Bieganie - Porady

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez vanilia » 26 mar 2013, 10:29 Bieganie - Porady

Chciałabym zacząć biegać tylko mam pewne obawy. Zawsze jak się do tego zabieram moje kolana tak jakby klikaja i czuję dyskomfort. Może to wina obuwia? Poradźcie mi jak powinnam się do tego zabrać, jakie obuwie, strój jest najlepszy, na co zwracać uwagę. Bardzo dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Sebastian81 » 26 mar 2013, 10:42 Re: Bieganie - Porady

http://trenuje24.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2189


Mogę polecić ten trening. Sam w Polsce go zacząłem a nigdy nie biegałem i naprawdę trening dla kogoś kto zaczyna jest idealny. Co do obuwia to według mnie dobre buty ma NB, Asics i wczoraj byłem na Oldbury tam wyprzedają w JJB ( sport direct wszystko i było naprawdę wiele rzeczy dla biegaczy od butów po kamizelki bidony na pasach i wszystko - 50 % to naprawdę warto się skusić.

Sebastian81
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 23 sty 2013, 18:49
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 26 mar 2013, 12:36 Re: Bieganie - Porady

witam
vanilia myślę że najważniejsze jest przygotowanie się do biegania,czyli na początek gimnastyka rozciągająca mięśnie i dłuższe spacery szybszym krokiem,bardzo ważne są odpowiednio dobrane buty,specjalne do biegania. Reszta stroju to sprawa drugorzędna,według uznania,wygody i mody:)
Ja zaczęlam swoją historię z bieganiem jakiś rok temu.Mówią że Polak jest mądry po szkodzie i coś w tym jest:)
Byłam tak ogromnie podekscytowana możliwością wyjścia,( wybiegnięcia z domu) tej cudnej godzinki tylko dla siebie:)że zupełnie nie pomyślałam o przygotowaniu się do biegania.Skutki tego odczułam po tygodniu:na początek zaczęły strzykać i pobolewać kolana,ale nie dawałam za wygraną wkońcu to moje pierwsze bieganko,następnie bolące kolana zaczęły puchnąć,już nie biegałam tylko się kulałam.Nie miałam siły zejść z łóżka,każdy krok sprawiał trudność.To się doigrałam,byłam przerażona ze jakieś płyny mi się zbierają.
Gp do którego poszłam powiedział że to bolesny skutek braku przygotowania i odpowiedniego obuwia.Przepisał maść,kazał smarować i jak najmniej się ruszać,co było niemożliwe przy 1,5 rocznym syniu.
Tak więc teraz to jestem mądra :P
Teraz nie biegam,choć nowe atki aż się proszą ale nie mam z kim,samej trochę bojno i nudno :cry:
vanilia masz bardzo podobne objawy do moich,moze warto byłoby zrobić sobie kilkudniową przerwę,żeby kolana odpoczęły?

Dodano: -- 26 mar 2013, 13:52 --

Sebastian81 dzięki za linka
fajnie rozpisany plan treningowy dla początkujących.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Sebastian81 » 26 mar 2013, 13:35 Re: Bieganie - Porady

Jeśli chodzi o buty to należy się odpowiednio zastanowić jak i gdzie będziemy biegać. Ja posiadam buty do biegania po płaskiej nawierzchni jak i terenowe. Ogólnie to polecam buty firm NB i ASICS z racji tego ze wszelkie pokłady na kampanie reklamowe dla NIKE, REEBOK i ADIDAS to te dwie poprzednie firmy wkładają z technologię wykonania butów.

Sebastian81
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 23 sty 2013, 18:49
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 26 mar 2013, 14:02 Re: Bieganie - Porady

Sebastian81, super strona z tym treningiem naprawdę wielkie dzięki. Teraz ćwiczę z Ewą Chodakowską i chcę do tego dołączyć bieganie, mam jeszcze 4 m-ce do ważnego dla mnie wydarzenia więc trochę mało czasu mi zostało, co prawda dużo udało mi się zrzucić cm dzięki Ewie i to tylko w 2 m-ce (6,5 cm z brzucha poszło daleko...), ale chcę trochę to przyspieszyć. W tamtym roku kupiłam sobie buty Reebok Easytone i tak leża w szafie i zastanawiałam się czy one nadawałyby się do biegania. Ela Eriska, a w jakiej dzielnicy mieszkasz? Polecam Ci ćwiczenia Ewy są n YT, zacznij od Skalpela i po miesiącu zobaczysz dużą różnicę ćwicząc 3-4 razy w tygodniu. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez trickps » 26 mar 2013, 14:05 Re: Bieganie - Porady

zacznijmy od Twojej wagi ;] przy zbyt duzej wadze zadne buty nie pomoga i stawy powysiadaja ;] najpierw musisz jak cs troche zrzucic jakies steperki rowerki itp. Nastepnie mozna zaczac biegac
Avatar użytkownika
trickps
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 28 sie 2012, 13:19
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Sebastian81 » 26 mar 2013, 14:08 Re: Bieganie - Porady

vanilia ja w 4 miesiące poleciałem około 18 kg :) przy odpowiednim zaangażowaniu treningu i diecie. Jeśli chodzi i easy tone to własnie jest przykład kampanii reklamowej. Buty kompletnie nic nie dają a w USA klienci wytoczyli nawet procesy. Jeśli nie wiesz czy masz stopę pronującą czy neutralną poczytaj na internecie na ten temat a naprawdę zaoszczędzisz dużo zdrowia, bo źle dobrany but = kontuzja.

Sebastian81
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 23 sty 2013, 18:49
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Luk4sz » 26 mar 2013, 16:13 Re: Bieganie - Porady

Jesli chodzi o bieganie to wazne jest, zeby dobrac odpowiednie obuwie do swojej wagi. Jesli wazymy troche wiecej to powininsmy wybrac buty z pelna amortyzacja pieta, srodstopie i stopa. Jesli chodzi o sposob biegania naturalny, badz pronujacy, to niektorzy twierdza, ze wybranie butow neutralnych i tak to skorgyguje. Ja stawiam stopy na zewnatrz, ale buty ktore kupiem zeby to skorygowac za bardzo nie pomagaly. Tylko kiedy kupilem buty neutralne dolegliwosci w kolanach przestaly przeszkadzac.

Ale tak jak ktos juz pisal bardzo wazne jest zeby dobrze sie rozgrzac i lekko porozciagac przed biegiem.

Po biegu nalezy sie porozciagac troche mocniej.

Luk4sz
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączył: 21 lut 2011, 17:13
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 26 mar 2013, 18:35 Re: Bieganie - Porady

trickps, wagę mam prawidłową, moje BMI jest świetne jednak oponka na brzuchu jest więc chcę coś z tym zrobić. Poza tym muszę zadbać o kondycję a bieganie będzie najlepsze. Poczytam sobie o tych rodzajach stóp bo nie wiem o co biega i wtedy poszukam odpowiednich butów. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez trickps » 26 mar 2013, 20:54 Re: Bieganie - Porady

to bajki :D a jesli biegasz po dworzu zawsze lepiej jest biegac bo jakis trawah lub cos niz po chodniku, asfalcie no ale tu w angli to chyba nie ma za specjalnie gdzie ;p
Avatar użytkownika
trickps
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 28 sie 2012, 13:19
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 26 mar 2013, 23:39 Re: Bieganie - Porady

Tylko nie biegaj "po angielsku" czyli bieganie po chodnikach przy ulicach o najwiekszym ruchu i wdychanie najwiekszych spalin ;)
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez vanilia » 26 mar 2013, 23:58 Re: Bieganie - Porady

relentless, no proszę za kogo Ty mnie masz :) . Koło mnie jest piękny duży park i tam będę szaleć :)
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez mio » 30 mar 2013, 09:59 Re: Bieganie - Porady

vanilia napisał(a):Zawsze jak się do tego zabieram moje kolana tak jakby klikaja

Na trzaskanie w kolanach polecam "glucosamine & chondroitin".
Kilka dni i po sprawie.
Pozdrawiam.
M.
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 1 kwi 2013, 09:37 Re: Bieganie - Porady

mio, dzięki, poszukam w aptece. Pozdrawiam

Dodano: -- 1 kwi 2013, o 09:38 --

mio, dzięki, poszukam w aptece. Pozdrawiam

Dodano: -- 1 kwi 2013, o 23:58 --

Sebastian81, sprawdzołam mam stopę neutralną. Chciałabym biegać po asfalcie/chodniku i teraz zaczynają się schody. Zaczęłam szukać butów Asics'a i zgłupiałam jest tak wiele modeli że nie wiem które są dobre a nie chciałabym przepłacić. Są tu może jakieśprofesjonalne sklepy dla biegaczy? Tylko nie typu JD czy Sport Direct bo oni się nieznają. A może Ty mi coś doradzisz. Będę wdzięczna. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez nitka21 » 7 kwi 2013, 09:58 Re: Bieganie - Porady

Hej
Jak masz problem z kolanami to wogole nie powinnas biegac zeby zbytnio nie obciazac ich.Wskazany bylby dla ciebie rowerek stac.
Pozdrawiam :)

nitka21
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 6 kwi 2013, 14:43
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE

cron