Nauczyciel z PL w UK

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez Arkadiew » 6 sie 2012, 14:32 Nauczyciel z PL w UK

Witam wszystkich serdecznie :)

Założyłem ten temat gdyż mimo, że sporo ostatnio interesowałem się na temat polskich nauczycieli na wyspach pracujących w swoim zawodzie nie znalazłem odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań.
Pierwsze z nich dotyczy ukończenie podyplomowych studiów. W Polsce nauczyciel może zrobić w 3 semestry płatne studia podyplomowe dające prawo nauki takich przedmiotów jak chemia fizyka czy matematyka nie robiąc wcześniej żadnych pokrewnych z tymi przedmiotami kierunków. I tu moje pytanie czy w UK te studia są uznawane i można po nich uczyć tak samo jak po licencjacie czy magisterce??
Jestem na studiach pedagogicznych w Polsce, ukończyłem licencjat i w tej chwili podejmuję magisterkę. Moja dziewczyna studiuje również w Polsce pielęgniarstwo i marzy nam się wyjazd do UK, dlatego dużo interesuję się tym jak to wygląda w praktyce by wyjazd ten przebiegł w najlepszy dla nas sposób. Chcemy pracować w swoich zawodach i osobiście chciałem zdecydować się na wyjazd od razu po studiach jednak wyczytałem, że osoby bez praktyki nauczycielskiej mają ciężej w UK z pracą, a zdecydowanie lepiej mają osoby z 3-5 letnią minimum praktyką. I tu pojawia się problem i moje pytanie czy lepiej zostać w kraju te kilka lat by mieć te doświadczenie zawodowe ułatwiające z tego co słyszałem rozpoczęcie pracy w UK czy wyjechać od razu po studiach jak wcześniej planowaliśmy? Jakby nie patrzeć 3-5 lat (dokładnie właśnie nie mam tego sprecyzowanego) to jest okres, w którym można się zaaklimatyzować i zrobić postępy w języku.


Z góry wielkie dzięki za odpowiedz :)

Arkadiew
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 5 sie 2012, 21:22
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 6 sie 2012, 17:07 Re: Nauczyciel z PL w UK

Studia pedagogiczne, czyli kierunek Pedagogika, tak? No to napiszę ci tak - miejscowi nie znają takiego zawodu :(
Ale nie jest źle. Jeśli poważnie myślisz o pracy w UK, a nie studiujesz pedagogiki socjalnej, to jak najszybciej zmień kierunek na właśnie taki. Od października taki zacznij. Pedagog socjalny jest jako tako rozpoznawalny, może nie przez pracodawców, ale przez oficjalny urząd który rejestruje takowych. Więc z polskimi studiami będziesz mógł być pełnoprawnym social worker. O pracę nie będzie tak łatwo, miejscowi też kończą studia, ale.. przynajmniej szanse na pracę w zawodzie jakieś będą.
Po studiach, a nawet w ich trakcie, szukaj sobie pracy związanej z zawodem.
http://www.jacaranda-recruitment.co.uk/
http://www.socialpedagogyuk.com/
Na tych stronkach coś znajdziesz ;)
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 6 sie 2012, 18:01 Re: Nauczyciel z PL w UK

Jesli chodzi o nauczanie to napisze tyle ile wiek od kolezanki, ktora po ciezkich bojach w koncu dostala prace nauczyciela matematyki.
Mimo skonczonych studiow i kilku lat pracy w Pl jako matematyk, ciezko bylo jej dostac prace, poniewaz nie miala doswiadczenia w uk. Duzo jej pomogl kurs, ktory zrobila tutaj. Z tego co mowila, to majac jakiekolwiek wyzsze wyksztalcenie, mozna zrobic ten kurs i uczyc. Musialabys przeszperac internet by znalezc wiecej szczegolow.

Jesli natomiast chodzi o pielegniarstwo, to jak juz dziewczyna zrobi dyplom musi sie tu zarejestrowac w NMC i moze starac sie o prace. Jesli bedzie miala doswiadczenie to super, ale i bez niego znajdzie prace. Musi jednak byc "konkurencujna", bo wiadomo, ze zawsze jest wiecej kandydatow nic miejsc pracy ;)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Arkadiew » 6 sie 2012, 19:32 Re: Nauczyciel z PL w UK

-eMPe- napisał(a):Studia pedagogiczne, czyli kierunek Pedagogika, tak?

Nie nie ;P Pedagogiczne czyli jeden z kierunków wydziału pedagogicznego, po którym uczy się w szkole np. wychowanie wczesnoszkolne w moim wypadku jest to wychowanie fizyczne. Zawsze jednak lubiłem matematykę poszedłem na w-f bo moją pasją jest sport wielu mi już mówiło, że popełniłem błąd jednak widzę się jako nauczyciel. Chętnie też zrobiłbym podyplomówkę by uczyć matematyki dodatkowo tylko w dalszym ciągu ciekaw jestem czy dałaby mi możliwość nauczania tego przedmiotu tak samo jak daje możliwość w Polsce.
Dzięki za próbę pomocy jednakże czekam w dalszym ciągu na odpowiedzi na oba moje pytania z mojego pierwszego posta :)

Arkadiew
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 5 sie 2012, 21:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 6 sie 2012, 21:33 Re: Nauczyciel z PL w UK

Arkadiew napisał(a):I tu pojawia się problem i moje pytanie czy lepiej zostać w kraju te kilka lat by mieć te doświadczenie zawodowe ułatwiające z tego co słyszałem rozpoczęcie pracy w UK czy wyjechać od razu po studiach jak wcześniej planowaliśmy?

od razu wyjechac po studiach
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 6 sie 2012, 23:28 Re: Nauczyciel z PL w UK

Czy wyjechać od razu po studiach? Chyba tak.. Z pewnością zostawanie w Polsce by zdobyć doświadczenie, by zaimponować nim komuś tutaj.. nie ma sensu.
Drugie pytanie dotyczyło kursów? Polskie sobie daruj. Zrób podobne tutaj. Już wyżej koleżanka wspominała o swej znajomej. Coś w tym stylu musiałbyś tu skończyć. Szczegóły kursu: http://www3.open.ac.uk/study/undergradu ... 3wod7hYATg
Wczytaj się w wymagania.
Powodzenia
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KEM » 7 sie 2012, 20:23 Re: Nauczyciel z PL w UK

Jezeli nie bedziesz miec doswiadczenia jako nauczyciel w PL to najprawdopodobniej bedziesz musial zaczac prace tutaj jako NQT czyli newly qualified teacher. Oznacza to ze bedziesz na samym dole widelkow placowych i bedziesz musial miec 'opiekuna' czyli starszego stazem nauczyciela, ktory bedzie Ci patrzyc na rece :-) duzo tez jest papierkowej roboty. Ale i tam mysle,ze lepiej tu przyjechac niz zdobywac doswiadczenie w PL jezeli naprwde myslicie powaznie o przyjezdzie tu i zostaniu na dluzej.
Co do studiow to tu rzadko ktory nauczyciel ma magisterke wiec tym sie nie przejmuj. W zasadzie mozna uczyc wszystkiego na co sie ma ochote jesli sie 'czuje na silach'. U mnie w szkole wuefisci ucza biologii, kobieta od religionastwa historii, anglistka fizyki a chemiczka childcare - spoko :-)
Avatar użytkownika
KEM
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 29 paź 2007, 16:38
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 8 sie 2012, 08:52 Re: Nauczyciel z PL w UK

tak jak KEM pisze, lepiej jest przyjechac tu i zaczac nawet od NQT. place bedziesz mial na poziomie £20k rocznie, ale jak tylko staniesz sie pelnoprawnym nauczycielem to dostaniesz corocznie przynajmniej £2k podwyzki z urzedu.
co do kursow to mozna juz tutaj uczyc niektorych przedmiotow jak ma sie A levels w danej dziedzinie (odpowiednik polskiej matury).
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Arkadiew » 10 sie 2012, 12:48 Re: Nauczyciel z PL w UK

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w tym temacie, wiedza z nich wynikająca jest bardzo cenna dla mnie.
Jednak kilka kwestii w dalszym ciągu nie daje mi spokoju.. Czy w końcu studia podyplomowe są uznawane czy nie? Zagadnienie to jest dość ważne dla mnie gdyż może nawet podjąłbym takie studia w tym samym czasie co robiąc teraz studia magisterskie, wówczas ten czas byłby podwójnie wykorzystany.
Kolejną kwestią, która mnie ciekawi jest właśnie system awansu nauczyciela w szkole. Tutaj zwierzakfm pisał coś o Ł2K podwyżki co rok, czyli wyglądałoby to tak jak mniej więcej w Polsce gdzie nauczyciel po 10 latach pracy mniej więcej z reguły zostaje już nauczycielem dyplomowanym osiągając tym samym maksimum awansu zawodowego gdzie wszystkie szczeble po drodze łącznie już z ostatnim awansem to czysta formalność, a liczą się lata pracy? W takim wypadku po ilu latach zostaje się Advanced skills teachers? Jeśli jednak droga awansu nauczyciela wygląda inaczej w angielskiej szkole do wspomnianego tytułu to byłbym wdzięczny za napisanie jak to wygląda w rzeczywistości.

Dodano: -- 20 sie 2012, 19:57 --

UP
Czy szkoły w UK uznają studia podyplomowe kończone w w Polsce dające możliwość nauczania? Może ktoś uczy jakiegoś przedmiotu w UK po takich studiach?
Bardzo zależy mi na tej informacji.

Arkadiew
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 5 sie 2012, 21:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asienka » 5 maja 2013, 20:24 Re: Nauczyciel z PL w UK

Temat troche przebrzmialy ale moze komus sie przyda.
Ja przerabialam zmiane z polskiego systemu nauczania na angielski i szczerze powiem nie jest latwo. W polsce 3 lata pracowalam jako nauczyciel (mam QTS),a tu nikt nie chcial mnie przyjac na to stanowisko. Dlatego tez znalazlam kurs na Birmingham City University (w moim przedmiocie nauczania) i dzieki niemu ale i poznanych tam osobach udalo mi sie uzyskac wymarzony etat.
Interview na stanowisko nauczyciela obejmuje 3 etapy, I - skladasz obszerna aplikacje, bardzo szczegolowo opisujesz swoja edukacje oraz priorytety, dolaczasz list motywacyjny, II - potrzebujesz co najmniej 2 referencje, najlepiej od osoby tu zamieszkujacej nauczyciela, pracodawcy, III - samo interview (jesli sie na nie dostaniesz) zajmuje caly dzien i szczerze wymaga od ciebie znajomosci szkolnictwa angielskiego.
Moje interview obejmowalo: przeprowadzenie lekcji na temat przeslany mi dwa dni wczesniej (w klasie z 31 uczniami), panel dyskusyjny z uczniami, cwiczenie z oceniania - gdzie musialam ocenic na jakim levelu uczniowie ucza sie podanego zagadnienia, poprawic je oraz dac komentarz oraz ostateczne interview na ktorym zadaja ci pytania na ktore bez przygotowania sie nie da sie rady odpowiedziec. Tzn. musisz znac cechy lekcji outstanding, znac podstawy safeguarding w szkole i wiele wiele innych rzeczy. Na takim interview spedzasz jeden caly dzien. Jedyne co dobre (w zaleznosci od ilosci kandydatow) odpowiedz otrzymujesz tego samego albo nastepnego dnia.
Musze Was zmartwic na stanowisko nauczyciela wf (PE) w kazdej szkole jest lista okolo 20 chetnych. Zatem maja w czym wybierac.
Zycze powodzenia :P
Obrazek

asienka
Początkujący
 
 
Posty: 33
Wiek: 42
Dołączyła: 26 maja 2009, 13:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez joanka » 29 sie 2014, 11:01 Re: Nauczyciel z PL w UK

Witam wszystkich. Wiem, że temat jest dość stary ale mam nadzieję, że znajdzie się choć jednak osoba gotowa udzielić odpowiedzi.

Czy są tutaj jakieś nauczycielki języka angielskiego, które są aktywne zawodowo w Brmingham? Proszę o kontakt. Chciałabym się podpytać paru rzeczy.

Pozdrawiam

joanka
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 24 sie 2014, 20:07
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY