Ceny usług komputerowych.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 9 kwi 2012, 22:17 Re: Ceny usług komputerowych.

AdamBoltryk napisał(a):Re-instalacja systemu 1-2 razy do roku (w zależności od ilości instalowanych/odinstalowywanych w tym czasie programów i innych śmieci) to normalne działanie, tak jak dokładne skanowanie antywirusem raz w tygodniu, czy też defragmentacja dysków/partycji.
A nie żadna ostateczna ostateczność...

Też tak myślałem jak miałem 15 lat, wtedy to nawet kilka razy w tygodniu potrafiłem robić format na swoim kompie :D

Stawianie Windowsa to spora strata czasu (szczególnie gdy się używa dwóch systemów) i mógłbym to zalecić tylko komuś kto chce trochę potrenować.
Kompa można używać tak, by nie trzeba było instalować systemu na nowo. Z mojego doświadczenia wiem, że Windows jest najbardziej zamulany przez programy pracujące w tle, te które się uruchamiają, bez naszej wiedzy. Jeżeli ktoś nie chce się bawić msconfig'iem, to również są programy do kontroli rozruchu.
Druga ważna rzecz to porządkowanie rejestru, co można również zrobić odpowiednim oprogramowaniem.

Jeżeli chodzi o laptopy, to lubią się przegrzewać, a to skutecznie potrafi każdy system spowolnić. Warto dokupić podstawkę z wentylatorem. W pececie dodatkowy wentylator też potrafi zrobić różnicę, szczególnie gdy jest wstawiony w półkę.

Z wirusami to już trudniejsza sprawa, a ryzyko zależy od tego z jakich stron się korzysta. Nawet najlepszy antywirus nie jest w stanie przefiltrować wszystkiego, a niektóre wirusy potrafią być wredne, nawet zniszczyć kompa.
Jedyne skuteczne rozwiązanie dla osób korzystających ze stron o zwiększonym ryzyku to Linux lub Mac.

Obecnie na swoim pececie mam WinXp oraz Ubuntu i odkąd postawiłem systemy jakieś 5 lat temu, nic nie musiałem zmieniać i wszystko nadal śmiga bez zarzutu.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 10 kwi 2012, 07:25 Re: Ceny usług komputerowych.

Op sciemnia...moja opinia. A co do tematu to w dzisiejszych czasach jest tyle poradnikow na necie ze kazdy dal by sobie rade z tak banalna rzecza jaka jest instalacja systemu.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2 Beta-5
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 10 kwi 2012, 07:51 Re: Ceny usług komputerowych.

Po części się nie zgodzę @VA. Ubuntu sam siebie załatwi, potrzeba mu tylko aktualizacji systemu, taki cudowny to on nie jest. Co to za numerek dystrybucji był 5 lat temu? Nie mówię że wszystko co nowe jest cacy, bo tak nie jest. Większość najnowszych dystrybucji linuksa próbuje się za mocno udziwnić (interfejs graficzny i jego obsługa). Pod laptopa nie potrzebne są żadne podkładki. Od czasu do czasu wymiana pasty termo przewodzącej, czyszczenie układu chłodzenia i ma działać. Tak swoją drogą, komputery z linuksem grzeją się mniej od mikrosoftowych wynalazków. Czas instalacji systemów (linuks i win) jest podobny, dostosowanie do własnych potrzeb też.
Co do reinstalacji systemu co pół roku czy corocznie to nieporozumienie. Tu się w pełni zgodzę. Ostatni system jaki mi padł to była vista co wyleciała z rąk na podłogę (i tam już została), pad HDD ze 3-4 lata temu.
@pc-part przejdź się po sklepach, zadaj sobie trochę trudu.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nietaktowny » 10 kwi 2012, 08:54 Re: Ceny usług komputerowych.

(założyłem temat ale nie mogę się zalogować, chyba kochany braciszek mi zmienił hasło albo coś)

w ubuntu nie wnikam wcale, i nawet nie chcę próbować, wystarczy mi XP i windows 7, a komputer który miałem wcześniej, kupiłem 4 lata temu dałem za niego ok. 3 tys. zł. ale nie mogłem na nim odpalać nowych gier, zasilacz miał ocz i niby miał być dobry, czegoś mu tam brakowało i jak kupiłem nowy to starego dałem dzieciakowi sąsiadów żeby sobie pogrzebał, jeden z laptopów sony vaio które miałem też miał podobnie kiedyś, wieszał się na krótkie chwile i łapał przycinki, i format mu nie pomagał, aż się boję że znowu umoczę kasę w sprzęcie i znowu będzie dupa za rok z nim ;/

a co do programów to zawsze starałem się żeby na początku np. skype czy gadu gadu sie mi nie odpalały tylko żebym mógł je sobie odpalić jak zajdzie potrzeba bo gdy startują same od razu to mogę spokojnie iść i zrobić sobie kawę zanim mi się komp odpali ;/

nietaktowny
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 kwi 2012, 08:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 10 kwi 2012, 12:23 Re: Ceny usług komputerowych.

Nie chodzi o uruchamianie skype czy gg. Przy starcie uruchamianych jest czasem za dużo niż potrzeba. Mam kilka laptopów na 1 z nich mam XP. Z tego co pamiętam to system startuje z kilkoma procesami, bo więcej mu nie potrzeba. Chodzi o to aby niepotrzebne rzeczy usunąć, bo i tak się ładują z systemem. Wszystkie "wodotryski" mam wyłączone (dla mnie do szczęścia nie są potrzebne), system startuje bardzo szybko. Poustawianie systemu w ten sposób zajmuje trochę czasu ale jak dla mnie warto.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 10 kwi 2012, 18:53 Re: Ceny usług komputerowych.

Tiaaa... a potem narzekania na mulenie kompa, netu i wszystkiego wokoło...
Oto jak wygląda mój dysk z danymi.
Obrazek

I jak ktoś napisał - jest od groma informacji w necie na temat kompów, systemów, i higieny używania komputera. No, ale to normalne, że macie poglądy takie jakie macie i robicie to co robicie. Ludzie są różni. Jeden nie dba o samochód, drugi o uzębienie a trzeci o komputer. Ja tylko podzieliłem się z Wami moimi poglądami w temacie "co się powinno robić z kompem". A co zrobicie, to już wasza broszka.

Tyle w temacie z mojej strony.

Linuksowcy - żeby pingwin (nieważne jaka dystrybucja) chodził tak jak powinien, to trzeba skompilować jądro systemu pod własny sprzęt. Ze sterownikami, pluginami (albo nie przy zdecydowaniu się na zamknięte jądro) i innymi mniej lub bardziej potrzebnymi funkcjami. Bo w tym tkwi jego siła. A jeśli się jedzie ze zwykłej dystrybucji załadowanej z netu/CDka to jest to tylko kolejna wersja systemu operacyjnego na podobieństwo windy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez qwertyuiop » 11 kwi 2012, 06:23 Re: Ceny usług komputerowych.

Thesignerka napisał(a):jak ktos kupuje kompa typu cuda na kiju + sauna + expres do kawy a caly zlom jedzie na zasilaczu za 20-30 funtow to z tym kompem ma prawo sie wszystko dziac z racji duzego ryzyka niestabilnie dostarczanej energii. Nie musi ale ma prawo.
Zasilacz ponizej 60- 80 funa to chinski chlam ktory ma naklejke 500, dostarcza w porywach do 300 a przy tym zzera 800 W.


Witam.A ja mam zasilacz za ok 6 funtow i smiga jak ta lala. Komp to Toshiba (czteroletnia). I co ty na to? Pozdrawiam

qwertyuiop
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 sty 2011, 10:23
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 11 kwi 2012, 07:32 Re: Ceny usług komputerowych.

qwertyuiop napisał(a):
Thesignerka napisał(a):jak ktos kupuje kompa typu cuda na kiju + sauna + expres do kawy a caly zlom jedzie na zasilaczu za 20-30 funtow to z tym kompem ma prawo sie wszystko dziac z racji duzego ryzyka niestabilnie dostarczanej energii. Nie musi ale ma prawo.
Zasilacz ponizej 60- 80 funa to chinski chlam ktory ma naklejke 500, dostarcza w porywach do 300 a przy tym zzera 800 W.


Witam.A ja mam zasilacz za ok 6 funtow i smiga jak ta lala. Komp to Toshiba (czteroletnia). I co ty na to? Pozdrawiam


czytaj dokladnie
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 11 kwi 2012, 15:39 Re: Ceny usług komputerowych.

@AdamBoltryk już wyobrażam sobie kompilowanie najnowszych dystrybucji. Nie ma to najmniejszego sensu. Instalujesz i albo polubisz albo nie, bo tylko do tego się sprowadza. Pomiędzy linuksem a m$ nie ma żadnych różnic w użytkowaniu. Ma robić dokładnie to samo. W obsłudze można wynaleźć duże różnice, tak jak wiele jest środowisk graficznych. Konserwacja systemu jest identyczna tylko różne programy, linuks to linuks m$ to m$.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 11 kwi 2012, 15:43 Re: Ceny usług komputerowych.

Na Windowsie łatwiej odpalić gry. Chcesz grać lub potrzebujesz koniecznie MS Office lub masz Windows preinstalowane - masz Windows. Chcesz pracować, nie zależy ci na grach lub lubisz chrzanić się z Wine lub lubisz grać w bierki - instalujesz linucha. Chcesz grać i pracować i masz ochotę zapłacić za to że laptop jest miły w dotyku - kupujesz maca. Cała filozofia :)

Raczej nie opłaca się tracić czasu na walkę z jądrem dla paru % możliwego wzrostu wydajności. Produktywniej przez te kilka godzin popracować i za zarobione pieniądze dowalić więcej RAMu ;)
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 11 kwi 2012, 19:15 Re: Ceny usług komputerowych.

Dokładnie, ja nie potrzebuję komputera do gier, zagadnienia nie znam. Tylko i wyłącznie filmy, muzyka, internet... do tego w zupełności wystarcza mi linuks, tak jak większość z nas mam wybór bo oryginalny system (m$) mam na CD który był zainstalowany z kupionym komputerem ale i tak go nie używam - mój wybór.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Raflus » 15 maja 2012, 21:38 Re: Ceny usług komputerowych.

ha ha ha :)
Avatar użytkownika
Raflus
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 13 maja 2012, 16:11
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI