Polacy i wybory

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez rad » 14 kwi 2014, 10:59 Re: Polacy i wybory

Mam nadzieję, iż tym razy rodacy zrobią coś więcej, poza gadaniem, i pójdą na wybory...

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 16 kwi 2014, 08:53 Re: Polacy i wybory

Witam,

Z zona chcemy isc glosowac. Mniej wiecej wiemy na jaka opcje, ale nie wiemy jak to wyglada w rzeczywistosci, bo nigdy na wyborach nie bylismy tutaj. Jak to jest? Jest lista kandydatow lokalnych ? Czy np. glosujac do europarlamentu sa ludzie z innych miast ? Jesli chodzi o lokalne councilowskie to kandydaci sa w jakiejs konkretnej kolejnosci ulozeni ?

Mam troche mala wiedze, bo niestety nikt nie wrzuca makulatury nam do skrzynki mowiac co proponuja kandydaci (jak to bylo pare lat temu, ze nawet chodzili po domach), takze ... jak to wyglada w praktyce ?

Dziekuje i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 20 kwi 2014, 19:36 Re: Polacy i wybory

dorzucę jeszcze informację o tym, że "opłaca" się głosować,
łatwiej dostać kredyt np.
co do mnie to głosuję od pierwszego roku pobytu
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Okrutnik » 22 kwi 2014, 21:37 Re: Polacy i wybory

Dobrze ze posta zalozyles , moim zdaniem moderatorzy forum powinni z tego zrobic glowny temat zeby kazdy mogl go zobaczyc . Trzeba bic sie o swoje , o swoja bytnosc w uk . Bo po wyborach bedzie juz za pozno .
Ja napewno zaglosuje , ja dostalem list 2x z birmingham city council .
Jak ktos nie dostal tu podaje stronke gdzie sie mozna zarejestrowac :
http://www.aboutmyvote.co.uk/
Jak by ktos mial problem z wypelnieniem piszcie na priv pomoge wypelnic .
Na stronce ktora podalem jest tez opisane jak glosowac, jak to wyglada, warto zajrzec
http://www.aboutmyvote.co.uk/
PAMIETAJCIE JESLI CHCECIE GLOSOWAC MUSICIE SIE ZAREJESTROWAC DO 6 MAJA !!
LINIA FRONTU JEST NIEWIDOCZNA
PRZEBIEGA PRZEZ
SERCA
Avatar użytkownika
Okrutnik
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Wiek: 37
Dołączył: 13 sie 2011, 21:58
Reputacja: 29
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez GIWI » 24 kwi 2014, 19:01 Re: Polacy i wybory

http://glosuj-vote.org/
Tu mozna poczytac o wyborach

GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kaj » 28 kwi 2014, 14:59 Re: Polacy i wybory


Kaj
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 16 cze 2013, 11:29
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 28 kwi 2014, 16:47 Re: Polacy i wybory

testowy napisał(a):dorzucę jeszcze informację o tym, że "opłaca" się głosować,
łatwiej dostać kredyt np.
co do mnie to głosuję od pierwszego roku pobytu


Na credit score ma wplyw jedynie sam fakt zarejestrowania sie i nabycia biernego prawa wyborczego, to czy glosujemy czy nie ma dla naszej zdolnosci kredytowej zadnego znaczenia.
Ja glosuje i innym tez polecam...

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez zmarcin80 » 29 kwi 2014, 17:20 Re: Polacy i wybory

Obowiązkiem każdego obywatela bądź rezydenta jest wzięcie udziału w wyborach. Nie można "nie iść" a potem narzekać. Każdy z nas powinien iść i zagłosować na ludzi, którzy dla danego osobnika proponują najlepsze rozwiązania. Czy nie należy głosować na partie przeciwne emigracji? To zależy jak głęboko jest się zakorzenionym w UK i jak bardzo dana osoba jest uzależniona od "ochronki". Ja osobiście skłaniałbym się w kierunku osób chętnych przykrócić troszkę napływ emigrantów z wiadomych powodów: przyjechało nas za dużo w krótkim czasie. Rząd stracił panowanie nad napływem emigrantów. Jeżeli wprowadzą jakieś obostrzenia w stosunku do emigracji to nowi będą mieli większy problem z wdrożeniem się do życia aczkolwiek nam, ludziom mieszkającym tutaj od kilku czy kilkunastu lat nic nie grozi. Jesteśmy tutaj na tych samych prawach i dopóki UK jest w UE to nic nas stąd nie wykurzy. Osobiście odradzam głosowanie na wariatów z UKIP i podobnych oraz do zapoznania się z programami innych.
Avatar użytkownika
zmarcin80
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 28 kwi 2014, 11:56
Lokalizacja: UK
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez GIWI » 3 maja 2014, 06:45 Re: Polacy i wybory


GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez benq » 3 maja 2014, 22:10 Re: Polacy i wybory

Wiedzą co robią wybiorą się sami bez waszej pomocy.dajcie sobie spokój.

benq
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 21 paź 2008, 17:52
Reputacja: -2
Neutralny
Góra
-2

KobietaPostNapisane przez zabaaa » 6 maja 2014, 12:51 Re: Polacy i wybory

A ja wlasnie nie wiem na kogo zaglosowac , wiem ze na ld bo sa przychylni nam emigrantom ale nie wiem na kogo konkretnie , moze ktos bylby mily i troszke przyblizyl kandydatow ? :)

Dodano: -- 6 maja 2014, 12:55 --

A ja wlasnie nie wiem na kogo zaglosowac , wiem ze na ld bo sa przychylni nam emigrantom ale nie wiem na kogo konkretnie , moze ktos bylby mily i troszke przyblizyl kandydatow ? :)

Dodano: -- 6 maja 2014, 12:58 --

A ja wlasnie nie wiem na kogo zaglosowac , wiem ze na ld bo sa przychylni nam emigrantom ale nie wiem na kogo konkretnie , moze ktos bylby mily i troszke przyblizyl kandydatow ? :)

zabaaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 20 gru 2012, 15:47
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez GIWI » 14 maja 2014, 07:22 Re: Polacy i wybory

Za 8 dni czyli 22 maja w czwartek idziemy do urn wyborczych i glosujemy na kandydatow do council/ wybory lokalne/.Tego samego dnia glosujemy rowniez na kandydatow do Parlamentu Europejskiego.

Dodano: -- 14 maja 2014, 08:30 --

zabaaa, kazdy council ma innych kandydatow, wiec.....
Regula jest taka ,ze glosujemy na partie, a mniej wazne jest na ktora osobe nalezaca do partii przez nas wybranej glosujemy.
Listy kandydatow sa ulozone tak,ze im wyzsze miejsce na liscie tym kandydat jest bardziej obiecujacy, lepiej reprezentujacy interesy swojej partii.

Dodano: -- 14 maja 2014, 09:26 --

Thorwald, w wyborach do Europarlamentu kandydaci moga wybierac sobie inny okreg wyborczy niz miejsce zamieszkania,gdzie startuja w wyborach.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 14 maja 2014, 11:31 Re: Polacy i wybory

Głosować trzeba,jeżeli nie pokażemy że od nas też coś zależy to dalej będzie to co jest.
https://www.youtube.com/watch?v=XE-81ttJM-I
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez zabaaa » 15 maja 2014, 01:25 Re: Polacy i wybory

na jaka partie bedziecie glosowac?

zabaaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 20 gru 2012, 15:47
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez GIWI » 15 maja 2014, 07:29 Re: Polacy i wybory

Za 7 dni wybory.Partie polityczne zauwazaja, iz Polacy masowo zamierzaja uczestniczyc w wyborach.Patrza z niedowierzaniem i zatroskaniem, gdyz 500 tys polskich wyborcow moze pokrzyzowac plany niejednej partii.Do tej pory nas prawie nie bylo na scenie politycznej. Jednak histeryczne ataki na polskich imigrantow przez ponad rok czasu doprowadzily ,iz ocknelismy sie i widzimy jedyna droge ku temu ,aby zaczeli liczyc sie powszechnie z nami- powinnismy masowo isc do urn wyborczych w czwartek 22 maja.

Dodano: -- 15 maja 2014, 08:53 --

zabaaa, ja glosuje na Labour Party. Moja logika myslenia jest nastepujaca.Zaczynajac od sondazy wyborczych, ktore przedstawiono w Sunday Politics w niedziele ostatnia. Wyborcy popieraja
35% Labour Party/ LP/
34% Conservative Party /CP/- D. Cameron
14% UK Independence Party- Nigel Farage /zagarzali przeciwnicy imigrantow/
9% Liberal Democratic Party
Wynika z tego ,ze istnieje prawdopodobienstwo,iz D. Cameron moze rzadzic przez nastepne 5 lat ,poniewaz idzie ramie w ramie z Labour Party.Oznaczaloby to referendum w sprawie wyjscia UK z Uni Europejskiej w 2017roku, a takze demagogie antyimigracyjna w telewizjii i innych mediach jaka pamietamy z niedalekiej przeszlosci.Aby Cameron nie zostal na nastepna kadencje dlatego glosuje na LP.Nie chce zmarnowac mojego glosu oddajac go na Liberal Democratic Party, poniewaz maja tylko 9% poparcia, wiec moga nie wejsc do parlamentu. Maja tez za maly % poparcia by wspoltworzyc rzad/ 35%+ 9% nie daje50% potrzebne na utworzenie rzadu/. To tylko takie moje dywagacje.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posty: 179
Dołączyła: 27 sie 2011, 18:01
Reputacja: 16
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK