Referendum 23/05/2016 (Brexit) - jak będziecie głosować?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
Szanowni Forumowicze.
Czy zamierzacie głosować w referendum 23 czerwca (Ci z Was, którzy mają do tego prawo – obywatelstwo brytyjskie)?
Jeśli tak, to czym będziecie się kierować oddając głos?
Czy uważacie, że ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych może wpłynąć na życie Polaków, którzy obecnie tu przebywają lecz nie posiadają brytyjskiego obywatelstwa?
Przeczytałem właśnie poniższy artykuł i jestem ciekawy Waszej opinii.

http://www.polishexpr...../co-brexi ... ych-zmian/

Ikon
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 43
Dołączył: 4 paź 2010, 07:36
Reputacja: 4
Neutralny

Jak większość Polaków nie mam prawa wyborczego, ale gdybym mógł to i tak bym te referendum olał. Niech sobie sami wypiją piwo, które naważyli. Wydaje mi się, że ludzie w większości zagłosują za wyjściem i szczerze mówiąc śmiał się będę z tego co się później stanie.

devil
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 7 lip 2008, 15:55
Reputacja: 0
Neutralny

Ikon, link nie działa
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

Jakby to mialo jakies znaczenie :)
Krajami nie rzadzi rzad, premier, prezydent czy tez krol lub krolowa.
Krajami rzadza pieniadze.

Bedzie tak jak bedzie bardziej oplacalnie. Duze koncerny nie sa zadowolone z takiego obrotu sprawy bo wyjscie to dla nich ogromna strata. Kto jest za wyjsciem? Male firemki ktore dzialaja lokanie nic nie eksportujac i nic nie importujac.

A propo brexitu. Co smieszy najbardziej to fakt jak to premier Cameroon silnie naciska na pozostanie w Unii a jeszcze kilka miesiecy temu namawial do wyjscia. :)

Zeby zobaczyc link kliknijcie w http://www.polishexpr...../co-brexi ... ych-zmian/ i zmiencie kropki ktore serwis bham nadaje zeby nie podlinkowywac tematow na normalny adress czyli
polishexpress
co
uk

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

Piszą w tym artykule, że proces uniezależnienia od UE trwałby ok. 2 lat. Chciałbym przyjechać szukać pracy na wyspach dwa tygodnie po referendum, czyli na początku lipca. Jak myślicie czy w przypadku Brexitu będą już, po tak krótkim czasie, problemy z dostaniem się na teren WB lub ze zdobyciem pozwolenia na pracę? Macie może jakieś informacje na ten temat? Czy zostaną wprowadzone wizy tak od razu, czy może musi to dłużej potrwać?

marcinkacz
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 20 maja 2016, 20:39
Reputacja: 0
Neutralny

Wizy zostaną wprowadzone na drugi dzień, a mieszkającym tu polakom pozabierają domy i dzieci.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

E tam. Ja sie nie boje ze mnie wyrzuca z UK. Bank na to nie pozwoli :) Bo kto by splacil moj overdraft i kredytowki :DDDDDD
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

Wiecie, wątpię żeby wyrzucili ludzi, którzy pracują tam od lat, bo była by to katastrofa. Bardziej zastanawia mnie to czy będę mógł wjechać na teren Anglii albo legalnie pracować.

marcinkacz
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 20 maja 2016, 20:39
Reputacja: 0
Neutralny

Nie bedziesz mogl.
A wyrzuca wszystkich.
Katastrofa bedzie- dla wszystkich polakow smigajacych na magazynach ktorzy utrzymuja brytyjska gospodarke pakujac banany do woreczkow foliowych.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

ludzik50 napisał(a):Nie bedziesz mogl.
A wyrzuca wszystkich.
Katastrofa bedzie- dla wszystkich polakow smigajacych na magazynach ktorzy utrzymuja brytyjska gospodarke pakujac banany do woreczkow foliowych.



taaaa jasne
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK

cron