Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

PostNapisane przez Guest » 4 gru 2012, 00:36 Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Dostałem dosyć dziwny przypadek do wyjaśnienia i w sumie sam nie wiem jak to tłumaczyć wiec postaram sie tu opisać. Rozchodzi sie o firmę amigoloans. Są to jakies kredyty, które bierze sie z poreczycielem. Brzmi ok ale do rzeczy, został wypełniony wniosek o kredyt, przyszedł na telefon SMS ze jest przyjęty i kredyt przyznano. Wiec osoba weszła na linka jaki dostała i wypełniła aplikacje o kredyt i na końcu ja podpisała. Na email momentalnie przyszedł list z umowa kredytu i informacja, ze pieniądze są na specjalnym założonym do tego koncie. Przy próbie wejścia na konto niby sie ono pokazuje ale z informacja, ze nie zostaną wypłacone zanim nie poda sie danych poreczyciela. W tym momencie osoba zrezygnowała z wzięcia tego kredytu z braku poreczyciela. Teraz kwestia czy kredyt jest prawomocny? Jesli pieniądze nie zostały wypłacone, są na zablokowanym koncie oczekujące na wpisanie poreczyciela do umowy. Na emaile jest niby zawarta prawnie i podpisana elektronicznie umowa. Dzwonilem nawet sam osobiście w imieniu osoby do tej instytucji aby zamknąć to konto i obsługa cały czas powtarza zdanie: aplikacja została anulowana. Nie chcą powiedzieć, ze umowa czy konto zostało zamknięte tylko używają słowa "aplication". Na pytanie czy w przyszłości nie trzeba bedzie nic płacić odpowiadają splawiajaco, ze niby nie ale nie mówią dosłownie i otwarcie. Co teraz? uznac umowe za zamknieta czy oczekiwac w przyszlosci splaty niewyplaconego kredytu? niby w umowie jest termin wypowiedzenia 14 dni ktore jeszcze nie minely. Myśle ze jak ktoś cos wie to warto to wyjaśnić i zostawić ślad na forum dla potomnych aby uważali na takie firmy.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 4 gru 2012, 01:18 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Ja na miejscu tej osoby wysłałbym zwrotnego maila z rezygnacją w ciągu tych 14 dni, wydrukował go sobie i trzymał w szufladzie. Na wypadek, gdyby coś się stało z poczta/kontem :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 4 gru 2012, 02:10 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Czy na takie maile potrzebne są potwierdzenia zwrotne od nich?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 4 gru 2012, 03:35 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Niekoniecznie ale przydało by sie, lepiej jak byście mieli miałem klientów u siebie co nie dostali odpowiedzi potwierdzającej ale po pól roku walki w sadzie załatwione tyle ze historia kredytowa poszła w las. Ostatnio nie chcieli nawet im przyznać ubezpieczenia na samochód. Lepiej doprowadz sprawę do końca bo szkoda robić komuś kłopot. Rządaj potwierdzenia na email a jak nie to od razu z managerem rozmawiaj. Z góry przepraszam za błędy dawno po polsku nie pisałem

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 4 gru 2012, 08:17 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Umowa jest nie wazna bo nie doszlo do spelnienia warunkow kredytu/pozyczki, czyli wyplaty srodkow. I nic nie trzeba z tyl prawnie wiecej zrobic niz zrobiles. A ze te instytucje sa dosyc nachalne to i tak przez jeszcze jakis czas beda wysylac maile i smsy ze pieniadze czekaja i wystarczy tylko podac dane poreczyciela. Samo podpisanie umowy kredytowej w necie jest wazne tylko przy spelnieniu wszystkich warunkow zawartych w umowie. A co do historii kredytowej to w experianie bedzie widac tylko ze dana firma zrobila sprawdzenia podstawowe w sprawie kredytu ale nie bedzie danych o przyznaniu kredytu.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 4 gru 2012, 11:58 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

mi ostatnio przyslali umowe gdzie nawet ich o nic nie prosilam . dziwne skad w ogole mieli moje dane. wyslij im email ze nie rezygnujesz i ze chcesz potwierdzenia odbioru i tyle , umowa zostala podpisana ale nie zostaly spelnione warunki czyli wg prawa jest nie wazna i nie powinien poniesc zadnych konsekwencji finansowych z tego
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 4 gru 2012, 14:55 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

ok dzieki za odpowiedzi, jade za chwile do tej osoby i sprobujemy jeszcze raz zadzwonic i wszystko zalatwic, zobacze co z tego wyjdzie.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 4 gru 2012, 18:35 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Draco napisał(a):Czy na takie maile potrzebne są potwierdzenia zwrotne od nich?

Pisząc wiadomość można - zaznaczyć, żeby przyszło potwierdzenie odbioru w momencie odczytania/otworzenia wiadomości przez adresata. Aczkolwiek, jeśli nie przyjdzie informacja od automatu, że mail nie został doręczony bo bla bla bla, to się przyjmuje, że został dostarczony.

Ah i jak myślicie, że jednym telefonem to załatwicie... to musicie bardzo mocno wierzyć we własne szczęście :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 4 gru 2012, 21:11 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Ok dzwonilem i gadalem, pozniej znow dzwonilem i znow gadalem... ech.
Mila pani, ktora odbierala telefon na moje wyrazne zadanie bala sie podac swe nazwisko i bronila sie ochrona danych osobowych, hehe. Przy drugim telefonie udalo mi sie ja zmusic do wyslania maila potwierdzajacego uniewaznienie umowy. Przyslala email o tresci:

Thanks for your call today.

I'm sorry to hear you're not going ahead with the loan. We've cancelled the application for you.

If you would like a loan with us in the future, please go to amigoloans.co.uk to apply.

Thanks again.

Natalie
Payout Team
Amigo Loans

Nawet w nim podpisala sie samym imieniem. Sadze, ze takie cos jest i tak lepsze niz nic. Jutro jeszcze zostanie wyslany do nich list zwykla poczta first class recorded aby miec potwierdzenie doreczenia i tam zostanie wypisane zadanie anulowania umowy. Dzis probowalismy sie zalogowac na konto, jakie oni ostatnio utworzyli i nie bylo mozliwosci, pokazywal sie komunikat, ze nazwa uzytkownika lub haslo nie jest poprawne, wiec albo cos zmienili abo skasowali konto. Ogolnie cale zycie odradzam innym aby nie korzystali z uslug malo znanych firm i tu jest na to potwierdzenie.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 gru 2012, 21:49 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Mocno dziwny jest fakt ze pani nie chciala podac swojego imienia i nazwiska. W kazdym banku pracownik ma plakietke z wypisanym imieniem i nazwiskiem, tak samo ma obowiazek przedstawic sie z imienia i nazwiska pracownik kazdej instytucji do ktorej dzwonisz. Nawet jak do Asdy idziesz to kazda kasjerka ma plakietke z imieniem :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 4 gru 2012, 22:04 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Sam sie temu dziwie. Wręcz próbowałem ja zmusić do przedstawienia sie i nic. Jedyne co usłyszałem to, ze u nich pracuje tylko jedna kobieta o tym imieniu i jak o nią zapytam to wszyscy bedą wiedzieli kto to taki. Ta firma to dla mnie jedna wielka ściema.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 4 gru 2012, 23:44 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

a ta kobieta pewnie z imieniem natalie nie miala nic w wspolnego tak jak ostatnio sie smialam ze przyszedl anglik z virgin i tak rozmawialismy i on do mnie jak bedziesz miala problemy pogadasz sobie z kims kto przedstawia sie jako john czy cos a na imie ma mohammed :D
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Andrzejek » 19 sty 2016, 19:22 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

Miałem podpbnie

Andrzejek
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 19 sty 2016, 19:12
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malisk40 » 7 lut 2016, 17:23 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

AdamBoltryk napisał(a):Ja na miejscu tej osoby wysłałbym zwrotnego maila z rezygnacją w ciągu tych 14 dni, wydrukował go sobie i trzymał w szufladzie. Na wypadek, gdyby coś się stało z poczta/kontem :P

Pozdrawiam

Witam,proszę wysłać zwrotnego e-maila i poprosić o wyslanie dokumentu ,że faktycznie otrzymali zwrotną wiadomość i ,że kredyt jest oddany i nie maja żadnych roszczeń. Z poważaniem

malisk40
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 1 lut 2016, 14:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 7 lut 2016, 22:27 Re: Dziwny przypadek kredytu zagwozdka

hmm wydaje m,i się, że od 2012 roku to juz sprawa dawno zapomniana...
Prośbę o wysłanie dokumentu mogą olać.
Albo ktoś "przypadkiem" skasuje maila.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE

cron