Benefit i inne srodki pomocy finansowej w Angli !

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Witam,

Mam pytanie odnosnie zasilkow. Mianowicie od 6 mc moja mama mieszka ze mna i z moja rodzina, pomagajac mi w wychowywaniu 2.5 letniej coreczki. Pol roku temu wrocilam rowniez do pracy na pelen etat a mama opiekuje sie corka. Chodzi z nia na spacery i spotyka wiele polskich babc, ktotre sa tez po to tutaj zeby opiekowac sie wnukami, kiedy rodzice sa wpracy. I jak to na spacerkach bywa opowiada sie o tym i o tamtym.... Mianowicie, dwie babcie powiedzialy mojej mamie, ze ich dzieci/synowie otrzymuja dodatkowo jakies srodki pomocy finansowej z tytulu utrzymania dodatkowej osoby, ktora opiekije sie wnuczka/wnuczkiem. Nie wiem ile jest w tym prawdy. skoro tak mowia, to musi chyba tak byc. Ja otrzymije tylko child benefit i jakies £10 tygodniowo CTC na dwie corki. Nic wiecej nie wskoralam. Zadzwonilam, podalam, ze moje okolicznosci sie zmienily, ze mam dodatkowa osobe na utrzymaniu, bez srodkow do zycia ( zreszta taka jest prawda, mama nie ma nic z Polski, pracowala kilka lat we wloszech, ale z powodow zdrowotnych, niestety nie moze juz tam jezdzic). W HM Ravenue powiedziano, mi ze to bez znaczenie. Bylam, pytalam o zasilki w Council, powiedziano mi ze nie ma znaczenia, ze mama tu jest... Nie mam zielonego pojecia, gdzie moglabym otrzymac takie informacje...
NIe wiem czy to w ogole prawda, co te kobiety opowiadaja... Kiedys dzwonilam pytalam o dofinansowanie do opiekunki.. Odpowiedziano, ze musi byc registred childminder, albo inna osoba, ale nie spokrewniona z rodziny...
Wiec o co chodzi??? Skad te panie/panowie otrzymuja zasilki dla swoich mam??
Jesli ktos jest/byl w takiej sytuacji bardzo prosze o jakies info...


Z gory dziekuje :)

Carolina269
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 23 mar 2012, 19:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 15 cze 2014, 20:59 Re: Benefit i inne srodki pomocy finansowej w Angli !

Ciekawy temat , ktory pewnie dotyczy wielu z Nas. Pewnie ktos otworzyl babci dzialanosc ktos inny niby jej placi i wtedy ciagna benefity inaczej to raczej nie da rady. Ewentualnie jesli ktos bierze benefity to byc moze podaje swoja matke lub teściowa jako dodatkowa osobe ktora sie opiekuje majac na utrzymaniu i wtedy inaczej to rozliczaja.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI