Council tax dla malych firm.

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 18 lis 2013, 12:04 Council tax dla malych firm.

Witam. Pytanie glownie do osob prowadzacych mala firme i wynajmuja lokal czy garaz do celow gospodarczych. Jak wyglada sprawa council tax? na stronie councilu znalazlam jakies info, ale malo przydatne.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 22 lis 2013, 22:25 Re: Council tax dla malych firm.

Zgłaszasz do councilu, że jesteś osobą prowadzącą mala firme i wynajmującą lokal / garaz do celow gospodarczych...czego tu szukać?

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 23 lis 2013, 19:06 Re: Council tax dla malych firm.

ludzik50 napisał(a):Zgłaszasz do councilu, że jesteś osobą prowadzącą mala firme i wynajmującą lokal / garaz do celow gospodarczych...czego tu szukać?


To znaczy wiesz ile się płaci Council taxu czy nie wiesz?????
Od czego to zależy wielkość lokalu, rodzaj działalności, miejsce...itd...

ps.wiemy że działalność zgłasza się w Councilu a nie w Tesco :grin:

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 23 lis 2013, 22:48 Re: Council tax dla malych firm.

lol- por. Borewicz, ile się płaci council taxu ZA CO ????
'Od czego to zależy wielkość lokalu, rodzaj działalności, miejsce...itd...' -od wszystkich tych czynników + wielu więcej, nikt ci nie napisze ile zapłacisz, przykładowo za sklep z żywnością możesz płacić od 800 funtów do 7000 rocznie, więc takie pytanie jest po prostu bez sensu...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 25 lis 2013, 11:37 Re: Council tax dla malych firm.

ludzik50 napisał(a):lol- por. Borewicz, ile się płaci council taxu ZA CO ????
'Od czego to zależy wielkość lokalu, rodzaj działalności, miejsce...itd...' -od wszystkich tych czynników + wielu więcej, nikt ci nie napisze ile zapłacisz, przykładowo za sklep z żywnością możesz płacić od 800 funtów do 7000 rocznie, więc takie pytanie jest po prostu bez sensu...


Zadałem Ci pytanie: wiesz czy nie wiesz?
Odpowiedź że "to zależy od wielu czynników" jest trochę mało precyzyjna ;)
To że Ty nie wiesz nie znaczy że nikt nie wie.

Część lokali jest zwolniona z taxu (small business) lub jest bardzo niski, a część płaci chore stawki po 500-600f miesięcznie, dowiedziałem się że to zależy od wartości lokalu.
Ale dokładnie ile od wartości? Jak się wylicza tą wartość?
Wiem że każdy lokal może być wyliczany indywidualnie, ale mniej więcej chociaż...
Myślę że lepiej dowiedzieć się tego przed wynajęciem lokalu...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 26 lis 2013, 04:53 Re: Council tax dla malych firm.

por.Borewicz napisał(a):
ludzik50 napisał(a):lol- por. Borewicz, ile się płaci council taxu ZA CO ????
'Od czego to zależy wielkość lokalu, rodzaj działalności, miejsce...itd...' -od wszystkich tych czynników + wielu więcej, nikt ci nie napisze ile zapłacisz, przykładowo za sklep z żywnością możesz płacić od 800 funtów do 7000 rocznie, więc takie pytanie jest po prostu bez sensu...


Zadałem Ci pytanie: wiesz czy nie wiesz?
Odpowiedź że "to zależy od wielu czynników" jest trochę mało precyzyjna ;)
To że Ty nie wiesz nie znaczy że nikt nie wie.

Część lokali jest zwolniona z taxu (small business) lub jest bardzo niski, a część płaci chore stawki po 500-600f miesięcznie, dowiedziałem się że to zależy od wartości lokalu.
Ale dokładnie ile od wartości? Jak się wylicza tą wartość?
Wiem że każdy lokal może być wyliczany indywidualnie, ale mniej więcej chociaż...
Myślę że lepiej dowiedzieć się tego przed wynajęciem lokalu...



Witam

Wysokosc "business rates" jest zalezny od ustalonej przez council wartosci wynajmu dla danej nieruchomosci.

A tutaj sposob przeliczania :

http://www.birmingham.gov.uk/how-are-bu ... calculated

Wszystkie informacje odnosnie ile sie placi i sposob przeliczania znajdziesz na :

http://www.birmingham.gov.uk/business-rates

Jezeli masz maly business to mozesz sie lapac na "business rates relief" jest to ustalane indywidualnie.

http://www.birmingham.gov.uk/cs/Satelli ... ineWrapper
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE