Housing benefit- aplikować jednocześnie z wtc czy czekać

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Za kilka dni podpisujemy z mężem umowę z agencją na wynajmowanie mieszkania. Chcemy aplikować o housing benefit i working tax credit (plus child tax credit) . tylko że housing jest liczony od dochodu w tym także od working tax credit, wiec czy mogę postąpić w taki sposób, że złożę dwie aplikacje jednocześnie, housing dostanę pewnie wcześniej, będę go pobierać a jak przyznają mi working tax to wyślę do concilu decyzję że od tego samego dnia dostałam working, oni mi wyliczą że np powinnam w takim razie dostawać tylko połowę housing benefit, będę musiała to zwrócić ale za to na konto wpłyną mi pieniądze z working tax credit od dnia złożenia aplikacji więc mniej więcej się to wyrówna? pewnie prawidłowo byłoby złożyć wniosek o working tax credit i dopiero po przyznaniu tego o housing benefit, ale jeśli mam czekać miesiącami na decyzję.... to szkoda żeby housing benefit przepadł...

ddorotkaa
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 2 sie 2013, 10:38
Reputacja: 0
Neutralny

zloz odrazu na oba i wkomentarzu ma koncu napisz, ze zozyliscie tez wniosek o taz credyty i ze jak bedziecie mieli decyzje to wtedy doslecie to benefit service. Sytuacja od niedawna sie troszke zmienila jesli chodzi o Housing benefit i narodowosci z UE - w niektorych przepadkach odmawiaja i trzeba udowodnic ze jest sie w Uk od dluzszego czasu i ze sie pracowalo.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

Mój mąż jest tu trzy lata i od dwóch pracuje na kontrakcie, więc te "zmiany" chyba nas nie obejmują?

ddorotkaa
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 2 sie 2013, 10:38
Reputacja: 0
Neutralny

trzeba zdac jakis test tez slyszalam o zmianach :lol: :lol:
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

test? na housing benefit?

ddorotkaa
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 2 sie 2013, 10:38
Reputacja: 0
Neutralny

habitual resident test, w skrocie aby go zdac nalezalo pracowac 12 miesiecy lub wiecej spelniajac minimal earnig treshold criteria (26 godzin tygodniowo przy minimalnej pensji), albo przejsc test powolujac sie na inny przypadek, np. wychowywanie dziecka w wieku szkolnym. O HBT mozna znalezc duzo informacji natomiast zmiany weszly w zycie 1/04/14.

Weltschmerz
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 20 paź 2015, 18:12
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE