Porady-Child Tax Credit

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez krystyna968 » 1 mar 2012, 19:40 Porady-Child Tax Credit

Witam wszystkich!
Szukam informacji na temat jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać Child Tax Credit.???
Jestem obecnie na macierzyńskim do pażdziernika.Moje dochody na pejslipie rozliczeniowym na dzień dzisiejszy wynoszą 5tysięcy funtów.Mój mąż zarabia 17.5 tys rocznie.Czy kwalfikujemy sie do tego by starać się o child Tax Credit???

krystyna968
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 28 lis 2011, 23:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 1 mar 2012, 21:31 Re: Porady-Child Tax Credit

Jesli laczny dochod na rodzine brutto w 11/12 nie przekroczyl £32k i dziecko (ponizej 16 tego roku zycia badz starsze do 20 roku, ale uczace sie w innym trybie niz studia) mieszka w UK kwalifikujecie sie na Child Tax Credits.
W chwili obecnej HMRC bardzo opoznia wydawanie nowych decyzji o zasilkach wszystkim emigrantom, wiec sugeruje jak najszybciej zlozyc wniosek, bo na decycje tak czy siak Panstwo poczekaja (moze nawet do roku).

Formularz mozna otrzymac jedynie po odbyciu krotkiej rozmowy z doradca HMRC- poprzez info linie dedytowana Tax Credits.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 1 mar 2012, 21:37 Re: Porady-Child Tax Credit

krystyna968, Pewnie że się kwalifikujecie, dostaniecie z 20f tygodniowo ale zawsze to na coś dla malusza starczy. Aby aplikować o Child Tax Credit trzeba wypełnić formę też na Working Tax Credit , tam się zaznacza że się nie chcesz o WTC ubiegać no ale mimo wszystko jest niezbędne wypełnienie całej formy.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez krystyna968 » 1 mar 2012, 22:35 Re: Porady-Child Tax Credit

Dziękuję bardzo za odpowiedzenie na mojego posta.Czyli jak najszybciej musze zadzwonić aby przysłali mi formularz,wypełnic i czekać na decyzje:)

krystyna968
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 28 lis 2011, 23:09
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 1 mar 2012, 23:07 Re: Porady-Child Tax Credit

Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 2 mar 2012, 07:44 Re: Porady-Child Tax Credit

Formularz aplikacyjny na Tax Credits jest jeden.
Nie wybiera się na nim czy chcemy child Tax Credit czy working Tax Credit, tylko wypełnia podając wszystkie dane dotyczące sytuacji finansowo- życiowej .
Na podstawie tego formularza urząd przyznaje należne zasiłki.
Jeśli już pobiera się jakikolwiek z Tax Credits mamy obowiązek informowania urzędu o wszelkich zmianach w naszej sytuacji życiowo-finansowej.
Urząd na podstawie tych informacji sam sprawdzi czy zyskalismy lub straciliśmy prawo do working Tax Credit lub child Tax Credit.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 7 mar 2012, 09:57 Re: Porady-Child Tax Credit

Ja wypełniałam taki wniosek 4lata temu więc coś mi się pokićkało, pamiętam że coś tam było na tej aplikacji co wprowadziło mnie w błąd, jeśli chodzi o ten Working tax Credit i to nie chodziło o zaznaczenie czy chcemy pobierać czy nie , tylko chyba była rubryka by podać co ile chcesz mieć go wypłacany, co tydzień czy co 4 tyg, mimo tego że wiedziałam że nam sie nie należy musieliśmy wypełnić to pole.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 8 mar 2012, 15:43 Re: Porady-Child Tax Credit

Poczytajcie sobie laseczki o zmianach w child tax credycie od kwietnia tego roku. Dosc duze ciecia.... troche zastanawia mnie to dlaczego uderzaja w rodziny z dziecmi i nie wezma sie za tych wszystkich, ktorzy kombinuja i dostaja benefity. ..

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 8 mar 2012, 18:02 Re: Porady-Child Tax Credit

Starają się za nich brać ale robią to po prostu głupio.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 9 mar 2012, 13:59 Re: Porady-Child Tax Credit

oliwka_26, tak zmniejszyl sie pułap do bodajze 26tys£ na rodzine.. wynika to zapewne z tego, ze coraz wiecej dzieci sie rodzi i chca pomagac tym naprawde najbiedniejszym i najbardziej potrzebujacym.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE