Podróż samolotem dziecka z dziadkami (inne nazwisko)

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
Witam.
Chciałabym wysłać mojego syna na wakacje do dziadków (PL), przylecą do nas na urlop i po zakończeniu roku szkolnego, chcą go ze sobą zabrać. Chciałbym się dowiedzieć czy nie będzie na lotnisku (odprawa) żadnego problemu, ponieważ dziecko ma inne nazwisko niż dziadkowie? Czy trzeba gdzieś coś załatwiać, zgłaszać, że dziecko będzie podróżowało z dziadkami? Nie chciałabym by rodzice byli przepytywani na lotnisku, nie znają języka.
Dzięki za wszelki info.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

Witam;)

Dziadkowie beda potrzebowac zezwolenia napisanego przez Ciebie i podpisanego przez radce prawnego.Z tego co wiem tutaj to kosztuje 80f. Jestem pewna ze musza to miec bo ja w styczniu przewozilam chrzesnice;)

Pozdrawiam:)

asiencja20
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 33
Dołączyła: 24 lut 2011, 17:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Nie ma zadnego problemu musisz jedynie kupowac bilety jednoczesnie . Pierwsza opcja w zakupie biletu jest opcja ile jest osob doroslych a ile dzieci ,jesli leci osoba pelnoletnia nie ma problemu z dzieckiem i nie ma znaczenia jak sie nazywa . Ja nie mialam z tym zdnego problemu wiec nie sadze zebys ty go miala.

monika 69
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 18 maja 2010, 15:28
Reputacja: -12
Wyśmiewca

monika 69 napisał(a):Nie ma zadnego problemu musisz jedynie kupowac bilety jednoczesnie . Pierwsza opcja w zakupie biletu jest opcja ile jest osob doroslych a ile dzieci ,jesli leci osoba pelnoletnia nie ma problemu z dzieckiem i nie ma znaczenia jak sie nazywa . Ja nie mialam z tym zdnego problemu wiec nie sadze zebys ty go miala.



dziwne bo my dzwonilismy na lotnisko i poinformowali nas ze trzeba miec takowe zezwolenie. Moze dlatego ze dziecko ma dopiero 2.5 roku. Musisz zadzwonic na lotnisko i sie dokladnie dowiedziec,tak bedzie najlepiej.

asiencja20
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 33
Dołączyła: 24 lut 2011, 17:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

asiencja20, zgadzam sie z toba,trzeba miec.Moja starsza corka czesto podrozuje z d
ziadkami,ciotkami i zawsze ma takie zaswiadczenie przy sobie(dodam ze ma 14 lat,wiec nie wazne jest ile dziecko ma lat)
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

Moja corka leciala z moja mama jak miala 2 latka. Nie mialy zadnych zaswiadczen, wystarczy ze bilet i paszport ma i nie powinno byc problemow... W sumie zalezy na kogo trafi przy odprawie.. :)

myszaaa
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 13 kwi 2011, 11:20
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 0
Neutralny

Bzdury moja mama lata z moim synem od pieciu lat pare razy w roku i nigdy o nic nikt nie pytal kto to wymyslił? Ja tez mam inne nazwisko niz syn i co też potrzebuję zaswiadczenia,od kogo przepraszam? Ja latam z synem i jakos nigdy nikt o nic nie pytał. Czasem jak dziecko jest już duże i potrafi mówić to pytają dziecka kim ta osoba dla niego jest, np. babcia. Tu na tym forum to ludzie chyba sie nudza i problemy wymyslają , których nie ma.

anarek7
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączyła: 3 paź 2009, 08:24
Reputacja: 4
Neutralny

anarek7, to chyba ty się nudzisz ??????? Chciało ci się odpowiadać na posta z przed blisko 17 miesięcy? I proszę cię nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, zresztą forum jest po to żeby pytać. Pozdrawiam

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

anarek7 napisał(a):Bzdury moja mama lata z moim synem od pieciu lat pare razy w roku i nigdy o nic nikt nie pytal kto to wymyslił? (...)


Powiem tak - jak mają na to wyje.. to nikt się nie zainteresuje.

A teraz pomyśl o tym w sytuacji gdyby porwali Twoje dziecko - czy byś chciała, żeby się o nie nikt nie zapytał na lotnisku w momencie wsiadania do samolotu z obcą osobą.

Pozdrawiam
PS. PSIM obowiązkiem jest sprawdzenie dokumentów przez służby do tego odpowiednie.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK