Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez ame_110 » 25 mar 2016, 20:19 Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Witam wszystkich, mam duży problem z wynajmowanym mieszkaniem.
Jestem kilka miesięcy w Angli wraz z mężem. Wynajmujemy mieszkanie z tego co sie okazało socjalne. Nie mamy umowy, pieniądze placilismy do ręki. Osoba która nam wynajmuje nie płaci za nic, a my dostaliśmy wiadomość że mamy jak najszybciej się wyprowadzić "bo tak". O mieszkanie dbalismy bardziej niz wynajmujący, placilismy wszystko na czas. Niestety musimy sie wyprowadzić, niestety ostatnio było ciężko z pracą i nie posiadamy oszczędności by wynająć mieszkanie z miejsca. Co robić?

ame_110
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 30 kwi 2015, 09:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez JP2m » 25 mar 2016, 21:20 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Pomysł na teraz to znaleźć sobie dwuosobowy pokój do wynajęcia aby przetrwać te parę tygodni do czasu aż staniecie na nogi i wynajmiecie swój domu, ale już na umowę z właścicielem.
Avatar użytkownika
JP2m
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 36
Dołączył: 1 lis 2009, 18:21
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Roxana555 » 26 mar 2016, 06:12 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Możecie iść do najbliższego councilu, wyjasnijcie swoją sytuację. Council w krytycznych sytuacjach przydziela mieszkanie socjalne. Na początku zaproponują hostel a później czegos poszukają. Wiem to z doświadczenia znajomych.

Roxana555
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 28 cze 2013, 15:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 26 mar 2016, 09:14 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Nagminny problem z cyganskimi "bracmi".

Dostaja mieszkania socjalne, podnajmuja je dalej bez umowy (bo nie moga). Nie placa rachunkow a potem wynajmujacy ma problem. Ciekawy proceder sobie z tego zrobili. Jest kupa ogloszen on cyganskich "braci" ala wynajme pokoj wynajme mieszkanie i oczywiscie wszystkie rachunki wliczone (no bo jak mialyby byc nie wliczone skoro nie mozna nikogo dopisac do couniclu na tym mieszkaniu :) )

Niestety musicie na szybko cos znalezc lub zapytac u Councila. Opisac sprawe ze podnajmowaliscie mieszkanie, nie wiedzielisci ze osoba od kotrej wynajmowaliscie nie jest landlordem i jest to mieszkanie socjalne. Moze oni cos wskuraja.

Powodzenia
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez arturxx24 » 26 mar 2016, 14:58 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Mogę wam pomóc, mam do 7 kwietnia duży pokój do wynajęcia. jak Będziecie potrzebować dajcie znać.

arturxx24
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 18 wrz 2015, 13:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Roxana555 » 27 mar 2016, 14:44 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Domyslam się ze wynajmowaliscie od cyganow.
Zyją na zasilkach i wynajmują domy socjalne. Council napewno sie nimi zainteresuje jak przedstawicie dowod na to ze tam mieszkaliscie (np adres na payslipie) Jest duza szansa ze dostaniecie mieszkanie socjalne a cyganie potracą wszystkie zasilki i mieszkanie. Mozecie zadzwonic do revenue i podac ich dane,zwykle podają falszywe nazwiska, adres wystarczy. Revenue natychmiast reaguje na takie skargi.
Mialam doswiadczenie niestety z cyganami i podobną sytuację. Nam wykradali listy,mieli dodatkowy klucz do domu i sporo klopotow przez to nam narobili.

Roxana555
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 28 cze 2013, 15:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ame_110 » 28 mar 2016, 21:33 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Niestety od Polaków nie cyganów. Niewiemt co robić bo nie chcemy nikomu robić kłopotu.

ame_110
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 30 kwi 2015, 09:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 mar 2016, 08:56 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Hmm ciekawe, ciekawe... jak nie cyganie, hindusi, ci..a czy inna kolorowa nacja tylko nasi, swojscy, polacy (celowo mała litera) to jakoś skończyło się komentowanie...

Typowo polska postawa (wiem, bo tez taki jestem) - ktoś mnie kopie w d... a ja nie chcę mu robić kłopotów. Tutejsi (miejscowi i napływowi) nie mają problemów ze składaniem complainów za byle pierdoły. Nawet najbardziej niedorzeczne

Co do mieszkania. Na szybko to council. Na pewno pomogą.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Tukan12 » 2 kwi 2016, 11:11 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Witam witam, mam podobny problem... gość wynajął nam 2 pokoje (w domu sa tylko 2 pokoje + 2 salony kuchnia i jedna łazienka), tydzień temu w sobote, do tej pory się nie odzywa a miał dostarczyć jeszcze lodówke i pralke nie mówiąc już o doładowaniu prądu i gazu (gdzie my to robimy do tej pory...) . W ogłoszeniu oczywiście było wszystko ładnie pięknie 55ft od osoby + 55ft depozyt i wszystkie media z rachunkami w cenie. Cóż, od soboty do poniedziałku był z nim kontakt wymigiwał sie jak mógł i od wtorku cisza nie odbiera miliona telefonów i nie odpisuje na smsy. Umowa spisana (niestety nie został wylegitymowany nad czym do tej pory ubolewam i pluje sobie w brodę...) podał sie jako Jacek Zieliński... teraz jestem raczej pewien, że to zmyślone dane. Jesteśmy tu we troje - Ja moja dziewczyna (niedługo żona w ciąży) i przyjaciółka. Podobno ma sie zjawić dzisiaj, nadal czekamy. Jakieś rady ? Nie wyobrażam sobie, żebyśmy musieli ładować prąd i gaz za swoje pieniądze, wszystko jest zawarte w umowie mam screen nawet z bham.pl, tylko tyle że jego dane najprawdopodobniej są fałszywe... adres mamy już zmieniony na ten właśnie dom w którym jesteśmy.

:zakaz: :mdleje:
Avatar użytkownika
Tukan12
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 13 gru 2015, 22:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pawel75r » 5 kwi 2016, 09:18 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

no to widzę, że trafiłeś na tego samego "cygana" co ja, po butach poznać że to cygan, chatka bez pralki, lodówki ect. Mi zaproponował cały dom za 400 Ł miesięcznie w tym opłaty (tak tak, w tym opłaty.. kilka razy się pytałem, bo zbyt tanio wychodziło), poprosiłem go o nr. konta, by zrobić przelew, powiedział, że nie posiada konta, dało mi to do myślenia. Na ogłoszeniu był inny post code, po pytaniu czemu tak? odpowiedział, że wynajmuje kilka domów i że to jest do innego adres. Bardzo nalegał na pieniądze, by jak najszybciej wpłacić...
Współczuję Wam, że daliście się zrobić
Pozdrawiam

pawel75r
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 20 wrz 2015, 09:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Tukan12 » 5 kwi 2016, 11:51 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

No niestety mieliśmy nieciekawą sytuacje w wynajmowanych domach (ćpanie, chlanie itp...) więc nie patrząc na to wszystko co wymieniłeś wyżej (dokładnie te same obiecanki z kontem i kasą też sie zgadza...). Niestety, siedzimy tu 2gi tydzień, nie wiadomo skąd miał klucze itp nie pojawił sie w ta sobotę po rent wiec siedzimy do piątku i sie wynosimy (do piatku bo zaplacilismy jeszcze 55ft od osoby za depozyt).

Więc przestrzegam, jeśli zobaczycie oferte "Wynajmę dom - 112 Whitehall road - DY4 7JR", to rezygnujcie od razu.

Jeśli kogoś interesują zdjęcia mam wszystkie na dysku i parę kopii w chmurach.


Mmm co tu jeszcze...
O ! Dom jest zadłużony, od 2014r (brak opłat za council) tyle udało mi sie jeszcze dowiedzieć.
Jak dostane coś na ten adres (choćby list) wyniesiemy sie stąd do piątku a ja zgaszam ten adres w councilu.
Avatar użytkownika
Tukan12
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 13 gru 2015, 22:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Mariax281 » 5 kwi 2016, 13:39 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Ale oczywiscie dalej wszyscy beda szukac domu bezposrednio od wlasiciela ...
Bron boze miec swety spokoj I wynajac dom przez agencje...
:( :( :(

Mariax281
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 2 lis 2015, 09:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ame_110 » 8 kwi 2016, 08:34 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Przez agencję zazwyczaj większe koszty.

Ale nam zostanie tylko przez agencję bo nikt ze znajomych nie zna landlordow w okolicach bloxwich.

Co do council'u osoba od której wynajmujemy myślę ze bez naszych zgłoszeń będzie miala problemy 'urzedowe'. A my "wezmiemy sie w garsc" i znajdziemy coś mysle i będziemy mieli czyste sumienie ( jeśli tak to mozna nazwac☺)

ame_110
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 30 kwi 2015, 09:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pepe123 » 8 kwi 2016, 09:47 Re: Problem z wynajmowanym mieszkaniem

Prawda jest taka, że ludzie tylko czekają na niedoświadczonych i w potrzebie Polaków. Jesteśmy wtedy najłatwiejszym celem :/

pepe123
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 8 kwi 2016, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do MIESZKANIE