UK wychodzi z EU

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 24 cze 2016, 04:39 UK wychodzi z EU

zostalo 28 okregow a roznica jest ponad 1 mln glosow tak wiec panie i panowie Brexit stal sie faktem.
Funt najtanszy w historii.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez andrzejj » 24 cze 2016, 07:01 Re: UK wychodzi z EU

Całe szczęście rubli nakupilem
Avatar użytkownika
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 8 lip 2012, 19:45
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 24 cze 2016, 07:20 Re: UK wychodzi z EU

Nie wiem,jak Wy ale ja sie czuje jakos dziwnie.Moze to glupie,ale jakos obco,podobnie jak po przyjezdzie,te parenascie lat temu.Na zasadzie."...i co ja robie tu?co Ty tutaj robisz?...".
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez woziek » 24 cze 2016, 07:55 Re: UK wychodzi z EU

I co teraz? Planowalem w lipcu przyjazd. Teraz nie wiem co robic. Pewnie takich jak ja osób jest zdecydowanie wiecej.

woziek
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 kwi 2016, 10:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Angelikaruz » 24 cze 2016, 09:35 Re: UK wychodzi z EU

Cos Ty, nie pojdzie tak łatwo
Avatar użytkownika
Angelikaruz
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 9 cze 2016, 09:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 24 cze 2016, 11:26 Re: UK wychodzi z EU

Chciales przyjechac za miesiac i co? I normalnie sobie przyjedziesz.

Kilka faktow o ktorych nie mozna zapominac.
Obudziliscie sie dzis w tym samym kraju.
Samochody dalej jezdza do przodu (czasem do tylu)
Ludzie dalej wygladaja tak samo
A kot sasiadki wciaz sra wam na wycieraczke.

To co mialo miejsce to referendum aby dowiedziec sie co ludzie o tym sadza. Teraz nalezy poinformowac oficjalnie przewodiczacego EU o zaistnialym fakcie checi odejscia z UE. Nastepnie nalezy wprowadzic (podpisac) punkt 50 traktatu unijnego swiadczacy w pelni o checi odejscia ze struktur UE.

Do tego czasu UK jest nadal i nadal bedzie pelnoprawnym czlonkiem UE i dalej wszelkie prawa UE beda tu respektowane. Do podpisania punktu 50 sobie troche poczekamy? Dlaczego? A no dlatego ze premier Cameroon byl tak pewny pozostania ze stwierdzil ze jak UK wyjdzie to od razu podpisze ten punkt a teraz zglasza swoja dymisje i pozostawia to komus innemu. Oto kilka faktow dlaczego Cameroon chce wyjsc po angielsku:

- Od podpisania punktu 50 rozpoczynamy tykanie 2 letniego zegara (nieodwracalne)
- Zanim punkt zostanie podpisany UK musi wynegocjowac warunki handlowe z krajami Unijnymi tak aby zebezpieczyc swe interesy. Co prawda moze to zrobic i bez tego ale bylby to strzal w kolano
- UK nie chce podpisywac tego zbyt szybko aby nie zrobic zamieszania w nadchodzacych wyborach we Francji i Niemczech

A teraz najlepsze.
Kazdy kto glosowal za wyjsciem jest dzis dumny. Maja swoj dzien niepodleglosci (i nie dziwie im sie bo UE nie jest tworem jaki byl w zamysle jego autorow) ale zapytani o to co bedzie jutro, za kilka dni, miesiecy i lat odpowiadaja ze nie maja pojecia. Tak wiec moge to porownac z rosyjska ruletka. Tylko trzeba pamietac ze do tego uzywa sie rewolweru a nie pistoletu polautomatycznego.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 24 cze 2016, 11:32 Re: UK wychodzi z EU

6 ways Britain leaving the EU will affect you

No immediate change in immigration status

The Prime Minister will have to address other immediate concerns. He is likely to reassure nationals of other EU countries living in the UK that their status is unchanged. That is what the Leave campaign has said, so, even after the Brexit negotiations are complete, those who are already in the UK would be allowed to stay.

As Jonathan Portes, the former Treasury economist, wrote, “given we have no population register, and that EU nationals are not required to have visas, we won’t actually know who is here on 23 June”. Portes says the most likely arrangement is that suggested by Steven Woolf, UKIP’s migration spokesman, that anyone who’d registered for a National Insurance number before the referendum would be guaranteed residence rights.
For the two years of Brexit negotiations, free movement of EU workers would still apply, so people could still come from elsewhere in the EU, but their immigration status after Brexit would be uncertain.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 24 cze 2016, 11:35 Re: UK wychodzi z EU

The Prime Minister zmieni sie do jesieni tego roku a kto wie co wymysli nowy
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 24 cze 2016, 11:49 Re: UK wychodzi z EU

TroyaN,to jest oswiadczenie na dzien dzisiejszy ;),za tydz.,miesiac,kilka miesiecy bedzie co innego.Wszystko przed nami.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Angelikaruz » 24 cze 2016, 11:56 Re: UK wychodzi z EU

Póki co to jest referendum, zanim jakiekolwiek zmiany wejdą w życie to minie i minie...
Avatar użytkownika
Angelikaruz
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 9 cze 2016, 09:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 25 cze 2016, 08:08

Nikt nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji. Myślę że w dłuższej perspektywie mogą wyjść na plus jednak pierwsze 5-10 lat będzie ciężkie.
Więc my nie będziemy tak płakać jak sami anglicy bo w przeciwieństwie do nich my mamy gdzie wracać lub zdobyte doświadczenia wykorzystać do migracji tam gdzie będzie lepiej...
Taka pozytywna myśl dnia:-)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 25 cze 2016, 08:54 Re: UK wychodzi z EU

Kazdy hindus z brytyjskim paszportem,glosowal za wyjsciem.Rodowici anglicy,ktorzy glosowali za wyjsciem,sami do konca nie wiedzieli,co dla nich bedzie oznaczalo.Rzucili sie jak bydlo na rzez,ku lepszej przyszlosci.Chcieli sie pozbyc naplywu imigrantow.Polakow sie nie pozbeda,bedziemy potrzebowali wiz,to bedziemy o nie skladac.Hindusi calymi latami,siedza na wizach.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 25 cze 2016, 09:50 Re: UK wychodzi z EU

Ja myślę podobnie jak Thomas. Alex wydaje mi się, że się mylisz moja koleżanka pracuje z Hindusami i oni wszyscy głosowali za pozostaniem (przynajmniej tak mówili). U mnie w pracy jest jeden Hindus 57 lat przyjechał tutaj jako 3 letnie dziecko i on jako jedyny (z tych o których wiem) głosował za pozostaniem. Ogólnie firma jest mała 60 pracowników. Ja pracuje na nocnej zmianie jest nas 15 13 Anglików 1 Hindus i ja 1 Polak 13 głosował za wyjściem 1 za pozostaniem i 1 bez prawa głosu.

Moim zdaniem pozbędą się napływu imigrantów przynajmniej tych z UE, a wizy będą dawać tym, którym będą chcieli dać. Co do nas tych, którzy już tutaj są raczej nas zostawią w spokoju no chyba, że sami wyjedziemy, spodziewam się, że utrudniać będą nam życie wszelkie instytucje i biura państwowe, no i ludzie, którzy korzystali z benefitów raczej mogą o nich zapomnieć. W najgorszym wypadku mamy jeszcze kilka lat, żeby pomyśleć o swojej przyszłości w Polsce lub innym kraju, a przyszłość UE wisi na włosku. Najbardziej mnie śmieszy wczorajsza wypowiedz Hollanda w reakcji na brexit w klimacie, że politycy unijni muszą bardziej słuchać głosu ludzi nie wiem czy on jest taki tępy czy tylko takiego udaje bo ja jestem zwykłym "zjadaczem chleba" i byłem tego świadomy od dawna, a temu był potrzebny brexit, żeby sobie to uświadomić. Brexit jest efektem polityki między innymi Merkel, Hollanda, Junckera itd...
Co do samego wyjścia UK z UE od 3 lat wiedziałem, że to nastąpi (myślę, że jak większość z nas), ale wydawało mi się, że trochę później to nastąpi obstawiałem lata 2019-2020.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 25 cze 2016, 10:02

Samo wyjście nic dla nas nie zmienia wszystko jest teraz w rękach tych co będą negocjowali warunki na jakich UK będzie współpracowała z UE, nie zapominajcie że w UE mieszka znaczna liczba obywateli Brytyjskich i podpisane umowy będą także ich dotyczyć...

Od warunków współpracy UK-EU będzie zależeć duża liczba inwestycji w UK.

Chce zobaczyć jak rząd Francuski będzie zabezpieczal przyszłości energetyczna UK w postaci finansowania nowej elektrowni atomowej, kiedy UK nie będzie skłonne do współpracy i pewnych poświęceń, negocjacje nie będą się opierać na tym że UK dostanie to co chce bez niczego w zamian...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 25 cze 2016, 10:33 Re: UK wychodzi z EU

Alzak,zgadzam sie z tym ,co napisales."kiedy UK nie będzie skłonne do współpracy i pewnych poświęceń, negocjacje nie będą się opierać na tym że UK dostanie to co chce bez niczego w zamian...",ale jaka karte przetargowa ma Polska,w takich negocjacjach...No wlasnie.Zobaczymy,moze byc tak,ze nie wszystkie zasady beda jednakowe,dla obywateli wszystkich krajow UE.Czas pokaze.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK