egzema u dziecka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez Ena21 » 9 kwi 2014, 17:25 Re: egzema u dziecka

dzieki "dox" z ostatnim zdaniem zgadzam sie w zupelnościnie, nie bede latać co 2 tyg do Gp po masci no chyba ze spawdze dokladnie i okaże sie ze trzeba. A wyczytałam ze to ma podłoze alergiczne i nalezy sprawdzic na co co i jak dokladnie i własnie ja chcę to sprawdzić. Bo po co sie całe zycie męczyc jak może mozna to wyleczyć. Dlatego pyalam o dermatologa bo GP nawet gdyby sie dalo to mnie nie wyleczy. Dzieki za odpowiedzi ;)
Avatar użytkownika
Ena21
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 34
Dołączyła: 25 lis 2012, 23:00
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dox » 9 kwi 2014, 18:39 Re: egzema u dziecka

proszé bardzo:) zgadzam się z tobą w 100% ja też nie chciałam na własnym dziecku testować wszystkich możliwych maści jak na króliku;) po testach przynajmniej wiemy czego unikać. Polecam wszystkim marudzenie do swojego GP,wytwałe tłumaczenie swojego problemu i nie dawanie się byle czym zbyć;) nam się tak zawsze udaje wymusić na swoim GP wszystko co trzeba;) a jak nie da się z kimś dogadać szukajcie innego lekarza i tyle...tutaj tak samo jak w PL dobrzy lekarze i kretyni którzy na oko leczą...nie czarujmy się w Polsce jak się nie zapłaci to też badań nie chcą robić...powodzenia życzę i daj znać co udało ci się wymusić;) hihihi

dox
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączyła: 17 paź 2011, 08:46
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martizzoo88 » 17 kwi 2014, 14:51 Re: egzema u dziecka

witam! mój maluch ma obecnie 14 miesięcy. Pierwszy raz zetknęliśmy się z tym skórnym choróbskiem jak miał 3-4 miesiące. Dostał Oliatum i Hydromol. Przeszło na chwilkę. Potem wróciło. Poleciałam do Rodziców, mama zobaczyła małego i wiecie co zrobiła? do kąpieli dolała zrobiony w domu krochmal! (mąka ziemniaczana plus wrząca woda)- dwie, trzy kąpiele plus nasmarowanie mąką ziemniaczaną SUCHĄ skórę po kąpieli i wysypka zniknęła! Te wszystkie maście, kremy, olejki-jedno wielkie G.! Poczytajcie skład-prawie każde ma parafinę albo podobne paskudztwo, które działa tylko z zewnątrz i nie rozwiązuje problemu a jedynie odwleka w czasie! I przestańcie używać chemikalii- prawie wszystkie kosmetyki zawierają SLS`y, które służą m.in. do czyszczenia maszyn przemysłowych. Kolejna sugestia-na problemy skórne jest też dobry nierafinowany olej kokosowy. No i oczywiście trzeba szukać alergenu- u mojego malca był to zbyt silny płyn do płukania tkanin (a podobno był dla dzieci...)

martizzoo88
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 28 lis 2013, 16:23
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sisi1988 » 5 cze 2014, 10:44 Re: egzema u dziecka

Hej. Moj maluch ma 4,5 miesiaca. Jak mial z 2 miesiace zrobila mu sie czerwona szyja i policzki, polecielismy do GP dostal oilatum do kapieli i krem, pomoglo. Ostatnio sie wszystko nasililo, policzki byli wysuszone, szyja cala czerwona to samo na zgeciach lokci i kolan. POszlismy znowu do GP dostal hydrokortyzon. Smarowalam go 2 razy dziennie przez 7 dni. Dzisiaj byl ostatni raz. Ale szyja i zgiecia lokci sa nada czerwone. Juz wysiadam :( kapie go oilatum w przegotowanej wodzie bo z kranu smierdzi chlorem, zmienilam proszek do prania , plyn do naczyn na surcare. Za tydzien mam spotkanie z pielegniarka ma mi powiedziec jak dbac o jego skore, jestem ciekawa co mi powie bo co moglam to zmienilam zeby jego skoru nie podraznialo

sisi1988
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 5 cze 2014, 10:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 5 cze 2014, 13:10 Re: egzema u dziecka

Moj syn tez mial problemy ze skora i odnioslam wrazenie, ze wszyscy lekarze na problemy skorne u niemowlat stawiaja diagnoze egzema, bez wzgledu na faktyczne przyczyny.

Warto sie zastanowic czy aby napewno powodem problemow jest egzema.
Inne powody problemow skornych u niemowlat to:
- alergie kontaktowe - wzielas je pod uwage, ale alergenow moze byc znacznie wiecej, wszystko to z czym spotyka sie skora: kurz, siersc zwierzat (wlaczajac w to np myszy), oraz kosmetyki, ktorych Ty uzywasz (nawet zwykle mydlo), bo przciez dotykasz dziecko, przytulasz, chemia w ktorej pierzesz swoje ubrania itd
- alergie pokarmowe, jesli karmisz piersia to wszystko co Ty zjadasz moze uczulac,
- skaza bialkowa
- choroby zakazne skory, grzybice itp

Hydrokortyzon zawiera sterydy i zwykle dziala nawet wtedy kiedy inne leki zawodza. Nie mozna jednak stosowac go czesto, przekraczac siedmiu dni kuracji i nalezy zawsze stosowac cienka warstwe.
W innym wypadku skora przyzwyczai sie do steredu i ten lek ostaniego ratunku nie bedzie juz skuteczny.
Pozatym ten lek poprawia stan skory, a nie leczy przyczyny.

Pozostale leki wymienione przez Ciebie sa neutralne i maja dzialanie nawilzajace, o ile sie nie myle sklad wszystkich jest oparty o parafine.
Osobiscie zdecydowalam sie nie stosowac zadnych kosmetykow zawierajacych pochodne ropy naftowej do pielegnacji skory mojego dziecka i uzywamy jedynie naturalnych nawilzaczy np: maslo shea, olej jojoba, oliwa z oliwek, olej ze slodkich migdalow, drzewa herbacianego. Ale i tu trzeba ostroznie i wprowadzajac kazdy nowy produkt w sporych odstepach czasu, aby zmnieszyc ryzyko alergii.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez aniawalsall1983 » 5 cze 2014, 14:03 Re: egzema u dziecka

Drogie mamusie rok temu rowniez walczylam z egzema u mojej 3 letniej coreczki, specyfiki od GP nie pomagaly wiec postanowilam sama poszukac lekarstwa na rynku medycznym.
Przez tydzien stosowalam domiejscowo na zaczerwienione plamy Hydrocortisone 0,05%, plamki zaczely zanikac,blednac I corka przestala sie drapac.
Zmienilam rowniez kosmetyki ktore stosowalam do kapieli I po kapieli I wszysko zeszlo bez powrotnie.
Pozdrawiam

aniawalsall1983
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 26 maja 2014, 23:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamitka » 19 cze 2014, 18:15 Re: egzema u dziecka

Witam :)
Kochane dawno sie nie odzywalam tutaj,ale jak to sie pracuje to nie ma czasu :( Moj synek byl juz 3 razy w szpitalu ostatnio w listopadzie ubr dostal takiej infekcji ze jego skora byla jak galaretka (dodam ze w ciagu 24godz to dostal) wszystko ropialo jak mieli go rozbierac do badania koszkulka byla sklejona ze skora :( Nakladali mu specjalne plastry na skore aby nic mu sie nie kleilo co 2 godziny zmiany opatrunkow.
Dostalismy silne sterydy tylko przez 3 dni moge ich uzywac i tylko pod kontrola dermatologa.
Prosze sie o testy alergicznie to nie zrobia jak powiedzialam ze chce psa kupic to powiedziala ze mam sie wstrzymac jeszcze 3 -4 lata, a zeby mogl isc na badania musi przez miesiac nie brac zadnych masci a to jest nie mozliwe w jego wypadku. Stopniowo zaczynam prac jego rzeczy w arielu i odrobina lenora i jest w porzadku.Od wrzesnia idzie do przeczkola i zabronilam im dawc truskawek i orzechow bo sama mu nie daje .Probuje sama jego obserwowac co moze a czego nie ale biedny (3 latek) sam sie boi cos wziasc do buzi bo pyta czy po tym nie trafi do szpitala :(
W lutym tego roku spadl ze schodow i zlamal obojczyk i gipsu mu nie zalozyli (cale szczescie) dali mu temblak to po 2 dniach sciagalam mu temblak bo plakal ze go swedzi :(
Teraz narazie odpukac jest dobrze mam tylko taka nadzieje ze tak juz zostanie :) Pozdrawiam

mamitka
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 8 cze 2012, 11:00
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 8 lip 2014, 19:58 Re: egzema u dziecka

hej dziewczyny!
Mam pare pytanek,bo moj malutki ma stwierdzona egzeme.Czy uzywacie tych emolientow zawierajacych parafine?Bo ja dostalam od lekarza duza butle Cetraben no i ona jest spoko(pomimo tego,ze ma w swoim skladzie ta parafine).Ale juz Hyrdrous i jakas fifty fifty czy jakos tak nie mozemy uzywac,bo zaraz mojemu malutkiemu na policzkach sie zaognia.Dostalismy juz 3 razy masc hyrdrocortizone najpierw 1%,za drugim razem 1% plus clotrimazole 1% no i za trzecim razem 0,5% hydrocortizone.Mam stosowac tylko wtedy jak juz mu sie zaognia na policzkach i jak mu sie robi wyciek z tych ranek.A no i raz dostalismy do tej masci antybiotyk,bo infekcje juz mial.Dodatkowo mamy uzywac Oilatum do kapieli.Ja juz nie wiem co mam robic.Latam jak glupia po tych lekarzach,a najlepsze jest to ze kazdy mowi co innego.Przestalam niunia karmic piersia,bo mimo wyeliminowania produktow zawierajacych mleko,kakao itp.dalej mial buzke zaogniona.No i glodny byl,bo co chwile chcial byc przy piersi.Tak mi go szkoda,bo chcialam go dalej karmic,ale jak mial przezemnie cierpiec to wole mu butelke dawac.No i zapisal nam lekarz mleko sojowe,ktorego nie bardzo chce pic.I kupilam mleko Aptamil lactoze free,ktore po dodaniu kaszki(bezmlecznej)pije.
Tak wiec,napiszcie mi czy uzywacie tych masci sterydowych?bo ja sie troche boje ich uzywac,ale jak ma takie zaognione policzki,ze az mu sie ranki powoli zaczynaja robic od rozdrapywania,to wole nasmarowac mu cienko ta mascia.A dodam,ze ma oprocz buzki,to wkolo szyjki,okolice uszu,kark,zgiecia nozek,raczek i takie placki na udach.A i czy stosujecie przed mascia sterdydowa jakis krem dodatkowa(jakas baze)czy cos?Jakich proszkow uzywacie do prania ciuszkow,czy dodajecie plyny do plukania?No i jakie mleko uzywacie/uzywalyscie dla swoich pociech??Bylabym wdzieczna za jakies wskazowki.
mamitka napisał(a):
W lutym tego roku spadl ze schodow i zlamal obojczyk i gipsu mu nie zalozyli (cale szczescie) dali mu temblak to po 2 dniach sciagalam mu temblak bo plakal ze go swedzi :(

Ty tak serio z tym??Dziecko sobie obojczyk zlamalo i mu w gips nie wlozyli??Dziwne...
Zapomnialam sie zapytac jeszcze,czy ktoras z Was stosowala Dexeryl krem?
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez zabaaa » 9 lip 2014, 01:00 Re: egzema u dziecka

Ja walczylam z egzema u mojego synka 3,5 roku sterydami , kremami , cuda na kiju jednym slowem i teraz prosze sie nie smiac znalazlam rewelacyjne cos olejek +masc wszystko naturalne .ziolowe , po egzemie ani sladu my szczesliwi , zawsze w domu mam.zapas jak cos ewentualnie sie pojawi smaruje , rano nie ma sladu.

zabaaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 20 gru 2012, 15:47
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dox » 9 lip 2014, 14:00 Re: egzema u dziecka

to super ze tak dziala:)) a jaka jest nazwa tej masci? mozesz napisac?dzieki

dox
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączyła: 17 paź 2011, 08:46
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez zabaaa » 9 lip 2014, 21:40 Re: egzema u dziecka

Odezwij sie na prv

zabaaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 20 gru 2012, 15:47
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 12 lip 2014, 21:37 Re: egzema u dziecka

zabaaa napisał(a):Ja walczylam z egzema u mojego synka 3,5 roku sterydami , kremami , cuda na kiju jednym slowem i teraz prosze sie nie smiac znalazlam rewelacyjne cos olejek +masc wszystko naturalne .ziolowe , po egzemie ani sladu my szczesliwi , zawsze w domu mam.zapas jak cos ewentualnie sie pojawi smaruje , rano nie ma sladu.

zabaaa, a z czego mamy sie smiac jak nawet nie podalas nazwy ani olejku ani masci.Jesli chcesz sie podzielic swoim sposobem to napisz cos wiecej :-)
Ja smaruje mojego synka emolientami.A dzisiaj przyszedl mi ten emolient z pl Dexeryl.Zobaczymy jak on podziala.Tylko kurcze mojemu maluszkowi na buzce co chwile schodzi skora i te ranki sie robia.Jak zaczne smarowac sterydami to po 2 dniach poprawa,pozniej przestaje tylko nawilzam i znow za jakis czas mu sie tak robi.A na raczkach,nozkach i tam gdzie sa wszedzie zgiecia skora jest suc, robia sie.placki i peka.Jejku juz ja wolalbym to miec niz moj synek...
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez nikctom » 31 lip 2014, 18:01 Re: egzema u dziecka

Czy którakolwiek z Was mamusie zastanawiała się nad stosowaniem świeżych liści żyworódki jako leku na egzeme?
Poczytajcie w internecie o właściwościach tej roślinki i opiniach ludzi którzy ją stosowali.

Osobiście nie sprawdziałam na córki egzeme bo dowiedziałam się zbyt późno, ale stosujemy ją na inne "wypadki" i przypadłości.

Jeśli ktoś chciałby spróbować eksperymentalnie - dla pierwszych trzech osób oddam dwie młode roślinki w zamian za szczegółowy opis przebiegu leczenia.

Pozdrawiam
Emilia

nikctom
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 23 lut 2007, 12:27
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez zabaaa » 1 sie 2014, 02:12 Re: egzema u dziecka

Z tego co wiem sterydow nie uzywa sie na twarz , a co do mojego cuda na egzeme to moge powiedziec tyle ze chodze z moim synek do zbachora -zielarza , facet jest rewelacyjny , odkad do niego chodze to nie wiem co yo sterydy , emolienty itd itp.

Dodano: -- 1 sie 2014, 02:13 --

Z tego co wiem sterydow nie uzywa sie na twarz , a co do mojego cuda na egzeme to moge powiedziec tyle ze chodze z moim synek do zbachora -zielarza , facet jest rewelacyjny , odkad do niego chodze to nie wiem co yo sterydy , emolienty itd itp.

zabaaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 20 gru 2012, 15:47
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 1 sie 2014, 20:31 Re: egzema u dziecka

zabaaa, a możesz zdradzić jakimi ziołami jest leczony Twój synek?
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO