Wtf

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 29 cze 2016, 16:27 Wtf

Czy w jakis sposob odczuliscie juz osobiscie,niechec ze strony anglikow,po ich Dniu Niepodleglosci?Ja odczulam,ze osoby z ktorymi wczesniej mialam stycznosci,juz nie sa takie mile i sympatycznie jak byly jeszcze w zeszlym tyg.Nic gorszego,mnie nie spotkalo na szczescie.Ale daje sie wyczuc,ze klimat jest troszke inny.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 cze 2016, 16:59 Re: Wtf

nie wiem w jakim kręgach/obszarach sie obracasz. Z mojego punktu widzenia nic się nie zmieniło. Poza tym, że Anglicy z mojego otoczenia są wkurzeni na Brexit, a Irlandczycy mówią otwarcie, że nie chcą za żadne pieniądze Irlandii Północnej...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 29 cze 2016, 17:37 Re: Wtf

Nie pisze tu o anglikach,ktorych dobrze znam,tylko o osobach z ktorymi mialam stycznosc,powiedzmy okazjonalnie tzn.na czesc,co u Ciebie? i usmiechy.Jakos co poniektorym na usmiechy zniknely,na moj widok :D :D :D .Mam to zasadniczo w...
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 cze 2016, 08:13 Re: Wtf

Pewnie zazdroszczą, że zostajesz w Unii a oni nie... :)

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 30 cze 2016, 16:10 Re: Wtf

U mnie jest odrobinę ponownie, tym bardziej że przez ostatnie 2 miesiące poznałem więcej Anglików niż przez ostatnie 5 lat. Po powrocie z wyjazdu weekendowego mam wrażenie, że nastroje są inne i nie każdy już tak ochoczo się ze mną wita.
No nic... 2 lata i pewnie powrót bo gospodarka raczej tutaj nie wybroni się tym że jest "Wielką Brytanią" a wyjściem raczej gwarantują sobie problemy ekonomiczno/gospodarcze
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Orchidea86 » 1 lip 2016, 05:28 Re: Wtf

Ja nie mialam takiej sytuacji, ale moj maz tak. W zeszly piatek podszedl do niego koles w pracy i powiedzial mu cos w stylu: jestes tu nielegalnie i zapytal, czy juz sie spakowal. :/ Wiec sytuacja bardzo nieprzyjemna. Inni brytyjczycy patrzyli z gory na obcokrajowcow.Jak poczuli sie pewnie, to pokazali jacy sa naprawde. Na pocieszenie dodam, ze w poniedzialek juz nie byli tacy cwani. Oni chyba mysleli, ze zaraz w sobote autobusy beda masowo wywozily nas do Polski. :D

Ich zachowanie kojarzy mi sie z zachowaniem malego dziecka, ktore przechodzac obok psa, boi sie go, jest spokojne. A jak tylko wyjdzie za brame i wie, ze pies nie moze go dopasc, wydziera sie na niego, prowokuje i rzuca kamieniami. Ale dzieki tej sytuacji potwierdzilo sie po raz kolejny to, co podejrzewalam od dawna: brytyjczycy sa bardzo falszywym narodem.

Orchidea86
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 28 cze 2013, 16:02
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 1 lip 2016, 12:00 Re: Wtf

Ja niczego takiego nie odczułem byłem kilka razy w centrum wspinaczkowym w tym tygodniu jeśli chodzisz gdzieś przez x lat to wiadomo, że chcąc nie chcąc tych ludzi znasz bo ciągle przewijają się te same twarze z jednymi mam większy kontakt z innymi mniejszy i nie odczułem żadnej niechęci, z sąsiadami nigdy nie miałem jakiegoś super kontaktu raczej nikt sobie w drogę nie wchodził i ograniczaliśmy się do "dzień dobry" jeśli spotkaliśmy się gdzieś przed domem i tak pozostało. W pracy z większością 15 osobowej załogi mam bardzo dobry kontakt i nic się w tym temacie nie zmieniło co więcej teraz na tydzień na nocną zmianę przyszedł facet z dziennej z którym nigdy wcześniej nawet nie rozmawiałem, a moja praca jest uzależniona od niego i czułem obawy myślałem, że będzie mi "rzucał kłody pod nogi", ale nic takiego nie miało miejsca, a wręcz na odwrót.

Edmun muszę się z Tobą zgodzić myślałem, że Anglicy się jakoś dogadają z UE i gospodarka się obroni, ale oni dalej chcą stawiać warunki mimo, że są na przegranej pozycji i chyba będzie bardzo ciężko osiągnąć kompromis.
Przyszłość UE też jest bardzo niepewna Holland w piątek tydzień temu powiedział, że Brexit pokazuje jak ludzie są nie zadowoleni z obecnej polityki UE i trzeba to zmienić, a dwa dni później razem z Merkel ogłaszają swój genialny pomysł przerobienia UE w jedno "super państwo".Oczywiście nikt się na to nie zgodzi,ale takie pomysły to najlepsza droga do rozwalenia UE.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 1 lip 2016, 21:12 Re: Wtf

Ale o jakim Ty mowisz dniu niepodleglosci. :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 1 lip 2016, 21:19 Re: Wtf

Tak Anglicy określają swoje nowe święto.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 2 lip 2016, 20:41 Re: Wtf

Niewiem z jakimi anglikami ty przebywasz ale ja to tylko od debili slyszalam co mysleli ze juz u uni nie sa bo niewiedzieli o procedurach. Independance day to sobie moga zrobic jak z tej uni wyjda
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 2 lip 2016, 21:34 Re: Wtf

Nie chodzi z jakimi anglikami sie przebywa.Chodzi nawet o glupie zakupy,nie robie ich tylko w pl sklepach.Nie pamietam,ktory polityk mowil zaraz po referendum ze powinien byc Independence Day-oczywiscie wolny od pracy :D
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 2 lip 2016, 22:04 Re: Wtf

Nigel Farage

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez rad » 16 lip 2016, 08:14 Re: Wtf

Pracuje z samymi Anglikami, wszyscy głosowali za brexitem. Nie odczułem zmiany na gorsze, zachowują siętak samo. Rozmawiamy o wszystkim, a najwięcej o polityce, i jak to będzie w przyszłości.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Luki80 » 3 paź 2016, 13:14 Re: Wtf

Zależy w jakich miejscach. Dużo jeżdżę po środkowej i trafiają się tubylcy, którzy rzeczywiście mają mniej przyjazne nastawienie do przyjezdnych.

Luki80
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 3 paź 2016, 11:40
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do HYDE PARK