wybor okolicy

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez derek » 5 cze 2007, 14:25 Re: wybor okolicy

wieklkie dzieki acmd! nowe budownictwo.

derek
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 maja 2007, 12:10
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez camilozeta » 5 cze 2007, 15:09 Re: wybor okolicy

Czesc

Ja jeszcze w temacie Small Heath. Jedni pisza, ze da sie tam zyc i nie jest tak zle, inni odradzaja. Chodzi mi o dzieci, bo mnie to moze nawet by tam nie przeszkadzalo. Jak to wyglada od strony szkol i bezpieczenstwa dzieciakow? Czy ktos moze cos wiecej powiedziec? Bo to, ze sa kolorowi to widac, ze glowna ulica Coventry jest brudna, to tez widze. Znalazlem domek 3 sypialnie w bocznej od Coventry, nawet spokojnie wyglada na oko i nie wiem czy go brac. Zastanawiam sie co robic, bo do jutra musze odpowiedziec. Umowa na 6 miesiecy wiec nie tak latwo by bylo zrezygnowac. Wlamania sie tam zdarzaja, wandalizmy aut?

Dzieki z gory, pozdrawiam, Camilo

camilozeta
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 13 sty 2007, 09:37
Lokalizacja: Bham, Las Palmas
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Monika_88 » 9 cze 2007, 17:51 Re: wybor okolicy

a ja sie własnie wprowadziłam na Dudley ;)) bardzo mmi sie tu podoba i ceny tansze o wiele niz na centrum z tego co widze :) okolica spokojna :) i mili ludzie ;]
Chociaż życie zamyka kolejne drzwi, ja i tak wejde oknem :-P

Monika_88
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 35
Dołączyła: 4 lut 2007, 11:54
Lokalizacja: Sosnowiec
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ciszą krzyczę » 9 cze 2007, 19:37 Re: wybor okolicy

a co powiecie o balshall heath?mąż tam wyjechal miesiąc temu i mówi że tam niebezpiecznie.

ciszą krzyczę
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Wiek: 41
Dołączyła: 9 cze 2007, 14:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez qzdee » 25 cze 2007, 15:39 wybór mieszkania

Witam,
Jestem tutaj nowy,mam na imię Konrad lat 20.Mam zamiar przyjechac do Birmingham z dziewczyna na okres wakacji jakies 3 miesiace. Mam na oku pokój na Washwood Heth Rd niedalko Ward End Park. Cena na dwie osoby to 240 miesiecznie bez rachunków. Możecie coś powiedzieć o tej okolicy? bo nigdzie o niej nie przeczytałem. Chciałbym wiedzieć czy jest tam w miarę spokojnie? Prosiłbym o pilna odpowiedź ponieważ w Birmingham będziemy już w sobotę 30.06 a nie mamy mieszkania. Gdzie najlepiej zamieszkać na początek ale też nie za drogo (maks 40 GB z rach tygodniowo) ?
Pozdrawiam
Konrad

qzdee
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 36
Dołączył: 25 cze 2007, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez magdunia22 » 25 cze 2007, 16:08 Re: wybor okolicy

mysle ze erdington jest tani,,.,ja place 70 funa za studio flat...i nie obchodze mnie rachunki...ale mieszkam sama z mezemy...i teraz dziecko bedzie...erdington spokojna dzielnica(ja na nia nie nazekam)...blisko do sklepow...itp
pozdrawiam :roza:
Grzeczne dziewczynki ida do nieba,niegrzeczne maja niebo na ziemi:):):)
a tak przy okazji,ile potrzeba slow by nas uslyszano w chwili ktorej milczymy

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Wiek: 40
Dołączyła: 3 paź 2006, 11:45
Lokalizacja: ladywood
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 25 cze 2007, 16:36 Re: wybor okolicy

qzdee, mi osobiscie niepodoba sie tam bo mieszka za duzo ci..a ale mam znajomych co mieszkaja 2 lata i zyja :mrgreen: plusem dla was tez jest to ze cena nie jest wysoka.
magdunia22, slyszalem jakies pol roku temu o napasci na polaka wlasnie na erdington i obcieli mu palec bo niechcial dac kasy dla ci..a czy czarnych
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez qzdee » 26 cze 2007, 19:34 mieszkanie na yardley

Witam,
Jestem tu nowy, mam na imie Konrad i mam 20 lat. 30 czerwca przyjeżdzam do birmingham. Mam na oku dwa mieszkania a mianowicie jedno jest na Washwood Heath Rd niedaleko Ward End. czy moglibyście pwoeidziec cos o tej dzielnicy? bo przeczytalem caly temat ale o tej dzielnicy nic nie piszecie. Czy jest tam bezpiecznie? Kosztuje 135 GB z polatami. Prosze pomozcie! Drugie ogłoszenie natomiast dotyczy dzielnicy Yardley a konkretnie ulicy Coventry Rd. Ktore ogloszenie lepsze? Co powiecie o tych okolicach. Zalezy mi zeby bylo spokojnie i dosc dobra komunikacja nie potrzebuje klubów i barów pod reka wiec raczej patrze na mieszkanie pod katem bezpieczenstwa.
Prosze o pilna odpowiedz
Pozdrawiam
Konrad

[ Dodano: Wto Cze 26, 2007 20:40 ]
Przepraszam za powtórzony prawie post ale tamtego nie moglem zlokalizowac dopiero teraz zobacyzlem ze mi odpisaliscie, czyli tam na washwood Rd to jest dzielnica erdington tak? Mam jeszcze to mieszkanie na Yardley na coventry Rd koles pisze ze 30 min do centrum busem a do lotniska 10 min busem wiec nie za bardzo moge to zlokalizowac.
Yardley, z tego co wiem to Ty mieszkasz na yardley wiec jesli bys mogl sie wypowiedziec to bardzo bym prosil napisalem do Ciebie nawet na priva ale nie wiem czy doszlo. Jakbys mogl to mozesz pisac tez na gg jestem caly czas niewidoczny ale prawie zawsze jestem moj numer to 3645412. prosze o pilna odpowiedz bo do wyjazdu juz tylko 4 dni a ja jeszcze nie mam zaklepanego mieszkania wiec troche sie zaczynam stresowac:) pozdrawiam
Konrad

qzdee
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 36
Dołączył: 25 cze 2007, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 27 cze 2007, 06:39 Re: wybor okolicy

Washwood Heath Rd to jest dzielnica Washwood Heath albo Ward End a nie Erdington. Zle zrozumiales Magdunie. Yardley jest pomiedzy centrum a lotniskiem (troche blizej lotniska) jezeli na coventry rd to pewnie gdzies niedaleko swan centre. do centrum busem sie jedzie z 20-30 min zaleznie od pory dnia. w okolicy kilka sklepow.
qzdee, jak jeszcze jakies pytania to na pw albo gg pozdro
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez babulki » 17 paź 2007, 17:47 Re: wybor okolicy

witam was
jestem tu po raz pierwszy
zamierzamy wraz z mezem i naszym 3 miesiecznym synkiem przeniesc sie z watford (pln londyn) w okolice birmingham
tutaj zycie (czyt mieszkania) sa o wiele drozsze i stad nasza decyzja
pora na zmiany hihi

zastanawiamy sie zatem nad wyborem wlasciwej dzielnicy
ladnej spokojnej ale nie na odludziu oczywiscie
z polaczeniem do centrum, itd
slyszelismy ze ladnie jest w solihull, ale czy to jest jeszcze birmingham czy juz odzielne miasto?
i jak daleko jest stamtad autobusem badz pociagiem go centrum miasta???
my kompletnie sie nie orientujemy dlatego kazda wasza wskazowka jest cenna i z gory wielkie dzieki
hihi

chcemy mieszkac w przyjemnym ladnym miejscu ale z zyciem. sklepy, autobusy, itd
ja nie mam prawka ale lubie byc niezalezna i siedziec w domu nie potrafie dlatego dla mnie to tak wazne info
pozdrawiam
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Wiek: 43
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 17 paź 2007, 17:57 Re: wybor okolicy

Mnie podoba sie na Gravelly Hill - blisko jest Erdington i troche deptaka i sklepow. Pozniej podoba mi sie na Great Barr, ale najbardziej chcialabym mieszkac przy sutton park (ale chyba to nie realne jak dla mnie).
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kaliszanin81 » 17 paź 2007, 23:14 Re: wybor okolicy

babulki napisał(a):slyszelismy ze ladnie jest w solihull, ale czy to jest jeszcze birmingham czy juz odzielne miasto?


Oddzielne miasto lecz nalezace do aglomeracji miejskiej Birmingham

babulki napisał(a):i jak daleko jest stamtad autobusem badz pociagiem go centrum miasta???

Pociagiem około 30 min, autobusem(linia 37) zależnie od natężenia ruchu może być 40 min a w godzinach szczytowych może się przedłużyć

babulki napisał(a):zastanawiamy sie zatem nad wyborem wlasciwej dzielnicy


Polecam Selly Park, miałem okazję mieszkać w dwóch ci..a dzielnicach -Small Heath oraz Sparkhill i różnica jest ogromna zdecydowanie na korzyść Selly Park.
Typowo angielska dzielnica,spokojna, dość łatwy dojazd z centrum(autobusem 45 lub 47 jakies 20 min) lub co oczywiście w każdym przypadku jest najlepszą opcją pociągiem 12 min.
W pobliżu Birmingham University oraz bardzo ruchliwa pełna studentów Bristol Road z supermarketami(Sainsbury,Tesco Express,Aldi), sklepami oraz licznymi klubami oraz pubami studenckimi, podczas weekendu jest tam naprawdę fajny klimat.

Zdecydowanie polecam
Powodzenia!
Avatar użytkownika
Kaliszanin81
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 42
Dołączył: 2 lut 2007, 14:45
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomtor » 21 sty 2008, 21:50 Re: wybor okolicy

a jak wyglada Kings Northon?

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monikaR » 13 lut 2008, 21:43 Re: wybor okolicy

też jestem w trakcie poszukiwania mieszkania i tak zastanawiam sie na jakiej dzielnicy się skupić. Mam dziecko więc najlepiej żeby wszędzie byo blisko tj.przedszkole, szpital, sklepy, park. Czy ktoś z was mieszka na Kingstanding albo Sutton Coldfield, możecie polecić te dzielnice, może coś podpowiecie mi na ich temat.

monikaR
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 13 lut 2008, 21:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez karpat » 30 sie 2008, 16:22 Re: wybor okolicy

Podnosze temat,od kilku miesiecy "martwy".
Za 2 miesiace przenosze sie do Birmingham i sama nie wiem do jakiej dzilnicy najlepiej sie udac... :neutral:

karpat
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 12 wrz 2007, 10:27
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE