Przeprowadzka z Oxfordu

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

PostNapisane przez Guest » 11 kwi 2016, 21:31 Przeprowadzka z Oxfordu

Witam wszystkich, to mój pierwszy post.
Streszczę sytuację, mieszkam i pracuję w Oxford, chce się przeprowadzić do Birmingham. Obecnie pracuję, jako kierowca diesla, reach trucka i forklifta. Takiej pracy również będę chciał się podjąć w Bhm.
Ale, mam pewne obawy, jeżeli chodzi o mieszkanie. Szukam domu 3 sypialniowego, dla mnie, Brata i Kolegi. Ja posiadam rezydenturę(może, pomoże?), Stałą pracę na kontrakcie, dodatnie saldo w banku od przeszło 1, 5 roku.(Nie chwale się, żeby mnie hejt nie zabił, chodzi o uściślenie sytuacji). Mam zamiar przeprowadzić się do Bham od 10 czerwca, ale dom chciałbym mieć juz wynajęty od 1. Jednak nie wiem czy dla agencji (jakiejkolwiek) będę wiarygodny. Jakieś rady?! Bardzo proszę!. Jednak ewentualne papiery z pracy potwierdzające wiarygodność, skończą się z datą 10 czerwca, gdyż będę już po czasie wypowiedzenia. I tu jest kolejne pytanie, czy dla agencji nie będzie dziwnie wyglądać, że gość chce wynająć dom w Bham, a pracuje w Oxford?! Dodam też, że mamy zagospodarowane środki na opłatę domu na kilka miesięcy do przodu-, jeżeli będzie taka konieczność. Na wypadek przedłużania się okresu poszukiwania pracy-, choć tu mam nadzieję, że wszystko uda się ogarnąć w ciągu kilku tygodni. Bardzo proszę o wszelkie rady, jak również naprowadzenie mnie na kwestie, których możliwe, że nie zauważam, a są ważne.
Śliczne dziękuję za wszelkie merytoryczne odpowiedzi. Maciek

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 16 kwi 2016, 20:37 Re: Przeprowadzka z Oxfordu

zasadnicze pytanie, Jesli nie ma konkretnego powodu to kto o zdrowych zmyslach chce przeniesc sie z Oxford do bham? :)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 16 kwi 2016, 20:39 Re: Przeprowadzka z Oxfordu

jest tam owiele taniej. Teraz za pokój płacę 600Ł, a praca, taka sama ;)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 16 kwi 2016, 21:03

No niestety coś za coś. Nie bez powodu jest tutaj taniej ☺
Ale żebyś nie przeżył szoku kulturowego to unikaj takich dzielnic jak Smethwick, aston, West Bromwich, allum rock itd.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Kowal123 » 16 kwi 2016, 21:10 Re: Przeprowadzka z Oxfordu

zależy od ogłoszenia, ludzie z praca przez agencje biorą chaty/flaty, a jak jest kontrakt to możesz wszystko

Kowal123
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 10 lis 2014, 20:28
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 16 kwi 2016, 21:15 Re: Przeprowadzka z Oxfordu

ja rozglądam się, za domem w Erdington, z moich obserwacji wynika, że tam najłatwiej będzie z pracą- \reach truck, forklift. A zależy mi na szybkim powrocie, jak i dojeździe do i z pracy. Nie potrzebuję wielu atrakcji, zależy mi na spokoju. Nie na kubach rozpierduchach i łojeniu browarów po robocie w jakimś parku. Znalazłem ogloszenie które mnie interesuje o pracy jak to było określone w Minworth i to jest punkt wyjściowy dla mnie.

Dodano: -- 16 kwi 2016, 21:17 --

Kowal123 napisał(a):zależy od ogłoszenia, ludzie z praca przez agencje biorą chaty/flaty, a jak jest kontrakt to możesz wszystko
tylko że ja mam kontrakt, ale w OXford. Nie wiem czy to będzie pasować agencji

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Kowal123 » 16 kwi 2016, 22:33 Re: Przeprowadzka z Oxfordu

co za różnica gdzie, wystarczy żeby hajs się zgadzał ;]
takie info: w przypadku agencji chcą payslipy za 3 ostatnie miesiące

Kowal123
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 10 lis 2014, 20:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 17 kwi 2016, 17:57 Re: Przeprowadzka z Oxfordu

Nikogo w agencji nie bedzie obchodzic ze kontrakt masz w Oxfordzie- jak chcesz wynajac to wynajmij zanim jeszcze sie zwolnisz.
Zanim jednak podejmiesz decyzje przejedz sie tam ze 2 razy- moze zrozumiesz, dlaczego Oxfordshire jest drozsze i to docenisz- czasem warto placic ta stowe wiecej na Was 3 i mieszkac w pieknej okolicy zamiast w murzynsko-muslimskim gettcie...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 17 kwi 2016, 20:54 Re: Przeprowadzka z Oxfordu

ludzik50 napisał(a):Nikogo w agencji nie bedzie obchodzic ze kontrakt masz w Oxfordzie- jak chcesz wynajac to wynajmij zanim jeszcze sie zwolnisz.
Zanim jednak podejmiesz decyzje przejedz sie tam ze 2 razy- moze zrozumiesz, dlaczego Oxfordshire jest drozsze i to docenisz- czasem warto placic ta stowe wiecej na Was 3 i mieszkac w pieknej okolicy zamiast w murzynsko-muslimskim gettcie...

tyle za ja za pokój dla 1 osoby place 600, chcę do uk ściągnąć rodzinę, i nie będzie mnie stać wynająć mieszkania w OX za 1500Ł dla nas i żyć, dlatego chcę przyjechać do Birmingham- jako startera dla moich i później dalej szukać szczęścia

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 kwi 2016, 09:18

Ja mam znajomych mieszkających w równie fajnym miejscu i maja wynajęty dom bodajże za 1300 na miesiąc ale miejac stosunkowo nisko płatna prace i dwójkę dzieci mają duże dofinansowanie do czynszu. Wielokrotnie namawialem ich na przeprowadzke bliżej nas ze względu na większy wybór pracy i niższe koszty życia ale bez skutku. Po mieszkałem chwilkę w ich okolicy i w pełni ich rozumiem.
Powinieneś o tym pomyśleć szczególnie kiedy wspomniałeś o rodzinie. Oxford napewno oferuje większe bezpieczeństwo, lepsze szkolnictwo oraz opiekę zdrowotną (post code lottery tzw.)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE