Szkolny holiday dla dziecka

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 12:36 Re: Szkolny holiday dla dziecka

ania11981 napisał(a):jarocin, nie ze względu na przepisy tylko ze względu na dobro dziecka. Z takim podejściem to po co w ogóle puszczać dziecko do szkoły. A na safari można pojechać w czasie październikowej przerwy.


Właśnie uważam ze rodzić chyba wie lepiej co jest dobre dla dziecka. I uważam ze na takie wyjazdy można sobie pozwolić tylko z dziećmi które są wstanie szybko nadrobić zaległości.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 17 sty 2014, 12:37 Re: Szkolny holiday dla dziecka

Mialam taka sytuacje w zeszlym roku (zanim jeszcze weszla ustawa zakazujaca udzielania "holiday" dzieciom). Wypelnilam formularz i napisalam, ze mamy komunie w rodzinie. Corka chodzi do szkoly katolickiej, wiec z jakiej strony pokazalby sie dyrektor zakazujac jechac nam na komunie, skoro corka tez bedzie ja miala za jakis czas. Jak ona by sie czula gdyby jej rodzina nie przyjechala...
Ostatnio ukazal sie ciekawy artykul http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ilies.html
Jako polacy mozemy tez wniesc o cos takiego :D Kontakt z rodzina jest ptrzebny dla prawidlowego rozwoju emocjonalnego naszych dzieci I powinny miec mozliwosc dodatkowego kontaktu/wyjazdu raz w roku na np 2 tygodnie 8)
Ostatnio edytowano 17 sty 2014, 14:59 przez agg, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 12:41 Re: Szkolny holiday dla dziecka

agg, wlaśnie czytając Twój post przyszło mi na myśl jak moje córki się skarżyły że koledzy z ich szkoły mją więcej wolnego niz one bo mają inną wiare i iinne święta i jak oni mają święto to nasze dzieci idą do szkoły a jak my mamy świeto np Boże Narodzenie to wszyscy mają wolne . Jak to jest hmm zastanawiające to jest bardzo

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ania11981 » 17 sty 2014, 12:44 Re: Szkolny holiday dla dziecka

mam37, w Polsce też tak jest. Mam koleżankę która jest prawosławna i w szkole zawsze miała wolne kiedy obchodziła święta. Nam tutaj na Trzech Króli nikt wolnego nie daje :(

ania11981
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 31 lip 2012, 17:46
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 12:47 Re: Szkolny holiday dla dziecka

ania11981, no nie daje to prawda
Ale skoro korzystają z wolnego np muzułmani na Boże narodzenie to moze niech nasze dzieci skorzystają z wolnego podczas ich świąt albo niehc się nam należy o te dni więcej wolnego bo jak by spojrzał jest to troszku nie sprawiedliwe a wiadomo dzieci to boli

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 sty 2014, 15:01 Re: Szkolny holiday dla dziecka

mam37 napisał(a):(...) a wiadomo dzieci to boli


Dzieci boli to, że muszą iść do szkoły, a nie to, że wypada jakieś święto. Każdy powód/pretekst do nie pójścia do szkoły jest dobry. Nawet święto kościelne, choć do kościoła się nie chodzi.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 16:28 Re: Szkolny holiday dla dziecka

AdamBoltryk, tak to prawda ale dzieci nie tylko boli to ze one ida a iinne nie muszą ale czują niesprawiedliwośc wzwiazku z tym iż one w nie swoje świeta tez mają wolne i maja według mnie tu rację nie powinno się dawac wolnego na każde swięta w polsce to juz jakaś przesada jest na 3 króli nigdy nie było wolnego od paru lat jest i nei wiem po co bo jak ktoś chciał iść do koscioła to poszedł msze były od 6 do 7 wieczór

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 17 sty 2014, 17:24 Re: Szkolny holiday dla dziecka

mam37 Właśnie o to chodzi, że nie każdy może sobie zaplanować urlop w czasie, kiedy dziecko ma wolne :?

Myślę, że kilka dni wolnego w całym roku to kropla w morzu i bez przesady, że dziecko na tym straci. Więcej straci, jak pojedzie do Polski tylko na tydzień zamiast na dwa np. bo tata zaczyna przymusowy dwutygodniowy urlop tydzień przed przerwą letnią w szkole :evil:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 sty 2014, 17:35 Re: Re: Szkolny holiday dla dziecka

mam37 napisał(a):Thomas, nie wiem czy czytałeś artykul ale
skoro wcześniej mówił ze nie jest w stanie zorganizować wolnego sobie na wakacje święta czy też wolne wtedy kiedy mają dzieci wolne to tym bardziej śmieszne jest ze mógł zorganizować sobie wolne na rok naprzód i akurat we wrzesniu kiedy dzieci idą do szkoły
W ciągu roku wolnego jest pelno mozna wybrać inny termin i tu nie chodzi tylko o to że grozi to karą ale także o obowiązkowość dzieci nauczenia ich odpowiedzialności i konsekwencji dzieci muszą wiedzieć ze nie mogą sobie opuszczac szkoly dla mojego widzi misie
Nie mówie tu o sytuacjach nagłych pilnych kryzysowych
Thomas oczywiście to Twój wybór i skoro tak zadecydujesz i liczysz się z konsekwencjami to proszę bardzo , Kara 300 f to najniższa mogą dac do 2000tysięcy za dziecko więc czasem moze to wyjśc drogo


Dla przykładu mój kolega pracuje w jaguarze i ma ustalony urlop z góry na caly rok. Sa zawody gdzie niestety musisz się okreslic z wyprzedzeniem i na tyle wczesniej żeby ktorys z kolegow z dzialu nie zarezerwowal pasujacych ci terminow. Sam tak mam ze kto pierwszy ten lepszy.
Artukulu nie czytałem artykułu ale jesli byl on na bham.pl to czesto sa bledy w tłumaczeniu.
Ja sluchalem dzisiaj w radiu wywiad z tym gościem na żywo i dla mnie gadal z sensem a przede wszystkim miał niemal 100% poparcie wśród sluchaczy.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 17:37 Re: Szkolny holiday dla dziecka

Kitka, no wybacz ale takie tu jest prawo i trzeba to respektowac trudno Twoj mąż np respektuje to ze ma urlop wyznaczonym terminie a np dlaczego on sie nie przeciwstawi i nie powie sory ale jestem polakiem moje dzieci maja wakacje tydzien pozniej nie chce urlopu przed
mozna wziąść tez urlop bezpłatny no i zawsze mozna zachorować dlaczego to nasze dzieci maja tracić a nie my moze to my sie ugnijmy i powiedzmy nie a moze jak mężowi to nie odpowiada to niech zmieni pracę osobiscie nie chcialabym, by mi ktos narzucał kiedy mogę wziążść urlop ale tak tu juz jest i tak jak Twoj maz musi sie dostosować tak i nasze pociechy przykre ale prawdziwe ja wiem ze to nie sprawiedliwe że chcielibysmy jak w pl usprawiedliwienie napisać i finito ale tak nie jest wiec pozostaje albo respektować to co jest albo prosic o zgode takie jest moje zdanie

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 sty 2014, 17:59 Re: Re: Szkolny holiday dla dziecka

mam37 napisał(a):Kitka, no wybacz ale takie tu jest prawo i trzeba to respektowac trudno Twoj mąż np respektuje to ze ma urlop wyznaczonym terminie a np dlaczego on sie nie przeciwstawi i nie powie sory ale jestem polakiem moje dzieci maja wakacje tydzien pozniej nie chce urlopu przed
mozna wziąść tez urlop bezpłatny no i zawsze mozna zachorować dlaczego to nasze dzieci maja tracić a nie my moze to my sie ugnijmy i powiedzmy nie a moze jak mężowi to nie odpowiada to niech zmieni pracę osobiscie nie chcialabym, by mi ktos narzucał kiedy mogę wziążść urlop ale tak tu juz jest i tak jak Twoj maz musi sie dostosować tak i nasze pociechy przykre ale prawdziwe ja wiem ze to nie sprawiedliwe że chcielibysmy jak w pl usprawiedliwienie napisać i finito ale tak nie jest wiec pozostaje albo respektować to co jest albo prosic o zgode takie jest moje zdanie


Rodzic ma wziasc na klate a nie dziecko ryzykowac gorszej oceny zamiast A+ dostanie A.
A tata jka zaryzykuje to moze stracic prace i to nazywasz racjonalniejsze...jak stary straci prace to chyba cala rodzina troche ucierpi nie prawdasz?
Poza tym jak dostaniesz 40-45k to i fixed holidays tez polubisz :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 18:03 Re: Szkolny holiday dla dziecka

Thomas, to jak straci prace to wolnego bedzie miał co nie miara zreszta róbcie jak uwazacie przecież nie mówie żebyscie sobie nie jezdzili po za wolnym mówie że grozi za to kara pieniężna i każdy kto się na to decyduje musi sie z tym liczyc

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ania11981 » 17 sty 2014, 19:30 Re: Szkolny holiday dla dziecka

mam37, zgadzam się z Tobą w stu procentach. No a jeśli chodzi o sprawiedliwość to nigdy jej nie było i nie będzie i nie możemy dzieciom mówić, że mogą łamać zasady bo w dorosłym życiu zderzą się z rzeczywistością i mogą się zdziwić. Jak komuś nie odpowiadają angielskie zasady to zawsze może wrócić do Polski i pisać usprawiedliwienia na kartce :) Śmieszy mnie podejście to moje dziecko i ja mogę wszystko. Jestem najważniejszy i w nosie mam wszystkich.

ania11981
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 31 lip 2012, 17:46
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 19:37

Ja nie rozumiem o co kłótnie każdy ma swój sposób na życie. Ja uważam że to durne przepisy i każda sytuacja powinna być rozpatrywana oddzielnie.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 sty 2014, 20:41 Re: Re: Szkolny holiday dla dziecka

ania11981 napisał(a):mam37, zgadzam się z Tobą w stu procentach. No a jeśli chodzi o sprawiedliwość to nigdy jej nie było i nie będzie i nie możemy dzieciom mówić, że mogą łamać zasady bo w dorosłym życiu zderzą się z rzeczywistością i mogą się zdziwić. Jak komuś nie odpowiadają angielskie zasady to zawsze może wrócić do Polski i pisać usprawiedliwienia na kartce :) Śmieszy mnie podejście to moje dziecko i ja mogę wszystko. Jestem najważniejszy i w nosie mam wszystkich.

I przez to ze jesteś taka prawa osoba wyladowalas w UK ciezko tyrajac na godne zycie. A gdybys umiala kombinowac to bys miala dobrobyt w polsce :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY