Torba do szpitala w UK

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez kathrina_c » 14 wrz 2014, 16:00 Torba do szpitala w UK

Witam Dziewczęta :)

Jestem w 8 miesiącu, zaraz 9 :P i wlaśnie pakuję torbę do szpitala. Z forów w Polsce wyczytałam strasznie dużo - chyba musiałabym wziąć pół chałupy :P

Jakie są obyczaje tutaj, co w szpitalu dają a bez czego się nie obejdę, co muszę brać z ciuchów dla siebie i dla dziecka a co dadzą więc można sobie odpuścić. Dla ścisłości, rodzę w City, więc będę wdzięczna za opinie mam, które tam rodziły..... w sumie w ogóle będę wdzięczna bo to mój pierwszy poród w ogóle nie wiem czego się spodziewać. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Kathrina
Avatar użytkownika
kathrina_c
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 43
Dołączyła: 13 wrz 2014, 14:04
Lokalizacja: West Bromwich od niedawna
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bobaski » 14 wrz 2014, 20:25 Re: Torba do szpitala w UK

Cześć ;) ja rodziłam w City Hospital 2 miesiące temu, był to mój pierwszy poród i jak dla mnie opieka była na prawdę dobra, co chwile przychodziła położna pytała się czy wszystko w porządku czy mi czegoś potrzeba, itd. Do szpitala przyjechałam jednego dnia a na drugi dzień już wyszłam z moją kruszyneczka do domku. Z racji tego, że był to mój pierwszy poród spakowałam się jak bym miała spędzić tam miesiąc ;D dla maluszka z tego wszystkiego jedynie przydały mi się rzeczy takie jak:
-body (mi 2 pary starczyły)
-pajacyki (1 para w szpitalu, druga para cieplejsza na wyjście)
-kocyk wełniany
-czapeczka
-rękawiczki "niedrapki"
-pampersy ( ja miałam około 15sztuk z czego połowę przywiozłam do domu)
-chusteczki nawilżone
-krem do pupy (sudocrem lub bepanthen)
-nosidełko dla maluszka (bez tego nie wypuszczą Cię ze szpitala)
Ja nabrałam jeszcze pełno kosmetyków dla dziecka z czego okazało się, że oni tutaj dziecka po porodzie nie myją. Ja myłam chusteczkami nawilżonymi, a dopiero w domu w wanience. Z tego co widziałam, to jak już później jest się na sali po porodowej to można poprosić o miskę dla maluszka, położna nawet sama może wykąpać, ale to już trzeba wziąć chociaż oliwkę plus ręcznik.
Dla siebie miałam również multum rzeczy. Ogólnie rodziłam w tym w czym przyjechałam do szpitala, później po porodzie zanim się przejdzie na sale po porodowa można iść się wykąpąć, a mi się przydały takie rzeczy jak:
-bluzka na przebranie po porodzie
-leginsy lub dresy
-ręcznik
-3 pary majtek (mi się akurat więcej par przydało)
-bluza (czasem może być chłodniej)
-klapki ( można się w nich od razu wykąpać nie stając na podłodze)
-żel do kąpieli
-szczoteczka do zębów, pasta
-ubranie na wyjście
-podpaski ja miałam koło 10 sztuk (plus 2 dają w szpitalu)
Myślę, że to będzie na tyle, jeśli coś mi się przypomni do dopisze ;)
Szybkiego rozwiązania :) pozdrawiam

bobaski
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 30 wrz 2013, 13:51
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Goosia » 14 wrz 2014, 20:47 Re: Torba do szpitala w UK

ciuszki na przebranie dla ciebie i dla malenstwa , recznik , kosmetyki dla ciebie , szczotka do wlosow , nosidelko dla dziecka , oczywiscie pampersy no i dla ciebie jakies wkladki :) raczej to wszytko , ja nic wiecej nie bralam bo po 3 h wyszlam do domu .
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kathrina_c » 17 wrz 2014, 19:19 Re: Torba do szpitala w UK

Dziękuję Wam BARDZO za pomoc i wyczerpującą odpowiedź. Życzę zrówka Wam i Waszym maluszkom, .
Póki co jestem trochę spanikowana porodem w obcym kraju, a jeszcze języka tak super też nie znam a poród coraz bliżej :P No coż jakoś przeżyję.

Więc gdyby przypomniało Wam się coś jeszcze lub też ktoś jeszcze miałby coś do dodania będę wdzięczna :) chociaż w ten sposób będę mogła się przygotować.

Pozdrawiam
Kasia
Avatar użytkownika
kathrina_c
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 43
Dołączyła: 13 wrz 2014, 14:04
Lokalizacja: West Bromwich od niedawna
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do ŚWIAT KOBIET