Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 30 lis 2008, 22:22 Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

Mam pytanie i dziekuje wszystkim tym co bedą mi wstanie odpowiedziec.Złozylem 5 tygodni temu Aplicacje na mieszkanie socjalne (Application For Council Housing) pani była bardzo miła przyjeła aplicacje zrobiła kserokopie dokumentów (paszporty,NIN,umowe najmu mieszkania,peyslipsy)i powiedziała ze odpowiedz dostaniemy do 2 tygodni wystawiła mi pokwitowanie na kturym napisane jest Submitted HSG APP plus Proofs nadmieniam ze papiery składałem w Northfield Neighbourhood Advice and Information Servicei niestety do dzisjaj nic ,niewiem cz mam czekac czy isc i zapytac gdy chodzilem po wniosek pani kazała mi przyniesc wszystkie rachunki (woda,gaz,swiatło,telefon,czynsz najmu,wyciag zbanku, akt urodzenia dzieci akt slubu) mialem wszystko z soba ale ona pokserowała tylko te dokumenty co wymieniłem wczesniej .Niewiemy z Zona co mamy robic gdyz mozemy wziasc morgecz na dom ale to jest palan B.Moze ktos był tez w takiej sytuacji i moze nam cos podpowiedziec jak długo czeka sie na odpowiedz czy mamy szanse na mieszkanie .Pozdrawiam i dziekuje

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 1 gru 2008, 08:24 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

tutaj tylko cierpliwość... :roll: i my czekamy i czekamy, ale kazdy musi swoje odczekac wiec powodzenia i wytrwałosci
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez netka » 1 gru 2008, 16:56 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

Ja czekam juz rok na decyzje przyznania mieszkania lub domu.Dowiadywalismy sie w Counsilu na ktorym jestesmy miejscu w kolejce...niestety bedziemy musieli jeszcze dluuugo poczekac :razz:

netka
Początkujący
 
 
Posty: 20
Wiek: 44
Dołączyła: 22 gru 2006, 14:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 1 gru 2008, 17:07 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

Tak rozumie wszystkich i dziekuje za odpowiedzi ale choidzi mi dokładnie jak długo czekaliscie na pismo ze macie szanse i decyzja zostanie przyznana w terminie np. 1 roku i jestescie na liscie w kolejce nr???????????? bo jak mam czekac na odpowiedz 1 rok czy 2 to ide po morgecz do banku. :roll:

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 17:10 ]
A jeszcze mam pytanie czy moze orienyujecie sie czy długosc kolejki i decyzja zalezy w jakiej sie mieszka dzielnicy czy od sytuacji rodziny.

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 1 gru 2008, 17:24 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

Nie musisz sie od razu szarpac na kredyt na zakup domu, mozna wynajac.
Przy ubieganiu sie o lokal socjalny brane jest pod uwage wszystko, sytuacja rodziny, dochody, ilosc rodzin/osob w trudniejszej sytuacji, dzielnica/zasoby mieszkoniowe councilu tez sa ograniczone.
W sytuacji, gdy macie wydolnosc kredytowa na zakup domu, raczej lokal socjalny to odlegla przyszlosc.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 1 gru 2008, 17:41 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

Nie zrozumiałes mnie wynajmuje dom juz 2 lata a jezeli chodzi o wydolnosc kredytowa to niemyslisz ze dałem im wyciagi z banku z niewiadomo jaka ilosci kasy na koncie plan B(Morgecz)zostawiam na puzniej :roll

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez virgo » 1 gru 2008, 19:55 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

Artur01 my wysyłaliśmy aplikację o mieszkanie 10 lipca.Po jakiś dwóch miesiącach też się zniecierpliwiłam,bo nie dostaliśmy nawet informacji czy się kwalifikujemy na takie mieszkanie.Zadzwoniliśmy do Housing Department i miła Pani powiedziała,że pismo zostanie do nas wysłane w przeciągu tygodnia.Tydzień minął i nic...więc my znowu za telefon i dzwonimy.Powiedziano nam,że na mieszkanie się kwalifikujemy i,że otrzymaliśmy Band C.Ja na to -czy mogą podać mi numer referencyjny,bo nie mogę brać udziału w licytacjach mieszkań na necie.Pan powiedział,że niestety takich informacji nie podają telefonicznie i,że pismo z numerem przyjdzie do nas w ciągu tygodnia.Kolejny tydzień minął i znowu nic.Kolejny raz powisieliśmy na słuchawce,znowu poprosiłam o podanie nadanego nam numeru telefonicznie i tym razem Pani bez problemów podała nam wszystko co potrzebowaliśmy do brania udziału w licytacjach na stronie councilu...żadnego listu z councilu nie otrzymałam do dzisiaj.Jedyna rada-dzwoń do nich:) Powodzenia życzę
Las nińas buenas van al paraiso y las malas tienen paraiso en la tierra

virgo
Początkujący
 
 
Posty: 30
Wiek: 43
Dołączyła: 22 sie 2007, 21:27
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 1 gru 2008, 20:47 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

kurw@!!! co to jest morgecz???? bo ja wymiekam!!!

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 1 gru 2008, 21:19 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

Jutro tam zadzwonie a jak nie to sie wybiore osobisci z gory dziekuje za odpowiedz mam prosbe moze moglibyscie mi podac stronke gdzie sie te mieszkania licytuje gdyz lubie byc wczesniej zapoznany na jakich to zasadach dziala pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ps.morgecz to jest kredyt z banku na kupno domu

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pawelanisia » 1 gru 2008, 22:06 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

heh jezeli juz spolszczamy angielski to niech zostanie morgicz :P

pawelanisia
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączyła: 4 paź 2007, 11:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 1 gru 2008, 22:21 Re: Odpowiedz w sprawie mieszkania socjalnego

niewazne jak sie pisze niewazne jak sie czyta wazne oco chodzi :-D :-D :-D

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 14:33 ]
CDN.... Dostałem odpowiedz z Birmingham City Council ze dziekuje ze złozenie aplikacji o mieszkanie socjalne prosze o dosłanie 1/ PROOF OF WHERE YOU HAVE BEEN LIVING for the past two years Dated August september october 2006 oraz 2/Prof of incom/benefit for yor partner eg 2 monthli or 5 weekly wage slips,recent benefit letter or bank stateements if benefit is paid into your account Pytani moje brzmi jak mam to rozumiec bo wzasadzie o mieszkanie stara sie moja zona gdyz ona w chwili obecnej pracuje a ja mam umowe tylko od 01/09 2006 na rok ale na moje nazwisko gdyz zony jeszcze w tym czasie w Angli nie było ja mam umowa na wynajem pokoju a czyli do 01/09/2007 od tamtej pory niemam przedłuzanej umowy bo placilismy kase dla lanlorda do reki co tydzien nowa umowe na dom podpisalismy 01/09 2008 i niewiem co teraz zrobic:
Council dołonczył nam tez papierek gdzie napisali (you have not been registered for accomodation from the council) moze ktos mi podpowie co mam teraz zrobic jak wynajmowałem dom lanlort powiedział ze naz zglosi do Cancilu i przyszla nam ksiazeczke mineł juz 3 miechy i nic co teraz robic poradzcie pozdrawiam mam 28 dni jak nie wyslemy papierow to nas skresla czy bedziemy mieli jakies problemy ?

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE