Licytacja mieszkań socjalnych

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez grzesiu i kasia » 16 lis 2009, 12:00 Licytacja mieszkań socjalnych

Czy ktoś może wie w jaki dzień odbywa się licytacja(WYBIERANIE)mieszkania socjalnego,jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.

grzesiu i kasia
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 wrz 2009, 19:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 16 lis 2009, 17:13 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

grzesiu i kasia napisał(a):Czy ktoś może wie w jaki dzień odbywa się licytacja(WYBIERANIE)mieszkania socjalnego,jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.

Już na Waszą poprzednią wiadomość odpowiedziałam, że nikt z forum nie jest w stanie się domyślić w której instytucji przydzielającej mieszkania się zarejestrowaliście. Jest ich na całym terenie (Birmingham, Sandwell, Solihull, Wolverhampton itp.) mnóstwo i każda ma trochę inne zasady (co oznacza który band albo level) i terminy (w tym udostępniania mieszkań do licytacji).
Na pewno wszystko jest napisane na stronie, na której macie się logować, może też w liście podającym Wam login. Logowanie jest właśnie po to, żeby móc uczestniczyć w licytacji.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez grzesiu i kasia » 17 lis 2009, 13:19 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

Mieszkamy na sutton coldfield ,dostaliśmy band C I 40 poinds ,dostalismy wszystkie informacje w liscie jak się logować ,ale nie napisali nam w jaki dzień,teraz jak juz cos znajdę i chcę licytować to nie mogę i nie wiem dlaczego,czy potrzebuję konkretny dzień do tego ?czy są jeszcze jakieś inne wymagania o których nie wiem.

grzesiu i kasia
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 wrz 2009, 19:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 17 lis 2009, 14:05 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

A przez jaka stronke sie logujecie na licytacje mieszkan??Wiem,ze np.z Urban choice to na tej stronce masz napisane kiedy sa wystawiane mieszkania do licytacji(tylko trzeba poszperac) i licytujesz tylko te do ktorych jestescie przydzieleni tzn.np.masz 2/3 pokoje to tylko takie mieszkania mozesz bidowac.I tam tez musisz sprawdzic,czy wszystkie Twoje dane sa aktulane adres i nr.tel.A jak juz zabidujesz mieszkanie,to pozostaje Ci czekac na tel od nich,ale nie zawsze dzwonia.Zalezy ile osob stara sie o to mieszkanie i jaka maja sytuacje.Pozdrawiam i zycze powodzenia!
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 17 lis 2009, 14:12 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

grzesiu i kasia napisał(a):Mieszkamy na sutton coldfield ,dostaliśmy band C I 40 poinds ,dostalismy wszystkie informacje w liscie jak się logować ,ale nie napisali nam w jaki dzień,teraz jak juz cos znajdę i chcę licytować to nie mogę i nie wiem dlaczego,czy potrzebuję konkretny dzień do tego ?czy są jeszcze jakieś inne wymagania o których nie wiem.

Akurat z nimi nie miałam do czynienia, jak podasz adres www strony to mogę spojrzeć jak to tam działa.
W znanych mi agencjach mieszkaniowych nie ma znaczenia w jaki dzień licytujesz, mieszkania wiszą cały tydzień i kolejka się do niech ustawia nie w kolejności licytowania tylko w kolejności "zasług" (band, level itp.). Warto tylko wiedzieć w który dzień ogłaszają nowe lokale bo jak nie zdążysz ich zalicytować w ciągu 7 dni to bezpowrotnie znikają i pojawiają się następne.

Ale licytować możesz tylko te które Ci przysługują, jak jesteś zapisana np. na 1 pokojowe to tylko takie, jak 2 pokojowe to tylko takie itp, czasem jeszcze są jakieś dodatkowe warunki. Takie które masz prawo licytować zazwyczaj są oznaczone jako "properties you are eligible for". Masz 2 albo 3 (zależy gdzie) głosy na tydzień do wykorzystania, od razu po zalicytowaniu Ci podaje który jesteś w kolejce, ale to może się zmienić do końca tych 7 dni, w czasie których lokal jest wywieszony i inni też licytują.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

PostNapisane przez wili » 17 lis 2009, 21:21 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

w zwiazku z poruszeniem tego tematu mam tez pytanie = dostalem pismo z councilu z mozliwoscia zalogowania sie, ale nie wiem na jakiej stronie internetowej znalezc licytacje (jest tylko napisane Choice Based Lettings). Pod jaka nazwa moge sie zalogowac na danej stronie internetowej (chodzi o to, czy jest tam zakladka auction = chociaz nigdzie takiej nie widzialem czy inna nazwa). prosze o odpowiedz i pomoc.

wili
 
 

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 18 lis 2009, 10:10 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

wili napisał(a):dostalem pismo z councilu z mozliwoscia zalogowania sie
ale nie wiem na jakiej stronie internetowej znalezc licytacje
Pod jaka nazwa moge sie zalogowac na danej stronie internetowej

(chodzi o to, czy jest tam zakladka auction = chociaz nigdzie takiej nie widzialem czy inna nazwa). prosze o odpowiedz i pomoc.


A pismo "z możliwością logowania" nie podaje czasem na jakiej stronie masz to robić i pod jaką nazwą? Jeśli nie podaje to na czym polega to, że jest ono "z możliwością logowania"?

Co do zakładki - skąd do licha ktoś może wiedzieć jakie istnieją zakładki na nieznanej mu stronie internetowej?
Jeśli to jest za mało jasne - podaj adres strony o którą pytasz, człowieku. Litości, tu naprawdę nie ma na etacie wróżek i jasnowidzów...

To tak jakbyś napisał (takoż poprzednicy w tym wątku): mam problem z komputerem - klikam i wyskakuje mi takie okienko. Co mam teraz zrobić. Proszę o odpowiedź i pomoc.
I co tu można odpowiedzieć?... Komputera każde z Was (jak widać) używa - poratujcie biedaka i pomóżcie mu... Aaaa, czyżby trzeba najpierw wiedzieć jaki system operacyjny, co gość kliknął i co mu w okienku napisało?
No to teraz porównaj do powyższego swoje "czy jest tam zakładka auction czy inna nazwa"...
Trochę pomyślunku w zadawaniu pytań by się przydało.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

PostNapisane przez wili » 18 lis 2009, 10:58 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

widze, ze ktos jest na tyle przemadrzaly, ze wszystkie rozumy pozjadal. Mam nadzieje, ze we wszystkim jestes taka madra prezesie. Jezeli nie widzialas tego pisma to sie nie wypowiadaj. Dziekuje za dobra rade, oby wiecej takich pomocnych polakow. Troche zrozumienia.

wili
 
 

MężczyznaPostNapisane przez grzesiu i kasia » 18 lis 2009, 11:02 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

Dziękuję wam bardzo za odpowiedz ,sprawa się wyjaśniła,nie możemy licytować mieszkań powyżej 2 pokoi,na początku dostaliśmy band d i możliwość wyboru mieszkań z trzema pokojami,po paru dniach dostaliśmy list że jednak band c bo jest nas 4 osoby i mamy niby przeludnienie w domu ale możemy starać się tylko o mieszkania 2 pokojowe ,ja tego nie wiedziałam i chciałam licytować mieszkania 3 pokojowe.Dziękuję i pozdrawiam.

grzesiu i kasia
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 wrz 2009, 19:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 18 lis 2009, 11:06 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

wili napisał(a):widze, ze ktos jest na tyle przemadrzaly, ze wszystkie rozumy pozjadal. Mam nadzieje, ze we wszystkim jestes taka madra prezesie. Jezeli nie widzialas tego pisma to sie nie wypowiadaj. Dziekuje za dobra rade, oby wiecej takich pomocnych polakow. Troche zrozumienia.

Aaaaa, to bardzo przepraszam.
Ja głupia, jakże mogłam się nie domyślić, że mogą się wypowiedzieć tylko ci, co dostąpili zaszczytu widzenia Twojego pisma...
Jednakowoż czy nie jest nieco dziwne, że szukasz takich osobników na forum, a nie w domu do którego owoż tylekroć wymieniane pismo przysłano?

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

PostNapisane przez wili » 18 lis 2009, 11:13 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

dzieki za pomoc :-D

wili
 
 

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 18 lis 2009, 12:19 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

wili, ale żeś poleciał aż musiałam sprawdzić ile masz lat bo myślałam że jakieś dziecko prosi o pomoc w imieniu mamy... Nie podałeś żadnej informacji a denerwujesz się że ktoś ci na to zwrócił uwagę :-|
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 18 lis 2009, 12:24 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

grzesiu i kasia napisał(a):Dziękuję wam bardzo za odpowiedz ,sprawa się wyjaśniła,
(...)
Dziękuję i pozdrawiam.

Cieszę się, że rzecz się wyjaśniła i życzę powodzenia w licytacji.

Nie mogę się jednak powstrzymać od ostatniej - w tym wątku :-) - zgryźliwej refleksji:

Wszystko co potrzebne było w otrzymanych pismach i na stronach www, do których te pisma odsyłały. Brytyjczycy naprawdę piszą wszystko "jak krowie na rowie" i w większości przypadków wystarczy to dokładnie i _ze zrozumieniem_ przeczytać. W razie problemów z angielskim poszukać pomocy, ale koniecznie NAJPIERW trzeba dokładnie zrozumieć otrzymane i udostępnione informacje, a potem dopiero podnosić panikę, że czegoś nie ma, coś nie działa i nie wiadomo dlaczego.
Czego wszystkim (wiliemu w szczególności) życzę.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez PAWLAK » 7 sty 2010, 23:01 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

z tego co mi wiadomo to jest w środę rano ... wybór 3 mieszkań raz na tydź

PAWLAK
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 19 gru 2009, 07:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kamil@ » 20 sty 2010, 19:07 Re: Licytacja mieszkań socjalnych

kindzulinaa napisał(a):A przez jaka stronke sie logujecie na licytacje mieszkan??Wiem,ze np.z Urban choice to na tej stronce masz napisane kiedy sa wystawiane mieszkania do licytacji(tylko trzeba poszperac) i licytujesz tylko te do ktorych jestescie przydzieleni tzn.np.masz 2/3 pokoje to tylko takie mieszkania mozesz bidowac.I tam tez musisz sprawdzic,czy wszystkie Twoje dane sa aktulane adres i nr.tel.A jak juz zabidujesz mieszkanie,to pozostaje Ci czekac na tel od nich,ale nie zawsze dzwonia.Zalezy ile osob stara sie o to mieszkanie i jaka maja sytuacje.Pozdrawiam i zycze powodzenia!


[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 19:12 ]
Galadriela napisał(a):
grzesiu i kasia napisał(a):Czy ktoś może wie w jaki dzień odbywa się licytacja(WYBIERANIE)mieszkania socjalnego,jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.

Już na Waszą poprzednią wiadomość odpowiedziałam, że nikt z forum nie jest w stanie się domyślić w której instytucji przydzielającej mieszkania się zarejestrowaliście. Jest ich na całym terenie (Birmingham, Sandwell, Solihull, Wolverhampton itp.) mnóstwo i każda ma trochę inne zasady (co oznacza który band albo level) i terminy (w tym udostępniania mieszkań do licytacji).
Na pewno wszystko jest napisane na stronie, na której macie się logować, może też w liście podającym Wam login. Logowanie jest właśnie po to, żeby móc uczestniczyć w licytacji.
Ja dostałam kategorię "D" i jak wchodzę na stronę to wyświetla mi sie 2/0 czy tylko takie mieszkania mogę licytować?? i na czym to polega?? jezeli tylko takie to dlaczego jak otwieram stronę główna po zalogowaniu sie to wyświetlaja mi sie 3 mieszkania o kategorii2/3??

kamil@
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 14 cze 2009, 16:05
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE