Poziom języka do pracy

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez Madlen84 » 16 cze 2012, 17:23 Re: Poziom języka do pracy

Ja własnie kończę kurs ESOL w city college birmingham na soho road i za rok nauki (od wrzesnia do czerwca) placilam dokladnie 193 funa. Zajecia mialam 2 razy w tygodniu we wtorki i środy w godz od 18-21. Jeśli pobierasz benefity to i tak płacisz - nie ma zniżnek dla osob pobierajacych benefity. Jedynie nie placa osoby które są bezrobotne i posiadają dokument potwierdzajacy zarejestrowanie w Job centre.
Ja osobiście nie pobieram benefitów wiec wiedziałam że bedę płaciła ale koleżanka pobiera benefity normalnie płacila tyle co ja.
Nie wiem jakie kwoty wychodzą w przypadku kursu dziennego full-time. Ktoś tam podał dużą wyższą cenę wiec może pytal się o kurs full-time????

Dodano: -- 16 cze 2012, o 17:25 --

Ja własnie kończę kurs ESOL w city college birmingham na soho road i za rok nauki (od wrzesnia do czerwca) placilam dokladnie 193 funa. Zajecia mialam 2 razy w tygodniu we wtorki i środy w godz od 18-21. Jeśli pobierasz benefity to i tak płacisz - nie ma zniżnek dla osob pobierajacych benefity. Jedynie nie placa osoby które są bezrobotne i posiadają dokument potwierdzajacy zarejestrowanie w Job centre.
Ja osobiście nie pobieram benefitów wiec wiedziałam że bedę płaciła ale koleżanka pobiera benefity normalnie płacila tyle co ja.
Nie wiem jakie kwoty wychodzą w przypadku kursu dziennego full-time. Ktoś tam podał dużą wyższą cenę wiec może pytal się o kurs full-time????

Madlen84
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 22 cze 2010, 12:49
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 16 cze 2012, 18:17 Re: Poziom języka do pracy

manta981, ja zrobilam kursy z matematyki i angielskiego- takie praktyczne tutaj...mozna jeszcze komputerowy, ale ja nie chcialam :)
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wojtek688 » 17 cze 2012, 01:46 Re: Poziom języka do pracy

no to nie wiem czemu oni mi tak powiedzieli tyle co ty powiedzialas to jest ok ale oni raz powiedzieli ze 1200 funtow raz ze 500 teraz sie dowiaduje ze 193.. czekam na list z zaproszeniem bo wypelnilem formularz i maja mi list przyslac i wtedy sie pewnie dowiem ile trzeba zaplacic. pozdrawiam

wojtek688
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 kwi 2012, 05:51
Reputacja: -9
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 17 cze 2012, 12:33 Re: Poziom języka do pracy

Zacznij od ESOL. Kończy się go z certem ESOL Level 2/pre-IELTS, (Nie ma już Level 3).
W niektórych zawodach, podobnie jak przy przyjęciach na studia, potrzebny jest IELTS, ale to dotyczy zawodu np. pielęgniarki, Policjanta czy innych Państwowych resortów.
ESOL jest rozpoznawalny wśród pracodawców a przede wszystkim - podnosi twoje umiejętności językowe, co jest chyba ważniejsze.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez wojtek688 » 17 cze 2012, 12:45 Re: Poziom języka do pracy

dokladnie! a czy ktos jeszcze z was rozpoczal ten esol? chodzi mi o to ile placiliscie? bo informacje otrzymuje bardzo rozbieżne, pozdrawiam forumowiczow!

wojtek688
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 kwi 2012, 05:51
Reputacja: -9
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 cze 2012, 14:04 Re: Poziom języka do pracy

Muszę Cię zmartwić, ale w Birmingham nie ma jednej szkoły, jest ich wiele i dlatego zawsze będziesz dostawał różne (rozbieżne) ceny.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wojtek688 » 17 cze 2012, 21:47 Re: Poziom języka do pracy

ok no to jakbyscie mogli podac nazwy szkol do ktorych wy uczeszczacie to bylbym wdzieczny! wtedy kazdy bedzie mial informacje o szkolach i kazdy bedzie mogl skorzystac z uslug.

Dodano: -- 17 cze 2012, 22:47 --

ok no to jakbyscie mogli podac nazwy szkol do ktorych wy uczeszczacie to bylbym wdzieczny! wtedy kazdy bedzie mial informacje o szkolach i kazdy bedzie mogl skorzystac z uslug.

Dodano: -- 17 cze 2012, 22:47 --

eer

wojtek688
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 kwi 2012, 05:51
Reputacja: -9
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 18 cze 2012, 07:38 Re: Poziom języka do pracy

South Birmingham College - na Digbeth.Przez 3 Lata (Entry3, Level1, Level 2/Ielts).
Wtedy ten Kurs ESOL był free ( Skończyłem go 3 lata temu)
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA