Ciąża i praca przez agencje

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez iwona38 » 21 paź 2013, 12:59 Ciąża i praca przez agencje

Jestem w 14tym tygodniu ciąży. Pracuję przez agencję. kiedy mam zgłosić agencji żeby należało mi się macierzyńkie? Bardzo proszę o szybką odpowiedz

iwona38
Rozeznany
 
 
Posty: 267
Dołączyła: 28 kwi 2008, 10:53
Lokalizacja: Krakow/Pensnett
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 paź 2013, 13:46 Re: Ciąża i praca przez agencje

Powiadomić powinnaś zaraz po 20tym tyg wtedy położna da ci certyfikat MATB1 i musisz dać kopię agencji , oczywiście możesz wcześniej powiadomić ale już nie jednokrotnie dziewczyny pisały , że zaraz po powiadomieniu nie otrzymywały od agencji już żadnej pracy. Nie wiem jaka jest twoja agencja.
A co do macierzyńskiego, to zależy jak długo pracujesz...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez pupus » 21 paź 2013, 15:48 Re: Ciąża i praca przez agencje

wszystko zalezy od agencji. ja pracowalam do 32 tygodnia ciazy, bo pozniej mnie zwolnili i musialam zglosic sie po macierzynskie do Job Center, gdyz agencja nie zgodzila mi sie placic macierzynskiego.a poinformowalam ich juz na samym poczatku, ze jestem w ciazy. takze od nich zalezy jak dlugo pozwola tobie pracowac

pupus
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 11 wrz 2012, 10:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marass85 » 24 paź 2013, 07:35 Re: Ciąża i praca przez agencje

Powiadomic powinnas najpozniej w 25 tyg ciazy, oczywiscie masz swoje prawa teraz jako ciezarna, ale agencje czesto ich nie przestrzegaja. Jezeli zglosisz to dzisiaj to powinni zapewnic Ci taka prace, abys sie nie przepracowywala i nie byla zagrozeniem dla twojej ciazy. Powinni Ci rowniez wyplacac 100% stawki za godziny kiedy bedziesz na wizytach kontrolnych. Tak powinno byc ale w praktyce jest czesto ze agencje koncza z Toba kontrakt z dnia na dzien i wysylaja p45, a potem to jedynie droga sadowa. Co do maternity allowance musisz miec przepracowane 26 tyg w ciagu 66 tyg poprzedzajacych wyznaczony dzien porodu, z tym ze srednia zarobkow na tydz powinna byc wyzsza niz 30F (amazing). Nie musisz pracowac w 1 miejscu, moze to bcy kilka agencji czy tez zakladow, ale z kazdego powinnas dostac SMP1 udowadniajacy ze pracowalas wymagany okres i posiadac 13 payslipow. moja partnerka jest w ciazy to wiem i powoli sie szykujemy jak to dobrze rozegrac.

na Twoim miejscu poki mozesz pracowac bez przeszkod pracuj, jezeli bedziesz miala trudnosci czy jakies komplikacje wez zaswiadczenie, ze jestes w ciazy, dostarcz to agencji i wez pisemne potwierdzenie tego, ze im to dalas, bo na drugi dzien Cie zwolnia i powiedz: nigdy nie wiedzielismy ze spodziewasz sie dziecka. a tak beda sie bali cokolwiek zrobic.

Zeby agencja placila Ci macierzynskie (statutory maternity pay) musisz przepracowac dla nich pol roku bez przerwy i byc zatrudniona dalej w 15 tyg ciazy, nie na reke im placic dlatego zwalniaja jak tylko sie dowiedza - najczesciej lamiac prawo.
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 24 paź 2013, 09:00 Re: Ciąża i praca przez agencje

Potrafią łatwo się wywinąć , a mianowicie ,jeśli twoja praca jest zbyt ciężka ,szybko mogą zwolnić i powiedzieć , że nie mają dla ciebie lżejszej pracy a obecna stanowi zagrożenie ,tak więc wyjdzie na to , że oni działali zgodnie z prawem bo to jest tylko pośrednictwo pracy i nie muszą mieć lekkiej z przywilejami pracy dla osób ciężarnych. Z drugiej strony wystarczy pozwolić robić dłuższe przerwy lub częstsze , dostawić krzesełko , jeśli się ma stojącą prace lub coś w tym stylu i pozwolić pracować tak długo jak się ma na to siły i ochotę, a z pieniędzmi z agencji to też łaski nie robią , bo przecież Job Center może wypłacać macierzyńskie , wystarczy normalnie podejść do tematu,nie udawać obłożnie chorej bo się jest w ciąży i żądać nie wiadomo czego ... W miejscu w którym ja pracuję i gdzie do pracy rekrutuje też agencja, co chwilę widzę ciężarne kobiety które praktycznie pracują prawie do końca, ostatnio nawet angielka poszła w 8mym miesiącu na macierzyńskie i 4dni później urodziła zdrowe dziecko :)
Powodzenia i gratulacje .
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Moxxi » 12 sie 2014, 12:39 Re: Ciąża i praca przez agencje

Pracuje przez agencję od miesiąca w pewnej firmie w której powiedziano mi ze po okresie próbnym (3mce) podpisze z nimi umowę na stałe. Jestem w 8 tyg ciazy i postanowiłam zataic ciążę do momentu podpisania kontraktu. Czy jeśli podpisze kontrakt z ta firma mają prawo do odmowy zapłaty macierzyńskiego bądź zwolnienia mnie? Nie zależy mi na powrocie do tej pracy jednak zależy mi na macierzyńskim. Co byłoby w przypadku jeśli jednak nie podpisano by ze mną umowy i straciła bym prace w ciazy o której nikt nie wiedział? Wcześniej pracowałam w przez inną agencje od Listopada 2013 do Kwietnia 2014 następnie nie pracowałam przez miesiąc, poszłam na zasiłek na około 2-3 tyg i zaczelam obecna prace, czy to się liczy do macierzyńskiego? proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
Moxxi
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Wiek: 31
Dołączyła: 12 sie 2014, 12:23
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez CBFka » 13 sie 2014, 08:57 Re: Ciąża i praca przez agencje

Witaj
Aby przyslugiwalo Ci maciezynskie musialabys byc zatrudniona na stale w momencie kiedy zaszlas w ciaze, w najwiekszym skrocie.
Chyba ze firma ma wlasne, mniej restrykcyjne przepisy.
Pozdrawiam

CBFka
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączył: 1 lis 2013, 20:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 13 sie 2014, 13:16 Re: Ciąża i praca przez agencje

Udaj się do Job Center tam Ci udziela dokładnych informacji. Moja koleżanka dostała kontrakt będąc 3 m-cu ciąży i się nie załapała na macierzyńskie od pracodawcy (trzeba ileś tygodni pracować, a nie pamiętam ile i nie chce wprowadzać w błąd), ale płaciło jej właśnie Job Centre.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron