Btec national diploma in travel & tourism.

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 15 sty 2012, 20:53 Btec national diploma in travel & tourism.

Witam!
Bardzo potrzebuje pomocy w uzyskaniu odpowiedzi na kilka moich pytań związanych z "BTEC National Diploma in Travel & Tourism".
Proszę o konkretne i rzeczowe odpowiedzi, które mi nie namącą w głowie, ponieważ przerobiłem już chyba caaały system edukacyjny w Anglii, ale nadal nie znalazłem odpowiedniej odpowiedzi!

Mieszkam już w Birmingham prawie 8 miesięcy. W Polsce zostawiłem szkołę kończąc drugą klasę technikum o profilu "technik obsługi turystycznej". W sierpniu 2011 roku intensywnie szukałem odpowiedzi na pytanie "Czy mogę zacząć naukę w College'u, jeśli przetłumaczę swoje świadectwa z polski...?" Od nikogo nie mogłem uzyskać odpowiedzi, byłem dość zagubiony i przytłoczyła mnie ta sytuacja, a skutkiem tego było, że ten rok siedzę w domu i pracuję, a ja chcę się uczyć!! Tak więc postanowiłem coś z tym zrobić i we wrześniu tego roku chcę pójść do College'u.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, co muszę zrobić, aby dostać się na College na BTEC Travel & Tourism? Czy potrzebuję jakiegoś dokumentu potwierdzającego znajomość angielskiego? Jeśli tak, nie jest to problem, ponieważ mam zamiar pójść na kurs IELTS.
Czy College uwzględni moje świadectwa (po nostryfikacji swiadectw, testów gim...) ?

Jaka jest różnica pomieczy BTEC leve1, level 2, level 3? Czy mogę wybrać level, czy to zależy od tego na jakim poziomie jestem z turystyką...?

Baaaardzo proszę o odpowiedzi!
Pozdrawiam serdecznie.
Krzysiek.

Dodano: -- 15 sty 2012, 23:17 --

Czy po BTEC mogę udać się na Univercity?

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hitmen » 15 sty 2012, 22:33 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

a czemu nie zapytasz u żródła czyli w collegu do którego chciałbyś uczęszczać? powodzenia!

hitmen
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 sty 2012, 08:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 15 sty 2012, 22:50 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

hey, jako dodatkowy kierunek musialam cos wybrac i wybralam BTEC T&T level 2
ogolnie gimnazjum skonczylam w Polsce, a szkole srednia wlasnie zaczelam miedzy innymi tym BTEC'iem, jesli chodzi o swiadectwo nic nie musialam tlumaczyc ani nostryfikowac, jest to dosc drogi proces a kazda szkola ma specjalny program do porownywania rodzajow i poziomow edukacji w kazdym panstwie, wiec jedyne co musialam zrobic to pokazac na monitorze jaka szkole skonczylam:) po tym napisalam krotki tescik z jezyka angielskiego i przypisali mnie do grupy jezykowej, jednakze jesli poziom jest za niski, nauczyciele to zobacza i cie przepisza do innej, najlepiej zacznij odrazu level 2, na kolejny rok zrobisz sobie level 3 i jakies dodatkowe zajecia w jakims biurze podrozy czy cos (tak przynajmniej mola szkola oferowala) i bedzie cacy, nie wiem jak z twoim jezykiem, ale troche pracy a nawet duzo jesli chodzi o angielski i sobie poradzisz:) pamietaj tylko zeby do szkoly zapisac sie w sierpniu a nie we wrzesniu, bo inaczej we wrzesniu nie bedzie miejsc

po BTEC NIE MOZESZ isc na uniwerek, zeby isc na uniwerek musisz miec angielskie GCSE (matma i ang) i obowiazkowo (jesli chcesz uzyc btec to MUSISZ miec AS-y- czyli pierwszy rok A-levels-matura) bez btec musisz miec dwuletnia szkole A-levels

kolejna sprawa IELTS, stanowczo odrazdzam, jesli teraz ( 2012 wrzesien) chcesz zaczac szkole to zajmie ci ona 2 lata minimum, ale mysle ze tak z 3 ze wszystkim, a IELTS kosztuje 100f za egzamin i jest wazny tylko na dwa lata, obowiazkowo zrob sobie ESOL level 2 albo GCSE angielskie

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 15 sty 2012, 23:47 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

Świetnie!
Dziękuję Ci Kiya21 za odpowiedź ;) Oczywiście, jak to nakreślił kolega powyżej pójdę do College'u i osobiście również zapytam się jakie wymagania oni stawiają, aby przyjąć mnie do siebie :)

Jednakże trochę mnie zastopowało to, że nie mogę iść na universytet po BTEC'ach :( Szczerze mówiąc, myślałem, że pójdę na łatwiznę i ominą mnie wszelkie egzaminy i jakieś A-levelsy :) Może to być dość skomplikowany i długi proces, poza tym... po angielsku :o

Czy mogłabyś mi jeszcze powiedzieć, na jakie koszty takiego BTEC'u powinienem się przygotować? Czy to dość kosztowny kurs? ;)

Pozdrawiam i bardzo dziękuję jeszcze raz!

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 16 sty 2012, 15:36 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

hey, hey :) niestety nie da sie isc na latwizne jesli chodzi o uniwersytet, wiele osob mysli podobnie jak ty teraz, ale kiedy pojdziesz do szkoly i poznasz ich system to zobaczysz ze kazda szkola (mam na mysli normalny kierunek a nie ESOL przez 4 lata) stawia dosyc duze wymagnia.
Jesli chodzi o BTEC, to niektore szkoly oferuja kurs darmowy a inne tylko nieduzo odplatny (miedzy 40-60f za rok), ale mowie tutaj tylko o pelno wymiarowym planie lekcji (full time). Natomiast jesli chodzi o koszty to wydasz majatek na ksero:)) bardzo duzo tez bedziesz musial pisac prac, ja na swoim kursie srednio co 3-4tyg pisalam prace na jakies 10str A4( jeszcze z gory mielismy narzucony rozmiar czcionki hehe), dzieki temu nauczylam sie wiele. Do tego wycieczki np do zoo i prowadzenie wywiadu z obsluga, zbieranie info i pisanie ogromnej pracy zaliczeniowej. Wiec nie mysl ze kurs BTEC oznacza swiadectwo ukonczenia za nic bo tak nie jest. Jesli skonczysz Btec level 2 a pozniej 3 i skonczysz pierwszy rok A-levels (AS) to mozesz isc na uniwwrek, ale pamietaj ze nie kazdy oferuje miejsce dla kandydatow ktorzy sa po Btec'u. Mam nadzieje ze pomoglam:) pozdro i zycze powodzenia:)

Dodano: -- 16 sty 2012, o 15:40 --

zapomnialam ze wiekszosc szkol daje ci budzet na ksero, np ja mialam 35f na rok do wykorzystania, wiec to jest dosyc uzyteczne hehe:))

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 16 sty 2012, 17:34 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

Oczywiście! Bardzo mi pomogłaś ;) Dziękuję Ci za te wiadomości i rozwianie moich błędnych myśli ;) Zmylił mnie pewien post na stronie mojawyspa.co.uk. Jedna dziewczyna napisała tam, że 5 miesięcy temu przeprowadziła się do Anglii i uczy się teraz w College na kursie BTEC Level 3 National Diploma in Applied Science i pisała, że nauczycielka jej powiedziała, że po tym może iść na studia medyczne haha... z resztą sama zobacz
Kod: Zaznacz cały
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/78/37603/Studia-medyczne-po-BTEC-L3-Science
, dość ciekawe to jest i mogło mnie trochę zmylić, prawda? A co do właściwie znaczy to Foundation degree / foundation years? Czy moge po BTEC roić to Foundation? ;)

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 16 sty 2012, 21:56 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

hmm nie czytalam wypocin tej laski do konca bo to nie ma sensu, nawet jesli ktos sie nie zna na systemie szkolnictwa w uk to chyba nie jest trudno domyslec sie ze medycyna jest kierunkiem dosyc trudnym i tez oczekuja tam studentow z niemala wiedza a nie po BTECu na ktorym nic sie nie nauczysz poza pisaniem prac, nie oszukujmy sie ale szkoly konczace sie egzaminami maja calkiem inny poziom niz BTEC. A co do nauczycielki obstawiam ze panna nie kuma jeszcze po angielsku i przekrecila wypowiedz nauczycielki na swoj wlasny sposob i tak aby jej bylo wygodnie w to wierzyc. Innej mozliwosci wytlumaczenia tego nie widze.

Foundation znaczy cos w stylu podstawa jesli chodzi o egzaminy, natomiast jesli chodzi o foundation year, jest to rok przerwy ktory mozesz spedzic na jakims kursie przed studiami jesli nie czujesz sie gotowy rozpoczac nauki na uniwerku.

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 16 sty 2012, 23:19 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

nie wiem kto powiedzial ze po BTEC nie mozna sie dostac na uniwersytet bo to jest kompletna bzdura . ja robie BTEC National Diploma Level 3 i dostane sie majac merit albo distinction na studia licza sie ucas points bo system sie troche zmienil . ja konczac level 3 bede miala AS Levels i A Levels i wiadomo zaleznie jak kurs skoncze z jakim wynikiem . koszty kursu 40 - 60 funtow jeszcze sie z tym nie spotkalam bo koszt mojego kursu wynosi 1440 funtow
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 17 sty 2012, 17:19 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

malenkagdz, właśnie dużo sobie poczytałem w internecie, na różnych stronach o systemie edukacji Brytyjskiej (BTEC) i wszystko zgadza się z tym co Ty napisałaś, więc chyba jest jakaś nadzieja, że mogę wybrać się na BTEC :)

Z tego co wyczytałem, to Level 2 Firsts Certificate/Extended Certificate/Diploma - jest równe GCSE, natomiast Level 3 National Certificate/Subsidiary
Diploma/Diploma/Extended Diploma
równa się z A-levels'ami ;)

Pocieszyło mnie to, więc może teraz coś ruszy się w sprawie mojej dalszej edukacji :D
Dzisiaj byłem już na Aston Univercity, aby dowiedzieć się czegoś więcej w sprawie IELTS. Być może wielce on użyteczny on dla mnie nie będzie w przyszłości (mam na myśli dostanie się na studia np.), ale chcę popracować nad swoim angielskim!

malenkagdz, możesz mi powiedzieć (odnośnie kosztów BTEC), czy są jakieś zniżki, bądź pożyczki? Ponieważ wiem, że np. jak idziesz na studia to dostajesz taką nieoprocentowaną pożyczkę, a potem oddaje się ją kiedy skończysz swoje studia i znajdziesz prace powyżej jakiś tam zarobków w tym właśnie zawodzie...
Tak więc, czy College również oferują podobne pożyczki, bo mnie to nie za bardzo byłoby stać, aby wyskoczyć tak z 1440Ł?

Mam jeszcze ostatnie pytanie (wiem, że ich dużo ;)). Jaki Kurs BTEC jest według Ciebie najlepszy? Ja myślałem na samym początku nad Biznesem, a potem mieniłem zdanie na Travel & Tourism. Czy BTEC jest trudnym kursem i czy ciężko jest go zdać? Weź proszę pod uwagę nieperfekcyjny angielski, z którym np. poszedłbym na ten kurs ;)

Wielkie dzięki za odpowiedzi!! ;)

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 18 sty 2012, 18:42 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

napisalam ze po samym btecu nie mozna isc na uni, chyba ze btec hotelarski jest jakis inny od np biologii

a co do IELts to zalezy jak kto woli, ale wydac kase na papierek ktory bedzie wazny 2 lata to chyba sie nie oplaca tym bardziej jesli mozna uzyskac papier z ang inna droga i bezterminowo

i nikt mi nie powie ze za BTEC licza sie tylko ucas points, radze spr specyfikacje najpierw... ale odrazu mowie ze nie wiem jak wyglada to na kierunkach hotelarskich, wiem ze na scislych jest tylko kilka uczelni w kraju co akceptuja btec a chetnych mnostwo:) takze sie nie kloce hehe:-)

malenkagdz skad taka cena za kurs?? dlaczego tak drogo?? a mozesz mi napisac ile mialas lat jak zaczelas kurs??

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 18 sty 2012, 21:57 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

kiya21, Tu jest wszystko ładnie opisane o BTEC'ach
Kod: Zaznacz cały
http://www.edexcel.com/International/europe/Documents/Wstep_do_BTEC.pdf
:) Po BTEC Level 3 można pójść na uni.

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 18 sty 2012, 23:27 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

zaczelam kurs rok temu . a taka cena gdyz robie fotografie mimo to jeszcze w ciagu roku wydaje 500-600 funtow na papier , filmy itd . 1440 za 2 lata to jest mniej niz za kurs ktory robilam wczesniej bo robiac media placilam ponad 1600 za rok . i nie powiedzialam ze licza sie same ucas points :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 19 sty 2012, 09:12 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

malenkagdz, To tyle kasyyyy :shock: Widzę, że inwestujesz w przyszłość :D
A skoro masz już tyle kursów ukończonych, będziesz chciała na uniwersytet pójść?
malenkagdz, powiedz mi, czy jak idąc na BTEC np. można wziąć jakąś pożyczkę? (Pytanie zawarte 4 posty wyżej)

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 19 sty 2012, 11:25 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

wybacz nie zauwazylam :) wiekszosc college'ow ma tak ze jezeli nie robiles level 2 albo 3 to oferuja ci go darmowo czyli w twoim przypadku jest duza szansa bys nie placil za college ewentualnie examination fee czyli zaleznie od kursu okolo 100-200 funtow niewiem dokladnie ale to tez nie musisz odrazu zaplacic. ale widze ze 18 lat masz to za pierwszy rok nie zaplacisz w ogole . pozniej zalezec to moze w jakim miesiacu sie urodziles :)

oczywiscie ze wybieram sie na studia , dlatego inwestuje z mama w moja przyszlosc hehe
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 19 sty 2012, 20:28 Re: Btec national diploma in travel & tourism.

Świetnie! :D Dziękuję Ci bardzo za tyle dobrych i pozytywnych informacji :D Czuję się lepiej od razu, jak takie dobre wieści hehe :D
Czy orientujesz się jaki college jest dobry? Który byś mi poleciła i który oferuje wiele kursów BTEC National Diploma level 3 in Travel & Tourism? ;)
Do jakiego Ty College uczęszczasz, jeśli mogę się zapytać? ;)
Jak wyglądają w ogóle takie zajęcia na kursie BTEC? Czy jest ciężko, czy są sprawdziany, testy, albo pytania? Myślisz, że średnio zaawansowany w j. angielskim dał by sobie radę? (W tym wypadku ja :) )

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY