Nauka ? piwo ? kawa ?

Poznajmy się, umówmy się na spotkanie;

Mężczyzna PostNapisane przez localhost » 8 kwi 2014, 08:28 Nauka ? piwo ? kawa ?

Witam !!!!

Wpadłem na pewien pomysł połączenia przyjemnego z pożytecznym. :)
Mianowicie szukam młodych osób, uczących sie angielskiego gdzieś tam samemu pokątnie na różnych poziomach. Propozycja z mojej strony jest taka, ze chętne os do wspólnych rozmów tylko po angielsku ! spotkać sie np. kawie, piwie.

Oczywiście nic nie jest bez interesowne !!!! korzyści ? !!!

- szlifowanie języka (wymian doświadczeń )
- nowi znajomi :) (tym bardziej ze jestem w Bm od niedawna .......)

Wiec chętnych zapraszam !!!!

Możemy tez spróbować pierw rozmowy na skype.

localhost
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 29 mar 2014, 23:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 8 kwi 2014, 15:42 Re: Nauka ? piwo ? kawa ?

Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez localhost » 8 kwi 2014, 17:03 Re: Nauka ? piwo ? kawa ?

O dzięki ! Ale i tak pootrzymuje swój pomysł.

localhost
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 29 mar 2014, 23:55
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Betty » 8 kwi 2014, 21:59 Re: Nauka ? piwo ? kawa ?

:lol: Jak znam zycie, to zamiast po angielsku - grupa bedzie rozmawiala glownie po polsku (tak jest latwiej i prosciej) :oops: dlatego najlepiej prowadzic konwersacje z osobami nie z Polski. Jak poszukasz w necie to znajdziesz takie grupy obcokrajowcow ktore sie spotykaja przy kawce i prowadza dyskusje w jezyku angielskim, z tego co sie orientuje to sa to czesto mlode osoby, studenci itd. Jezeli ktos bywa na takich spotkaniach to moze podzieli sie wrazeniami, ciekawa jestem,,,przymierzam sie''ale jakos nie mam odwagi.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez michal8 » 8 kwi 2014, 22:10 Re: Nauka ? piwo ? kawa ?

Też od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie poszukanie takich spotkań i najlepiej z osobami, które nie pochodzą z Polski z przyczyn, o których napisała Betty.
Znam i mówię po angielsku nieźle, w miarę komunikatywnie, ale chciałbym porozumiewać się w tym języku świetnie i konwersacje wydają się w tym przypadku sprawą kluczową. Jakieś kluby dyskusyjne czy regularne spotkania na pewno gdzieś się odbywają, kwestia posiedzenia trochę w sieci, poszukania i myślę, że się coś interesującego znajdzie :)
Avatar użytkownika
michal8
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 sie 2013, 08:44
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Betty » 14 kwi 2014, 19:54 Re: Nauka ? piwo ? kawa ?

http://www.meetup.com/English-Conversat ... &_af=event
zajrzyj Michale na te stronke...
Mozna sie zapisac do roznych grup zainteresowan, ta jest wlasnie dla ludzi ktorzy chca w te srode 16 kwietnia sobie pokonwersowac po angielsku. Nigdy nie bylam na takim spotkaniu, wiec nie wiem jak to wyglada. Sadze ze taka grupa dyskusyjna moze byc bardzo pomocna.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Emka84 » 2 maja 2014, 16:00 Re: Nauka ? piwo ? kawa ?

Hej.
Zależy mi na tym, żeby podciągnąć mój zasób słów i płynność wymowy w języku angielskim.
Jeśli będziecie się wybierac na takie spotkanie, to ja chętnie sie dołaczę. Proszę o info :)

Emka84
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 40
Dołączyła: 22 kwi 2014, 08:58
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 31 maja 2014, 13:54 Re: Nauka ? piwo ? kawa ?

Uczenie się od Polaków to nie jest dobry pomysł, bo najlepiej się można wtedy nauczyc cudzych błędów w wymowie i gramatyce ;).
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez plomyk » 18 lip 2014, 10:57 Re: Nauka ? piwo ? kawa ?

Na dobrą sprawę można się uczyć razem. Wszystko zależy od chęci. Pomysł nadal aktualny? Bo byłabym chętna się spotkać.

plomyk
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 14 lip 2014, 17:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 19 lip 2014, 10:08 Re: Nauka ? piwo ? kawa ?

W całej rozciągłosci popieram wypowiedź przedmówczyni Luizy!
Chcesz się nauczyć Angielskiego przy kawie/piwie? Rozmawiaj z Anglikami i poproś o to żeby Cię poprawiali jak popełnisz błąd.Nie rozmawiaj z robolem w pubie, bo niedość że sam nie mówi poprawnie to jeszcze go możesz nie zrozumiesz.Porozmawiaj z kulturalną osobą- np. Twój sąsiad jezeli takiego masz.Zaproś go na piwo/herbatkę i rozmawiajcie.O czymkolwiek.Musi znać też cel takich spotkań.
W 2004 roku, zanim wyjechałem do UK przygotowywałem się językowo na wielu płaszczyznach.
Jedną z nich było załatwienie sobie coś jak "lekcji" dwa razy w tygodniu ze znajomą amerykanką która mieszkała niedaleko.Lekcje były oparte tylko i wyłącznie na takich właśnie konwersacjach- dialogach o wszystkim i o niczym.Skuteczność takiej metody jest bardzo wysoka, jeżeli tn native speaker wie po co z nim rozmawiasz, ma uszy szeroko otwarte i poprawia Cię za każdym razem jak tylko zrobisz błąd.
Na nawiasie dodam, że zaraz po przyjeździe do UK bardzo wiele osób mówił mi lub pytało, czy jestem z USA bo mam amerykański akcent ;)
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TOWARZYSKIE

cron