Depozyt

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez buli123 » 8 sty 2016, 20:15 Depozyt

Witam.
Mam pytanie, czy jak wynajem mam do końca czerwca (czynsz opłacę do końca umowy), a chce się wyprowadzić w maju to depozyt dostane z powrotem?

Pozdrawiam

buli123
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 27 paź 2015, 17:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez JP2m » 11 sty 2016, 20:24 Re: Depozyt

Teoretycznie tak. Wraz z wygarnięciem umowy i brakiem chęci przedłużenia z jednej ze strony umowy powinnaś dostać wpłacony depozyt.
Musisz liczyć się z tym że stan wynajmowanego domu/mieszkania musi być taki jak w dniu wynajmu (bądź lepszy jeśli coś tam było poprawiane), ale z własnego przykładu wiem jacy landlordzi potrafią być wredni. Zapewne spróbuje wmówić masę usterek i uszkodzeń które powstały z Waszej winy. Jeśli nie porobiłaś zdjęć z pierwszego dnia to możesz szykować się na taką rozmowę.
Ale jeśli wszystko będzie OK, a i może twój landlord jest w porządku to depozyt oddać Ci bez problemu, albo każe ci nie płacić przez ostatnie tygodnie, równowartość depozytu.
Avatar użytkownika
JP2m
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 36
Dołączył: 1 lis 2009, 18:21
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 12 sty 2016, 14:24 Re: Depozyt

Jesli bedzie robil problemy z depozytem,spytaj go czy twoj depozyt jest na specjalnym koncie jesli nie to on moze byc ugotowany,bo bedzie musial oddac ci razy 3 kotnosc twojego depozytu ale musisz to sprawdzic tak ze go masz w garsci

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 sty 2016, 16:12 Re: Depozyt

marek55 napisał(a):Jesli bedzie robil problemy z depozytem,spytaj go czy twoj depozyt jest na specjalnym koncie jesli nie to on moze byc ugotowany,bo bedzie musial oddac ci razy 3 kotnosc twojego depozytu ale musisz to sprawdzic tak ze go masz w garsci

...pod warunkiem, że znajdzie potwierdzenie wpłaty depozytu (przelew). Jak było płacone gotówką do ręki to landlord zawsze może powiedzieć, że nic nie dostał. I będzie słowo przeciwko słowu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE