Podejrzenie choroby zawodowej. Jaki kolejny krok?

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MężczyznaPostNapisane przez Ikon » 13 lut 2016, 03:06 Podejrzenie choroby zawodowej. Jaki kolejny krok?

Przeszedłem badania szpitalne zlecone przez mojego GP i stwierdzono u mnie chorobę widniejącą na liście:

http://www.pkc.gov.uk/CHttpHandler.ashx?id=19670&p=0

Czy ma ktoś doświadczenie jak postępować w kontakcie z pracodawcą pod kątem choroby zawodowej?
Kto stwierdza (GP czy też może jakaś komisja), że dany uraz jest spowodowany czynnościami zawodowymi?
Kiedy powiadomić pracodawcę o zaistniałym problemie?
Czy pracodawca jest zobowiązany do płatnego zwolnienia lekarskiego na czas rehabilitacji?

Summa summarum: podejrzenie choroby zawodowej, co dalej?

Ikon
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 43
Dołączył: 4 paź 2010, 07:36
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 13 lut 2016, 22:17

To zależy czy choroba jest spowodowana zaniedbaniem pracodawcy? Wtedy to raczej w grę wchodzi odszkodowanie...

Co do płatnego zwolnienia to trochę takie wróżenie z fusów bo tylko Ty wiesz na jakich warunkach pracujesz i w kontrakcie masz notkę odnośnie zwolnień chorobowych.

Odnośnie poinformowania pracodawcy to chyba im szybciej tym lepiej, pozostanie ma stanowisku które obejmujesz nie zrobi nic dobrego a musisz wytłumaczyć pracodawcy dlaczego chcesz zmienić stanowisko.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE