zapłata za mandat - w sądzie

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 21 wrz 2013, 17:51 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Trzymam kciuki żeby na mandacie sie skończyło.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 14 paź 2013, 21:07 Re: zapłata za mandat - w sądzie

A wiec juz po wszystkim.
Po pierwszym liscie w ktorym mialem wskazac kierowce przyszedl nastepny z kwitkiem DD na kwote 100F 3 punkty karne. Odeslalem wypelniony kwitek razem z polskim prawkiem.
Po tygodniu platnosc zostala sciagnieta i prawko przyszlo z powrotem.

I teraz sie zastanawiam co zrobic bo nie ma zadnej wzmianki o punktach, czy zalozyli mi kartoteke czy nie?
No i kwestia powiadomienia ubezpieczalni, skoro nie ma karotkeki to moze nie ma sladu po mandacie?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 14 paź 2013, 21:10 Re: zapłata za mandat - w sądzie

punkty sa odnotowane w dvla mimo iz ty zadnej ksiazeczki ani nic nie masz
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 lis 2013, 21:00 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Witam, dzisiaj musialem odnowic sobie ubezpiecznie i nie potrzebnie poinformowalem ich o moim mandacie.
Ubezpieczyciel nie chcial wpisac mi mandatu do systemu bo nie mialem codu, a odkrecic juz tego nie moglem bo powiedzialem ze mandat zaplacilem co zapisali sobie w uwagach przy mojej polisie. ubezpieczyciel powiedzial ze musze teraz podac im kod w przeciwnym razie odmowia mi ubezpieczenia.
Poprosili mnie zebym zadzwonil do dvla i zapytal sie o kod wykroczenia a tu zonk...
Dvla nie ma zadnej informacji ze mialem jakiekolwiek wykroczenie. Wyglada na to ze policja zgarnelo kase i po sprawie.
Wiec ostatecznie podalem kod jaki znalazlem w necie (sp30) ktory pasowal do mojego wykroczenia,w przeciwnym razie odmowiliby polisy co skutkowaloby potem problemami z innymi ubezpieczalniami.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 11 lis 2013, 21:56 Re: zapłata za mandat - w sądzie

To u mnie bylo na odwrot u mnie nie podali bo niewiedzieli że punkty też trzeba było podać i Tesco się doszukalo punktów za mandat a dodam że prawo jazdy było polskie i podnieśli składkę
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 12 lis 2013, 10:41 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Thomas fajnie ze sprawy sie poukladaly . Na wszystko maja czas , punkty tez w systemie beda mimo polskiego prawka. Jak zatrzyma cie policja nastepnym razem to skan swojego prawka u nich w radiowozie na monitorze zobaczysz :)))))))

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Barber_2205 » 5 gru 2013, 13:31 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Jak może wyglądać sprawa przy przekroczeniu o 35 mil na godzinę? (65 na 30) Mam angielskie prawo jazdy i tyle co mi policjanci powiedzieli to że mam czekać na list. Czy rozprawa może się odbyć beze mnie i otrzymam wyrok pocztą? Czy to prawda że najprawdopodobniej stracę prawko? Mijają już 3 tygodnie od zdarzenia i nie wiem czego mogę się spodziewać. Najgorsze jest to że do Polski na święta miałem jechać (wszystko już kupione) ;/ Nie wiem na czym stoję...Dzięki jeśli ktoś odpowie.

Barber_2205
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 12 sie 2013, 10:43
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 5 gru 2013, 18:28 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Wszystko zalezy gdzie to bylo i o ktorej godzinie , czy byla np szkola czy nie poblizu itd. Nie zazdroszcze ci ban cie nie minie modl sie zeby to bylo mniej niz rok , bo inaczej czeka sie re test . Wariant optymistyczny to ban 6 miesiecy , ze 100 godzin prac i z 400 funtow grzywny plus koszta . Na twoim miejscu wziolbym prawnika bo moze byc nie ciekawie nawet moze byc kilka tygodni w odosobnieniu .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 5 gru 2013, 19:36 Re: Re: zapłata za mandat - w sądzie

Barber_2205 napisał(a):Jak może wyglądać sprawa przy przekroczeniu o 35 mil na godzinę? (65 na 30) Mam angielskie prawo jazdy i tyle co mi policjanci powiedzieli to że mam czekać na list. Czy rozprawa może się odbyć beze mnie i otrzymam wyrok pocztą? Czy to prawda że najprawdopodobniej stracę prawko? Mijają już 3 tygodnie od zdarzenia i nie wiem czego mogę się spodziewać. Najgorsze jest to że do Polski na święta miałem jechać (wszystko już kupione) ;/ Nie wiem na czym stoję...Dzięki jeśli ktoś odpowie.

No dales czadu :-) przekroczenie o100%
Nie stresuj sie nadplanowo nie sadze ze od razu dadza ci najwyzsza jake z mozliwych.
Ale jest ryzyko ze moga ci zbanowac na jakis czas:-(
A moze miales jakis powazny powod ze sie tak spieszyles? Zona rodziła? Czy zostawiles zupe na gazie? Wtedy sąd to uwzględni i nawet moze umorzyć sprawe.
Trzymam kciuki

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Barber_2205 » 5 gru 2013, 20:29 Re: zapłata za mandat - w sądzie

No to wpadłem po uszy chyba... Była godzina 5:30 rano, żadnych aut na drodze. Wiozłem moją Panią spóźnioną do pracy trasą którą jeżdżę dwa razy dziennie. Znam na pamięć każdą dziurkę. (To też się przyczyniło do mojego wyniku bo gdy jadę w ''nieznane'' to nigdy nie przekraczam prędkości). Dojechałem w pewnym momencie do Audi A4. No i tak jechałem za nim z 3 km. Wszystko przepisowo bo wszędzie jednopasmówka. Do czasu aż zrobiły się dwa pasy- wtedy wskoczyłem na prawy i wyprzedziłem go. Było ciemno + szyby boczne trochę zaparowane i nie dojrzałem kto tam kierował. Spojrzałem we wsteczne lusterko a te Audi zaczęło nieźle gonić za mną. Pomyślałem że chyba się wku.... że go wyprzedziłem więc i ja na gaz.... Po około 3 km ostrzejszej jazdy zaświeciły się koguty. Tak się skończyło. Dałem się podejść ;/ Nigdy w życiu nie pomyślałbym że to może być policja. Tym bardziej gdy nie zatrzymali mnie przy pierwszym przekroczeniu tylko zwlekali z 3 minuty bo tyle to trwało. Nauczkę mam niezłą tylko nie mogę przeboleć że odrazu prawko stracę ;/
Chyba mnie nie zamkną.... Chyba...

Barber_2205
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 12 sie 2013, 10:43
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 5 gru 2013, 21:50

Bez przesady. Tutaj za dziabniecie nożem pouczaja wiec nie ma szans :-)
A jesli nawet ci prawko zbanuja to ba ile? 2 tygodnie. .. czekaj za listem i sie nie stresuj

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 5 gru 2013, 21:57 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Prawka nie tracisz tylko cie banuja . Na sprawe i po 2lata ludzie czekaja wiec ciesz sie jazda i jedz na luzie na swieta .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Barber_2205 » 6 gru 2013, 12:53 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Myślicie że jeśli do świąt nic nie przyjdzie to mogę jechać do Polski na 2 tygodnie? A jeśli w tym czasie odbyłby się proces i sąd zadecydowałby o zabraniu mi prawka to mogę mieć problem przy powrocie z Polski nie?
Dzięki tak w ogóle za odzew.

Barber_2205
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 12 sie 2013, 10:43
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 6 gru 2013, 22:27 Re: zapłata za mandat - w sądzie

Sprawa szybko sie nie odbędzie napewno zostaniesz o niej z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomiony i bedzie pełno papierów do wypełnienia .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI