wybor okolicy

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez Ika51 » 24 mar 2012, 11:36 Re: wybor okolicy

A ja szukam domu dwopokojowego z ogrodem gdzies blisko centrum Walsall,najlepiej WS2.Macie jakies namiary na uczciwych landlordow ?Teraz wynajmuje tu pokoj u anglika i nie jest za ciekawie.Jak sie o cos prosi {od roku nie ma ogrzewania ,wiec jednoczesnie cieplej wody w kuchni,w lazience jak strzelil podgrzewacz 3 dni wymienial,ogrod to chaszczowisko,wilgoc i grzyb w domu}to........tragedia.A place 70f/tydz.

Ika51
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 64
Dołączyła: 11 paź 2011, 11:36
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez chalimala » 24 mar 2012, 12:12 Re: wybor okolicy

a co możecie teraz powiedzieć o erdingtonie? bo sie w przyszłym tygodniu tam przeprowadzamy...teraz mieszkamy w wolver, ale strasznie nas z z kasy doją...płącimy z mężem 325 funciaków za pokój bez rachunków...
Avatar użytkownika
chalimala
Początkujący
 
 
Posty: 44
Wiek: 38
Dołączyła: 18 mar 2012, 14:03
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Steinik » 24 mar 2012, 12:37 Re: wybor okolicy

325 f to chyba dosc duzo.....ja w blox za domek 3 bedroom<fakt nie jest to nowy domeczek>z ogrodkiem i jest i garaz place 450 f...
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez chalimala » 24 mar 2012, 13:07 Re: wybor okolicy

no wlasnie :) to duzo dlatego sie przeprowadzamy :) wiesz bylismy tu krótko i ktos stwierdzil ze znajdzie frajerow co sie nie znają i będą bulić :) ale, że już troszke tu pobylismy to wiemy, ze to dużo :D i uciekamy ;)
Avatar użytkownika
chalimala
Początkujący
 
 
Posty: 44
Wiek: 38
Dołączyła: 18 mar 2012, 14:03
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 24 mar 2012, 20:47 Re: wybor okolicy

Steinik napisał(a):325 f to chyba dosc duzo.....ja w blox za domek 3 bedroom<fakt nie jest to nowy domeczek>z ogrodkiem i jest i garaz place 450 f...

ojej tak malo to az jestem w szoku :) ale super ze znalazlas taka dobra oferte..

Dodano: -- 24 mar 2012, 20:47 --

Steinik napisał(a):325 f to chyba dosc duzo.....ja w blox za domek 3 bedroom<fakt nie jest to nowy domeczek>z ogrodkiem i jest i garaz place 450 f...

ojej tak malo to az jestem w szoku :) ale super ze znalazlas taka dobra oferte..

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Steinik » 24 mar 2012, 23:02 Re: wybor okolicy

wiesz nie jest to moze nowy swiezutki domeczek..dosc stary..ale jest ogrodek... :D a jak ogrodek to grill :D :D :D .
bede miala nowy jak uzbieram..kiedys...i wtedy bede mogla urzadzac swoja czekoladowo-smietankowa sypialnie...hihihih
a jak narazie musze sie zadowolic magnolia wszedzie :wink:
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 10 kwi 2012, 22:46 Re: wybor okolicy

Ja od kilku miesiecy mieszkam sobie na Castle Vale i jest spokojnie. Jedynie mialem zadymę z sąsiadem bo stawial na moim miejscu auto.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Paola90 » 14 kwi 2012, 21:39 Re: wybor okolicy

Witam i ponowię pytanie dotyczące dzielnicy erdington bo tak sie z narzeczonym zastanawiamy. Przeczytalam posty dotyczace dzielnic i nic nie moge wywnioskowac . Zalezy nam by bylo nie daleko do centrum bo co za tym idzie wiecej ofert pracy tak mysle i zeby nie bylo strasznego syfu zeby bylo w miare ok . Prosze o jakies rady.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Paola90
Początkujący
 
 
Posty: 41
Wiek: 33
Dołączyła: 14 kwi 2012, 14:16
Lokalizacja: Bham/ erdington
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 16 kwi 2012, 00:10 Re: wybor okolicy

Erdington jest jakieś 10 minut autobusem od centrum. Syf jest ale niestraszny. Dużo Polaków. W sumie znośne miejsce.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jacek74 » 8 maja 2012, 18:36 Witam proszę o informacje co do dzielnicy

witam
mam zamiar wynająć dom na teseley/acock green z żoną i dziećmi
może ktoś doradzić jaka to dzielnica
muszę tam znaleźć szkołę a dzieci nie miały kontaktu ze szkołą w anglii
uczą się angielskiego ale jak np. będą jedynymi białymi w szkole to może być lipa
proszę o informacje
dziękuje

jacek74
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 18 lut 2012, 20:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Betty » 8 maja 2012, 20:18 Re: wybor okolicy

Jacku, Ackoks Green jest bardzo fajna dzielnicá, duzo tam bialych i Polaków rowniez.
Jako ze mieszka tam duzo Polaków w szkolach jest dzuo polskich dzieci (np. Arcybishop Illesley-to Secondary school)o szkolach Primary napisza Ci inni, bo ja mieszkam w innej dzielnicy to nie wiem, tyle co slyszlam, ale która to dokladnie szkola nie mam pojecia(chodzi mi o Primary)podejrzewam ze katolicka.
Twoje dzieci szybko sie naucza angielskiego(wlasnie w szkole)wiec nie panikuj!
Najbardziej sie obawialismy o nasze dzieci (kiedy przyjechaly wogole nie mowily po angielsku)mialy 7 i 10 lat. Starsza po okolo 3 miesiacach smigala jak Angielka, a mlodszej zajelo to okolo 6-8 miesiecy, dzis mówia naprawde super!(w przeciwienstwie do nas).
Wszystko zalezy od dzieci od ich checi,kiedy zaczynaly szkole (chodzily do swietnej szkoly Primary, moge Ci polecic z czystym sumieniem)oprocz nich bylo tylko kilkoro polskich dzieci (dokladnie chyba czworka)kazde w innej klasie wiec kontaktu z nimi za bardzo nie mialy. To ze nauczyly sie szybko angielskiego zawdzieczaja swojej ciezkiej pracy i swietnym nauczycielom(nie bylo w szkole zadnego polskiego nauczyciela).
Takze glowa do gory, dzieci dadza rade.
Najbardziej chcialo mi sie plakac kiedy przynosily lekcje i nie moglismy im pomóc...odkad pamietam same wszystko odrabiaja i jeszcze mi pomagaja (w moich pracach domowych:)...
Moja rada jest taka:
Najpierw rozpytaj o dzielnice, potem o szkole i zacznij to juz robic.
W jakim wieku sá Wasze pociechy?
O Tysley nic Ci nie napisze bo nie znam nikogo kto tam mieszka.
Jedynymi bialymi w szkole to z pewnoscia Twoje dzieci nie beda! :(
Czy Ty juz tu jestes czy dopiero sciagasz zone i dzieciaczki?
Pozdr.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 9 maja 2012, 10:48 Re: wybor okolicy

Tysley Mieszkałam pół roku. Nie polecam, beznadziejne szkoły. Do sklepów daleko mieliśmy. To pewnie zależy w której częsci masz zamiar zamieszkać. My mieszkalismy na południe od Warwick Rd. Acocks Green lepsze.

Acocks Green - mieszkałam 2 lata. Nie narzekałam, ale też syfiaste miesca są. Sporo sklepów, wszędzie blisko, do centrum B'ham i Solihull dobry dojazd. Jeśli chodzi o szkoły to chyba tylko jedna Primary jest ok jest już pełna polskich dzieci ma to pewnie swoje plusy i minusy. O Secondary nie mam pojęcia nie orientowałam się w tym temacie.

Erdington - mieszkałam tam 3 lata. To duża dzielnica, dzieli się na lepszą i gorsza część. Postcode B23 jest gorszy (nie polecam) a B24 lepszy (ceny domów).
Mieszkałam B24 w okolicach Holly Lane i bardzo polecam tą okolicę. Do centrum Erdingtonu na piechotę, a naprawdę sklepów jest mam mnóstwo (kilka polskich) :wink: Połączenie z centrum Birmingham bardzo dobre (15min), do Sutton też blisko. Niedaleko park, blisko dobre szkoły Primary i Secondary, super przychodnia na Holly Lane właśnie. Bardzo dobrze nam się tam mieszkało. Mam jakiś sentyment do tego miejsca.

Gdybym musiała wrócić w któreś z tych miejsc wybrałam bym Erdington!!!
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Ka_eR » 25 maja 2012, 21:04 Re: wybor okolicy

Witam

Jestem w Bham od tygodnia we wakacje sprowadzam rodzinę proszę o opinie w jakiej dzielnicy najlepiej zamieszkać, najistotniejszą dla mnie sprawą jest dobra szkoła dla 8 latki pracował będę na granicy Erdingtonu i Aston

Ka_eR
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 22 maja 2012, 09:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asiencja20 » 12 cze 2012, 20:54 Re: wybor okolicy

Witam,do 15.07 mam kontrakt i musze znalezc jakisc domek.Obecnie mieszkam na Handsworth Wood,mam rocznego synka. Szukam dzielnicy w ktorej mozemy czuc sie bezpiecznie,aby nie bylo zbyt duzego syfu... Prosze doradzcie mi cos.

asiencja20
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 33
Dołączyła: 24 lut 2011, 17:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Jollaos » 29 lip 2012, 14:01 Re: wybor okolicy

Witam,a co powiecie na temat Bilston? Z tego co wiem niewielu tam obcokrajowców i w sumie na tym kończy sie moja wiedza :D .Może ktoś z Was powie mi coś więcej na ten temat bo zastanawiam sie nad przeprowadzką w okolice Rocket Pool.

Jollaos
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 28 lip 2012, 07:42
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE