Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 10 sie 2011, 10:06 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Witam ponownie ;)
W dalszym ciągu jest mi ciężko podjąć decyzję, ale dzisiaj idę do Birmingham Metropolitan College i mam nadzieję, że usłyszę to, co chcę o ESOL'u ;)
Mam jeszcze do was pytanie odnośnie matury (GCSE) z angielskiego. Zastanawiam się, czy będę musiał pisać GCSE z angielskiego, kiedy już zdam egzamin IELTS? Czy nadal będzie wymagane na uniwersytetach GCSE z angielskiego oprócz IELTS?

Jeszcze jedno, z innej beczki: Czy wiecie może, czy jest GCSE z j. polskiego? Przynajmniej miałbym z tego maturę :D

Z góry dzięki!
Pozdrawiam.

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 10 sie 2011, 10:35 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Sam IELTS na studia jest wymagany od obcokrajowców.
A co do Polskiego to musisz poszukać. Podejrzewam, ze jest, ale nie będzie łatwo znaleźć.

Dodano: -- 10 sie 2011, o 10:36 --

No a poza tym żeby iść na studia musisz zrobić jakieś A levels.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez KEM » 10 sie 2011, 15:39 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Owszem jest GCSE z Polskiego , examination board to AQA . Nie kazdy college to jednak prowadzi. Mozesz miec wiecej szczescia ze szkolami srednimi gdzie sa polskie dzieci bo takie szkoly dla nich oraganizuja zdanie tego GCSE. Wiem bo sama organizuje to dla naszych bachorkow :-) dla uczniow jest u nas za darmo a dla ludzi z zewnatrz jest oplata 25£
Z tym,ze GCSE to nie poziom matury, musisz zdac A Levels a przed tym AS z polskiego to dopiero jest matura. GCSE to jak egazmin na koniec gimnazjum.
Nie wiem czy musisz miec GCSE z polskiego zeby zdawac A Levels ale chyba tak z tym,ze nie dam sobie glowy uciac ;-)
pozdrawiam
KEM
Avatar użytkownika
KEM
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 29 paź 2007, 16:38
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 13 sie 2011, 14:19 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Cześć!
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Chyba już wiem co mam robić, a przynajmniej w najbliższej przyszłości :)

22 sierpnia mam test w Matthew Boulton College, zobaczymy na jaki poziom oceniają mój angielski :D

Pozdrawiam!

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Luk4sz » 14 sie 2011, 07:18 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Czesc Sudder

Ja jak zaczynalem swoja przygode z brytyjskimi uniwersytetami, to nie mialem zdanego (zreszta do tej pory nie mam) zadnego kursu z angielskiego. W dwoch przypadkach egzamin sprawdzajacy przeprowadzil uniwersytet. A zdawalem na studia: Computing Science Birkbeck University w Londynie i Business & Management London Metropolitan University. W pierwszym przypdaku byl tez przeprowadzony egzamin z matematyki. Ale jak wszyscy wiemy poziom matematyki w Anglii jest dosc niski i nawet ja nie bedac orlem ten egzamin zdalem.

Daj znac jak Ci pojdzie bo w sumie zastanawiam sie czy bedziesz mogl studiowac bez zrobienia matury czy angielskiego odpowiednika.

Zycze powodzenia, mam nadzieje, ze Ci sie powiedzie.

Luk4sz
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączył: 21 lut 2011, 17:13
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 14 sie 2011, 10:26 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Fakt,ze da sie bez kończenia żadnego kursu z angielskiego. Mój facet właśnie skończył studia i nigdy nie miał kursu. Ja zaczęłam 2 lata temu HND (w sumie to niby nie do końca studia), też bez kursu. Tak jak mówisz, ja miałam tylko assesment, a mój facet nic. Ale u niego to była trochę inna historia.
Ale żeby tak sie przeslizgnąć to trzeba naprawdę dobrze gadać.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 14 sie 2011, 21:26 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Witam ponownie ;)
Niestety ja myślę, że tak łatwo bym się nie prześlizną, z tego względu, że mój angielski nie jest raczej za wysokim poziomie, jak wcześniej wspominałem, porozumieć się umiem, ale chyba osoba do której coś mówię musi rozszyfrowywać o co mi chodzi :D
Sami rozumiecie, tego czego się nauczyłem w Polsce, nie wystarczy w zupełności na pójście nawet do College'u. dlatego też decyduję się na kurs, żeby po prostu dalsza nauka była łatwiejsza ;) Aczkolwiek, mam jednak nadzieję, że dostanę się na ESOL level 1 z moim angielskim, ponieważ nie chcę siedzieć na nim 4, czy 3 lata, by ukończyć go w całości ;)
A co dalej, zobaczę. Mam taką wizję, że w trakcie robienia ESOL'u zdam też egzaminy z GCSE, a potem będę mógł udać się na universytet na travel & tourism, albo Business ;)

Trzymajcie kciuki :D
Pozdrawiam!

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 15 sie 2011, 10:24 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Masz racje. Nie ma sensu próbować sie uczy bez w miarę dobrego angielskiego, wtedy nauka byłaby 2 razy trudniejsza.

A po GCSE musisz zrobić A levels żeby iść na studia. Po GCSE nie da się iść na studia. GCSE to nie jest matura, a raczej ''mała matura'', cos jak egzamin gimnazjalny. Na studia trzeba mieć A levels.
A ponieważ Ty już masz egzamin gimnazjalny to w międzyczasie możesz iść na kursy przygotowawcze do A levels z wybranych przedmiotów. GCSE mozesz sobie zrobić z angielskiego (dla samego siebie) innych nie ma sensu, bo po co robić drugi raz ten sam poziom egzaminów.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 15 sie 2011, 17:44 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Cześć Luiza!
Czy możesz mi trochę więcej napisać o A-levels? Co to właściwie jest? Kompletnie się w tym nie orientuję ;)
Czy uważasz, że nie muszę pisać GCSE z matematyki itd. skoro mam egzaminy gimnazjalne z Polski? A może mógłbym zrobić nostryfikację i to by było wyjście?
Kiedy mogę robić A-levels, po kursie ESOL, czy w trakcie?

Bardzo proszę, napisz mi coś więcej ;)
Z góry dziękuję i pozdrawiam! ;)

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KEM » 16 sie 2011, 15:42 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

A- Levels mozna robic zupelnie niezaleznie od ESOL, trzeba sie na takowy kurs dostac wiec jesli masz kiepski angielski to pewnie nie koniecznie sie dostaniesz. Z reszta na A Levels potrzeba ci ok 5 GCSE na poziomie C lub wyzej w tym przewaznie z matmy, angielskiego , jezyka obcego i na przyklad Science , niektore A levels wymagaja nawet 5 GCSE na poziomie A, to zalezy od kursu A Levels jaki chcesz robic, co innego A Levels z Grafiki a co innego z Literatury Brytyjskiej ;-) A wiec moze lepiej zacznij od GCSE. Nie wiem czy nostryfikacja egzaminow gimnazjalnych z Polski cos Ci da ale moze ktos inny wie wiecej na ten temat.
Pozdrawiam
KEM
Avatar użytkownika
KEM
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 29 paź 2007, 16:38
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 16 sie 2011, 22:07 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

sudder,
Wydaje mi sie, ze KEM jest bardziej w temacie, i napisała, co najważniejsze.

A levels to jest dopiero odpowiednik matury, uprawniający do studiowania. Nie GCSE. Nie wiem jak wygląda uznawanie polskich egzaminów na poziomie poniżej matury. Ale musi być jakaś mozliwośc porównania kwalifikacji na tym poziomie. Ludzie cały czas tu przyjeżdżają po na przykład gimnazjium i nie wydaje mi sie zeby kolejnych kilka lat marnowali na GCSE.


A moze zwyczajnie idź do collegu (liceum/technikum). Ale bez języka to raczej mija się z celem. najpierw język, potem reszta.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 16 sie 2011, 22:41 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

ja tylko wtrace, ze procz a-levels mozna jeszcze zrobic HNC lub HND i BTEC Level 2 i 3, potem 4 i 5 w collegu albo na uniwerku.
i pewnie zalezy tez od kierunku, ale kolezanka poszla na 3letnie studia bez zadnych papierkow i wczesniejszych egzaminow. pamietam tylko, ze skladala jakos pozno podanie i nie bylo czasu na porzadny assesment ale ja przyjeli. w tym roku skonczyla.
osobiscie polecam umowic sie z doradca w collegu i tam omowic swoja sytuacje.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 16 sie 2011, 23:02 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

agg,
Niestety zawiodłem się już na doradcach w College'ach, kiedy dopiero wprowadzałem się w temat szkolnictwa w Anglii i chciałem dowiedzieć się co dalej z moim angielskim i dalsza edukacją, nikt nawet nie raczył mi powiedzieć o czymś takim jak ESOL, sam musiałem wziąć to w garść i szukać na własną rękę jakiś opcji i dzięki temu teraz przynajmniej wiem, że jest takie coś jak ESOL :D

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 31
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 17 sie 2011, 13:17 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

U mnie na univerku od każdego studenta spoza UK żądali egzaminu IELTS jako dowód posługiwania się językiem ang, natomiast w kwestii dotychczasowego dorobku edukacyjnego, to kazali przesłać sobie kopię polskiej matury, którą honorują.mają tam w BCU jakiegoś oddelegowanego profesorka, który zajmuje się dokumentami non-uk aplikantów i on weryfikuje ważność ich dokumentów.
Do moich nie mieli zastrzeżeń.
Wymagania językowe są zależne od tego, co chce się studiować.
Na np. sztuki pikne wymagają tylko np. 6.5, ale na medycyne już 7.5.Na prawo 8.0.
Chodzi tu o punkty z egzaminu IELTS, które zawierają się w granicach od 1.0 do 9.0
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Msk7891 » 1 lut 2012, 21:32 Re: Kurs ESOL, jego poziomy i co po tym?

Witajcie :)
Ja mam takie pytanie, czy moze mi to wszystko ktos zebrac do kupy? Jak to wyglada pokolei? Ja zaczalem niedawno kurs na Selly Oak, wlasnie ESOL.
Z tego co tu czytam to ESOL to ogolna nazwa calego cykjlu tak? A poziomy zaczynaja sie od Enty 1,2,3?? Czy po kazdym Entry jest test a na koncu po wszystkich egzamin czy po kazdym egzamin zeby przejsc na kolejny? Bo cos mi sie obilo o uszy ze po kazdym jest maly test ale ogolny egzamin jest po wszystkich.
Druga sprawa, slyszalem ze od ktoregos poziomu sie juz nie placi, czy wiecie od ktorego?
Jak w ogole oceniacie ten ESOL? Ja jestem zadowlony, zoabczymy jakie beda efekty...

Msk7891
Początkujący
 
 
Posty: 47
Dołączył: 30 paź 2011, 20:11
Lokalizacja: Birmingham, Northfield
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY