wynajem

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

PostNapisane przez wili » 21 cze 2009, 23:56 wynajem

Witam Wszystkich!mam do was pytanie, mam podpisana umowe na dom na probny okres pol roku. na poczatku sierpnia konczy mi sie i tu mam pytanko czy jesli nie znajde do tego czasu domu to jak to pozniej wyglada?czy jest mozliwosc przedluzyc na krotki czas np.2tygodnie lub miesiac czy tez jest to znow jakas dluzsza umowa?dodam ze umowa ta nie jest podpisana przez agencje, no i oczywiscie kaucje mam wplacona. bardzo bym Was prosil o mala pomoc w tej mojej duzej sprawie!!moze ktorys z was byl w podobnej sytuacji? z gory bardzo Wam dziekuje!!! pozdrawiam!

wili
 
 

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 22 cze 2009, 08:16 Re: wynajem

To chyba zalezy od Twojego landlorda. Agence maja sztywny termin pol roku, ale skoro to byla umowa "prywatna" to moze uda Ci sie cos wynegocjowac :-)
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 22 cze 2009, 08:33 Re: wynajem

witaj z tego co ja sie orientuje to jezeli konczy ci sie okres probny to pozniej nieprzedluzasz umowy ale mieszkasz z miesiaca na miesiac przynajmniej tak bylo i jest u nas u nas.My mielismy rowniez podpisana umowe na pol roku ale niechcemy sie wyprowadzac wiec placimy dlaej ale juz bez zadnej umowy.A gdyby wasz landlord chcial abyscie sie wyprowadzili to mysle ,a nawet jestem pewna ze powinien wam dac miesieczne lub co najmniej dwu tygodniowe wypowiedzenie.
Pozdrawiam

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 22 cze 2009, 08:44 Re: wynajem

julka030308, To modl sie zeby twojemu landlordowi cos nie odbilo. W takiej sytuacji wszystko jest legalnie, tylko w razie problemow, duzo trudniej cokolwiek udowodnic. Sama przez to przeszlam. Pieklo.
wili, Musisz pogadac z landlordem. To zalezy tylko i wylacznie od niego. Podrjrzewam ze jednak bedzie on chcial zebys go poinformowal o wyprowadzce minimum miesiac wczesniej. Nikt nie chce zostac z pustym domem ktory nie zarabia. Miesiac wypowiedzenia daje mu szanse na znalezienie nowego lokatora.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 22 cze 2009, 09:22 Re: wynajem

ja dostałam pierwszą umowe na pół roku z zaznaczeniem że jeżeli nie złoży się wypowiedzenia miesiąc przed końcem umowy, umowa jest automatycznie przedłużana z miesiąca na miesiąc. Mieszkaliśmy tak 2 lata kiedy się wyprowadzaliśmy daliśmy miesięczne wypowiedzenie tzn wysłaliśmy sms do landlorda bo to byli super w porządku ludźmi (para starszych Anglików) i nie było żadnego problemu, przyjechali w umuwionym terminie po klucze sprawdzili czy lodówka jest rozmrożona i umyta i od ręki oddali kase.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez wili » 25 cze 2009, 12:42 Re: wynajem

dzieki raz jeszcze za pomoc!! pozdro

wili
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE