samochodu ...albo kup taki na jaki mozesz sobie pozolic (wliczajac koszta ubezpieczenia)


Nikt nie powiedział, że nie kupuje bo mnie nie stać :) Biore pod uwage fakt, ze wiecej zaplace za ubezpieczenie ale to jest chyba proste jak ... drut. :) Widze, ze tutaj sami uczciwi ludzie przyjechali z tej Polszy, zero "lewizny". Jak milo. :)[/quote]


Kiedys slyszalem powiedzenie że można wziąść wieśniaka ze wsi ale nie można wziąść wsi z wiesniaka.
Analogicznie widze ze polak moze wyjechac z polski ale polska nie wyjedzie z polaka.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK