mortgage

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez walsall89 » 27 lut 2011, 22:30 mortgage

witam, niedlugo kupuje dom, oczywiscie biore mortgage, i teraz mam takie pytanko.
czy moge ten dom wynajac swojej matce ? z tego co mi wiadomo to tak moge, ale czy ona wynajmujac ten dom ode mnie bedzie mogla ubiegac sie o housing benefit itp?
prosilbym o odpowiedzi pewne i bez zadnych komentarzy ze beneficiarze itd bo to juz na tym forum robi sie nudne. szukam konkretnych informacji.
za pewne informacje dziekuje z gory
pozdrawiam

walsall89
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączył: 3 wrz 2010, 23:34
Reputacja: -2
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 27 lut 2011, 22:42 Re: mortgage

jesli kupujesz na wynajem musisz powiedziec o tym pozyczkodawcy. musisz sie ubiegac wtedy o mortgage typu 'buy to let'. mozesz wynajac wtedy matce, tesciowej, kochance (swojej albo czyjejs). jesi kupisz jako zwykly dom 'do zamieszkania' i wynajmiesz, lamiesz warunki pozyczki. jesli bedziesz wynajmowal musisz zglosic to tez w councilu. tyle konkretnej odpowiedzi, a teraz troche dywagacji:

czyli ze chcesz kupic, potem wynajac swojej mamie, ktora ma zapewne niskie zarobki (albo zadne), i masz nadzieje ze szczodre panstwo ci te chate splaci..... a moze zapisz sie do ci***ak, oni robia takie smutne przekrety.

swoja droga to:

czekasz podobno na odszkodowanie za jakis wypadek z jakas laska z pakistanu (czy to wazne z kad ona jest?)

interesujesz sie bezzwrotna kasa na rozpoczecie dzialanosci (yhym)

interesowals sie niedwno opiniami o golfie jakimstam, czyli ze chciales kupic.

hmmmmm, a opowiedz nam gdzie pracujesz, co porabiasz itp. jak na razie to widze ze masz milion pomyslow...... czyzbys dzielil skore na niedzwiedziu (pakistanskim)

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez marcinss » 27 lut 2011, 22:43 Re: mortgage

Masz probem z logicznym mysleniem kolego?
Jak mozesz wynajac swoj dom swojej wlasnej matce i liczyc na benefity z councilu?!
ZENADA!!!

marcinss
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 44
Dołączył: 12 paź 2010, 17:00
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez walsall89 » 27 lut 2011, 23:04 Re: mortgage

panie pe ciebie to akurat nie pytalem o podanie informacji bo jak juz wczesniej wspominalem, jestes chorym czlowiekiem ktory tylko siedzi na tym forum i pieprzy swoje chore komentarze.

walsall89
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączył: 3 wrz 2010, 23:34
Reputacja: -2
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 28 lut 2011, 00:29 Re: mortgage

walsall89 napisał(a):panie pe ciebie to akurat nie pytalem o podanie informacji bo jak juz wczesniej wspominalem, jestes chorym czlowiekiem ktory tylko siedzi na tym forum i pieprzy swoje chore komentarze.


ten twoj pan PE chociaz pracuje na swoje utrzymanie a nie tak jak ty liczy jedynie na benefity, ale jego pomysl jest swietny, wez sie za jakas pakistanke, zrob jej 10 dzieci i kup bmw za benefity :P cala jej rodzina pewnie jeszcze sie tobie dorzuci.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 28 lut 2011, 12:41 Re: mortgage

walsall89, nie sadze, ze to przejdzie. council bedzie sie dopytywal Twojej mamy "jezeli ma pani male dochody to dlaczego wynajmuje pani caly dom sama"?? z tego wzgledu nie dadza jej zadnych benefitow.
tak jak PE wspomnial musisz zglosic pozyczkodawcy, ze dom bedzie kupony na zasadzie "buy to let". z tego co wiem to niektore banki od razu podnosza oprocentownie kredytu z tego tytulu, albo kaza uiszczac dodatkowa oplate miesieczna za to, ze bedzie to nieruchomosc pod wynajem. ale to juz musisz dowiedziec sie przy braniu pozyczki.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez walsall89 » 28 lut 2011, 21:52 Re: mortgage

Draco,kolego pana PE schowaj swoje ubogie komentarze do ... nie martw sie, nie mam kilkoro dzieci urodzonych w UK tak jak np Ty i nie pobieram zadnych benefitow;]
zwierzakfm, dzieki za konkretna odp.
a teraz powiem wam wszystkim, miedzy innymi dla pana pe i jego kolegi Draco, ze owszem jest taka mozliwosc;] dzis sie dowiedzialem u CITIZEN ADVICE ze mozna tak zrobic, bez zglaszania dla banku iz dom bedzie wynajmowany. Powiecie mi iz to nie jest mozliwe? Nie wydaje mi sie iz jestescie madrzejsi od tych ludzi w tym otoz biurze.
Dziala to tak, ze jak ma sie mortgage na swoje imie, a dajmy na to za miesiac ktos z waszej rodziny musi zmienic mieszkanie, a ze wy jako dobzi ludzie chcecie pomoc, mozecie jak najbardziej wynajac swoj dom, zglaszajac to tylko i wylacznie do councilu. Wtedy dany council zaczyna NORMALNY proces w ktorym przegladaja aplikacje o np housing benefit.
Pozdrawiam wszystkich 'madrych' ktozi komentuja tu na forum aby tylko pieprzyc swoje 'madrosci'.

walsall89
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączył: 3 wrz 2010, 23:34
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 28 lut 2011, 22:05 Re: mortgage

Nie wiem gdzie te interesujace rzeczy sie dowiadujesz ale ja, pan Pe i wielu tutaj ma juz domy i moze Ci powiedziec ze kupujac dom na wynajem, to pierwsze bierzesz kredyt "buy for rent" i na dziendobry bank oczekuje minimum 25% depozutu, oprocentowanie jest srednio o 1% wyzsze oraz dom/flat musi spelniac jakies kryteria health and safety.
Wynajmiesz dom mamie i bedziesz polskim ciapolem albo jak inni pisza rumunem:-)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez walsall89 » 28 lut 2011, 23:14 Re: mortgage

drodzy Polacy, nauczcie sie mówić po angielsku, idźcie do citizen advice i dowiedzcie sie bo swoje opinie i mądrości wypowiadacie ale realia są inne.
ale kontynuujcie swoja 'pomoc' rodakom ktozi jednak nie sa w stanie sie dogadac po angielsku.
Pisze tu ostatni raz bo wiem jedno, i taka jest NIESTETY prawda, polak polakowi nie pomoze, i uwierzcie mi ze te ci***ak, o ktorych to tak wspominacie zawsze beda od nas lepsi jezeli nie zmienimy swego postepowania. nie mowie tu o sprawach materialnych itp ale o stosunku polaka do polaka. zazdrosc i nie chec pomocy, wobec rodakowi skresla nas jako miejszosc na obczyznie.
Powodzenia wszystkim zycze. ale najwazniejsze by ludzie nie zadawali tu pytan, lepiej pocalowac sie w dupe niz szukac tu pomocy. przykro mi ale taka jest prawda.

walsall89
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączył: 3 wrz 2010, 23:34
Reputacja: -2
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 28 lut 2011, 23:45 Re: mortgage

i niech mi ktos powie ze nie ma gdzies w okolicach bilgoraja jakiejs wylegarni takich typow, (nie mam nic do bilgoraja ani do bilgorajczykow, tak samo jak nie mam nic do rumunow). pojde jutro do sitizens edwajs (cokolwiek by to nie znaczylo) i zapytam jak mozna wystapic o pozwolenie na odstrzal debila, i ile to kosztuje. jesli okaze sie ze drogo to poprosze tutaj publicznie o wsparcie i zrobimy tzw sciepe.

pozdr
pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez stefan1965 » 1 mar 2011, 00:06 Re: mortgage

Drogi PE mimo że od trzech miesięcy jestem bezrobotny to kilka funciaków znajdę. A jakby było to nielegalne to paczki do pierdla ci będę wysyłał regularnie i sam ciasto upiekę z przepisu co dostałem od kolegi.Przepis zapodałem w dziale CIASTA. Odpisz czy takie może być.
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 10 sty 2009, 17:10
Reputacja: -3
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 1 mar 2011, 00:13 Re: mortgage

dziekuje z gory, kazda forma wsparcia bedzie mile widziana. zobacze co mi odpowiedza, moze wolno wiecej niz jednego w roku? a moze jest akurat jakis sezon ochronny teraz? bede wiedzial to zaraz poinformuje.

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 1 mar 2011, 00:20 Re: mortgage

Nie zapomnij wsadzić mu pilnika do ciasta :roll:
Nie pozdrawiam ,bo jestem niemiły.... :-)
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 1 mar 2011, 09:04 Re: mortgage

walsall89 napisał(a):dzis sie dowiedzialem u CITIZEN ADVICE ze mozna tak zrobic, bez zglaszania dla banku iz dom bedzie wynajmowany


a ja jednak doczytalbym umowe z bankiem/instytucja finansowa gdzie bedziesz bral kredyt. byc moze bedziesz musial to zglosic w banku tak czy inaczej (chociazby na okres wynajmu dla matki). pamietaj, ze to bank udziela Ci kredytu, a nie biuro CITIZEN ADVICE.
druga rzecz bank sie wtedy zapyta gdzie Ty w koncu mieszkasz, skoro wynajmujesz dom komus innemu, nie wazne w jakiej sytuacji on jest (w sumie to powinienes udostepnic dom swojej matce za friko, jezeli jest "w trudnej sytuacji"). jezeli chcesz zeby wszystko bylo legalnie to najpier poszedlbym do banku i to wyjasnil, a nie w biurze CITIZEN ADVICE.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

PostNapisane przez KA i PE » 1 mar 2011, 09:20 Re: mortgage

ludziki kochane, Citizens Advice Beaureu (biuro porad obywatelskich) jest zarejestrowana fundacja charytatywna ktora swiadczy darmowe porady prawne. nie jest wyrocznia, nie jest urzedem i w zasadzie jedyne co moga to udzelic porady jak cos legalnie ogarnac, albo jakie sa procedury np odwolawcze. moga tez pomoc napisac pismo w jakiejs sprawie jesli ktos jest bezjezyczny. jesli ktos jest tak glupi ze idzie tam pytac jak kupic dom to i tak na szczescie raczej nikt mu kasy na ten dom nie pozyczy. dla zainteresowanych tym jak kupic dom polecam kilka watkow na ten temat na tutejszym forum, dla zainteresowanych tym jak maksymalnie wydoic krolowa poprzez system doplat i benefitow polecam forum www.naszpunjabuk.in

pozdr
pe

KA i PE
 
 

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE