Czas oczekiwania na mieszkanie z City Council band C

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
mam37, o ja Cie! Mozna miec dwa paszporty, nie w kazdym kraju ale mozna, gwarantuje Ci to. Niektore kraje sobie zastrzegaja ze mozesz miec tylko jedno obywatelstwo i musisz sie zrzec drugiego, ale nie wszystkie. Wez odroznij jeszcze czym jest narodowosc a czym obywatelstwo. Narodowosc dziedziczysz z krwi, obywatelstwo mozesz takze nabyc. Nie wiem po co tak wiercisz ten temat. I tak nie napisze jaka jest ta moja druga narodowosc. Chyba ciekawosc Cie zrzera, tak jak mnie na temat : ile bedziemy czekac na mieszkanie z councilu. Moze zalozmy nowy watek o tych narodowosciach paszportach i obywatelstwie. Moze to rozwialoby watpliwosci. Pozdrawiam.

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Nie chcę Wam się wtryniać dziewczyny w pogaduchy ale odpuście sobie już :) Można mieć podwójne obywatelstwo , można mieć nawet potrójne , nie wiem co to wnosi do tematu.
Jaga S Widzę , że jesteś w gorącej wodzie kąpana, albo tak Ci te hormony w ciąży buzują , chcesz mieć wszystko już , teraz, natychmiast... Denerwujesz się nie potrzebnie i zamieszania robisz, poczekaj na ten NIN do końca tygodnia, jak nic nie przyjdzie to dzwońcie się dowiadywać, jak tylko go dostaniesz to większość twoich problemów się sama rozwiąże , wynajmiecie sobie przytulny domek albo flat umeblowany , pomieszkacie , pożyjecie, odłożycie i nim się spostrzeżesz dzieciak będzie biegał , a ty wylicytujesz jakiś domek i będziesz mieć kasę na meble i remont. Nie ma co się gorączkować i martwić na zapas.
Dostałaś tu kilka fajnych rad, typu : poczekaj, idź do Citizen, zapytaj w councilu itd a tu nic tylko w kółko to samo plus jakeś bzdety.

Ps, Może idź się zarejestruj do Job center plus ,nieszkodzi że jesteś ciężarna , zawsze możesz mieć ochotę podjąć pracę a to również przyczyni się do tego , że wyrobią Ci ten nieszczęsny Insurance Number,gdyby jednak jakimś cudem ci odmówili ten co wyrabiałaś do benefitów.

A co do zmartwień na temat wyprawki itd , to może warto popytać u niego w rodzinie? Może ktoś z jego sióstr, braci ,kuzynostwa ,ciotek itd ma jakieś rzeczy zbędne ,wanienkę , ciuszki, wózek zawsze to jakaś pomoc i sposób na utrzymywanie dobrych relacji rodzinnych...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

No masz racje malaroksi, chyba niepotrzebnie sie tak denerwuje, heh moze to i hormony. W koncu bedzie chlopak :D od poczatku sie denerwowalismy jak to tutaj bedzie bo oboje z zagranicy. Moj wraca po kilku katach, a ja pierwszy raz tutaj. Myslelismy ze hakos pojdzie, on szybko znajdzie prace i sie ulozy. Ale niestety mimo ze zawod ma dobry, jakos pracy w swoim zawodzie znalesc nie moze no i zero znajomosci kontaktow zawodowych tutaj. Tylko CV z referencjami z zagranicy. Coz mysle ze w koncu cos znajdzie w zawodzie, a na razie dobrze ze cokolwiek znalazl.
My bylismy miesiac na job seeker allowance, ale tyg. temu zrezygnowalismy bo Moj znalazl prace. On aplikowal ale to byl joint claim ze mna. Jesli chcialabym zarejestrowac sie sama, musze niestety zrobic HRT tak nam w jobcenter powiedzieli. Niestety nie przejde tego testu nie pracujac i nie studiujac tutaj, duzo o tym czytalam. Chyba ze jakims cudem urzednik mnie przepchnie. Wiecie jak tutaj, duzo zalezy od dobrej woli urzednika.
Rodziny niestety Moj nie ma, tylko babcie, a ona nie moze nam pomoc.
Ale dzieki za rady :)
Pozdrawiam

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

to tak dla zakonczenia tematu obywatelstwa
http://www.prawomaniak.pl/obywatelstwo- ... lstwo.html
jak przeczytacie to zrozumiecie Polski obywatel nie moze miec podwojnego obywatelstwa koniec kropka :P
co do temetu to na mieszkanie z cansilu mozna czekac od kilku miesiecy do kilku lat wiem ze kobiety w ciązy maja pierwszeństwo jesli sa w trudnej sytuacji
co do ciekawosci uwierz mi daleka jestem od tego jestem bardzo malo ciekawska osoba dla mnie mozesz być każdej rasy nei ma to znaczenia znaczenie jest dla mnie ze jestes kobieta czlowiekiem od tyle i zaslugujesz jak kazdy czlowiek na szacuneczek
juz sie nie kłoce bo nie chce miec malusiej malusiego na sumieniu
zdrowia zycze

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

Hmmm to jak to jest, czyli moj synek nie bedzie mogl miec polskiego paszportu? A jesli postaram sie o wyrobienie, to straci paszport brytyjski? :shock: Dziwne, bylam pewna ze dzieci z takich zwiazkow moga miec 2 paszporty... To ja wybieram dla niego brytyjski, chyba ze jak ukonczy 18lat to zdecyduje inaczej. Nie zmienia to sprawy narodowosci, bo narodowosc nie rowna sie paszport. Mozna byc jednoczesnie Polakiem i Lemkiem, Tatarem, Zydem, Cyganem itd...
Od razu widac rase na zdjeciu, co nie? Ratlerek przeciez.. ;)
Pozdrawiam :)
Dam znac jak postepy z tym mieszkaniem z councilu oczywiscie i w ogole z mieszkaniem. Mysle ze fajnie zeby ktos mogl poczytac i wiedziec jak sie do tego zabrac. Oczywiscie nie oszukiwac. Tylko dowiedziec sie jak idzie zalatwianie w takiej sytacji jak moja.

Dodano: -- 4 mar 2013, 16:25 --

Hehhe tylko jak ktos sie naczyta o tych rasach to zwatpi xD

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

To juz jakis standard na forum. Nie rozumiem po co tutaj tyle jadu i zlosliwosci. Ktos zadaje pytanie i oczekuje odpowiedzi... no ale chyba jeszcze troche minie zanim ludzie zrozumieja kulture dyskusji.
Do autorki watku, mozesz zlozyc aplikaje jako bezdomna ( nie musisz byc doslownie bezdomna, mieszkajaca na ulicym, zeby taka aplikacje zlozyc). Po drugie niech Twoj parner zlozy aplikacje o Housing benefit a ciebie wpisze jako partnerke. Wtedy oblicza Wam hb na podstawie jego dochodow i Twoich ''zerowych''.
Mozesz wybrac sie do Neighbourhood office lub CAB po porade i pomoc.
Musisz wziac jednak pod uwage ze sytuacja z domami socjalnymi sie zmienila i nawet osoby bezdomne musza dlugo czekac na jakiekolwiek mieszkanie. Tak samo jest teraz z benefitami, oni maja do 28 dni na odpowiedz i tyczy sie to kazdej zmiany.
Ale moze zacznij od tego co napisalam. Nie wiem tez dlaczego tak dlugo czekasz na NIN. Teraz to juz raczej formalnosc i dosc szybko jest nadawany.

kogut79
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 7 maja 2011, 19:33
Reputacja: 1
Neutralny

kogut79, dzieki :) My zle zaczelismy i to wszystko skomplikowalo. Bo zamiast po przyjezdzie do uk umowic na spotkanie o nin, to w ogole to olalismy, bo myslelismy ze ten nr nie jest mi potrzebny skoro raczej nie wybieram sie do pracy. Ja sie nie interesowalam wtedy tematem nin, a Moj to juz zupelnie nie mial pojecia jak sie to zalatwia. Bo on automatycznie dostal nin jak ukonczyl 16lat jak kazdy Brytyjczyk. No i zylismy sobie slodko w nieswiadomosci, ale wciaz nie bylo a kasa sie konczyla. W koncu zdecydowalusmy ze trzeba sie cos podowiadywac o jakas pomoc, bo juz na czynsz zaczynalo brakowac, a pracy nadal nie mogl znalesc. No wiec zaczelismy od HB i tu sie okazalo ze do formu potrzebny jest moj nin i wtedy dop. zaczelismy probowac mnie umowic do nin. No ale aplikacja do HB poszla i juz przez tel. nie chcieli mnie umowic na spotkanie o nin, bo Moj sie wygadal ze potrzebujemy ten nr do jego benefitu. Widac sobie zapamietali, bo dzwonilismy jeszcze kilka razy i za kazdym razem powtarzali to niech teraz ci od HB (council) wysla nam form DCI 1 i w ten oto tajemnieczy sposob umowia mnie po NIN. To jedyny sposob, oni nie moga mi pomoc i nic nie dawaly tlumaczenia ze potrzebuje tez do pracy bo zarejestrowalismy sie w jobcenter. Na szczescie po milionie telefonow, zanoszenia pism do councila wyslali w koncu ten form i na rozmowe mnie umowili o nin. Teraz czekam na list mam nadzieje z numerem. To byla najbardsiej poplatana sprawa urzedowa w moim zyciu. hB nie przyznadza do puki ninu nie mam. Moj znalazl prace, wypisalismy sie z JSA, byl to joint claim, ale dlug za jeden rent zostal. A HB nie wiemy czy czy i kiedy przyznadza. Dzis moj zglosil ze pracuje wiec znow bedziemy czekac jak mowisz 28 dni prawdopodobnie, jak nie dluzej bo ninu nadal nie mam, na rozpatrzenie wniosku o HB... Teraz za czynsz zaplacimy z lekkim opuznieniem ale co z tym nizaplaconym? Ehhh szkoda gadac, naprawde. Moge tylko pocieszyc kogos, jesli przechodzil cos podobnego, ze w tym kraju nie ma taryfy ulgowej, czy ktos jest Brytyjczykiem czy nie. Wszystkich traktuja na rowni i rowno wszystkim utrudniaja jak moga... Tragikomiczne ale prawdziwe. Wssystko by bylo ok gdyby nie to ze za 3 mesiace bedsiemy miec baby, jakos bysmy sie odbili, nadal mieszkali w tym pokoiku. No ale trzeba myslec o dziecku i landlord tez o nim mysli niestety... Takze nie ma zlituj

Dodano: -- 4 mar 2013, 22:51 --

Mieszkalam i pracowalam w Irlandii, Grecji i Holandii i nigdzie nie mialam takich problemow z zalatwieniem odpowiednika ninu. Inna sprawa ze nie bylam ani w ciazy ani w klopotach finansowych. Moglam im na to spotkanie o nin przyniesc moje 3 nr-y + nip z pl hehhe, ale i tak na rozmowie wpisali w form gdzie pracowalam hehhe Polska/Holandia/Grecja/Irlandia smiesznie to wygladalo w okienku sie nie miescilo

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

apropo tego nin i 16lat bo brytyjczyk , tutaj kazdy w wieku 16 lat dostanie go automatycznie nie tylko anglicy .
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

Polak moze miec 2 obywatelstwa,ale w Polsce moze poslugiwac sie tylko polskim paszportem.
O ile pamietam w 2009r byly wprowadzone te zmiany.

Dodano: -- 29 maja 2013, o 18:14 --

Polak moze miec 2 obywatelstwa,ale w Polsce moze poslugiwac sie tylko polskim paszportem.
O ile pamietam w 2009r byly wprowadzone te zmiany.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

mam37 napisał(a):to tak dla zakonczenia tematu obywatelstwa

Polski obywatel nie moze miec podwojnego obywatelstwa koniec kropka :P


Kompletna bzdura. Chodzi o ustawę z dnia 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim, która weszła w życie w dniu 15 sierpnia 2012 roku.
Nowe przepisy inaczej rozwiązują kwestię podwójnego lub wielokrotnego obywatelstwa. Zgodnie z nową ustawą, obywatel polski może jednocześnie posiadać obywatelstwa innych państw, jednak wobec Rzeczypospolitej Polskiej ma takie same prawa i obowiązki jak osoba posiadająca wyłącznie polskie obywatelstwo. W konsekwencji nie może wobec polskich władz powoływać się, ze skutkiem prawnym, na posiadane równocześnie obywatelstwo innego państwa i na wynikające z niego prawa i obowiązki.
Co do zasady: kazdy kto uzyska tutaj brytyjskie obywatelstwo nadal posiada obywatelstwo polskie chyba ze w nieprzekraczalnym terminie 30 dni poprosi prezydenta RP o utrate/zabranie obywatelstwa polskiego.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE