Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Justyna19925 » 8 sie 2014, 17:01 Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Witam, końcem września przylatuje do Bham na tydzień (wakacje) A potem w połowie listopada przylatuje do pracy, ile trzeba czekać na nadanie National Insurance Number? Orientuje się ktoś ?
Proszę o odpowiedź.

Justyna19925
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 2 sie 2014, 19:16
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez tattien » 8 sie 2014, 21:23 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

z tego co mówili znajomi to ok. miesiąca (o ile już przejdziesz rozmowę przez tel, umówisz się na spotkanie i będziesz już po nim) :)
Avatar użytkownika
tattien
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 3 sie 2014, 13:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Pitair » 9 sie 2014, 05:25 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Cześć , niestety miesiąc to może trwać choć mi zeszło dużej. A to komplikuje życie trochę i trzeba się uzbroić w cierpliwość i w miarę finansowo też , bo nie chcą płacić często bez nin taka angielska biurokracja a może tylko ja tak miałem...
Moja rada: działaj z tym jak najszybciej

Pitair
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 38
Dołączył: 30 lip 2014, 17:00
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 9 sie 2014, 19:23 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Gdzie ty uslyszales ze nie chca placic ? Nie trzeba miec nin by podjac prace ale dla wlasnego dobra wyrobic go jak najszybciej
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Gina83 » 9 sie 2014, 20:11 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Zgadzam sie z przedmowca - bez nin nie chcieli nawet w agencji rejestrowac. Co innego, jak sie znajduje zatrudnienie bezposrednio bez agencji, ale tez potrafia krzywo na to patrzec. Sama czekalam ponad miesiac na nin i moj pracodawca nie byl z tego powodu zbyt szczesliwy.

Gina83
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 30 lip 2014, 09:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 sie 2014, 02:11 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Gina83 napisał(a):(...) bez nin nie chcieli nawet w agencji rejestrowac.(...).

tutaj na to mówia - "excuse".
Jakby potrzebowali ludzi to by wzieli bez mrugniecia okiem.
NIN NIE JEST wymagany do podjecia rpacy. Otrzymuje sie wowczas tymczasowy NIN do czasu uzyskania tego wlasciwego.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Pitair » 11 sie 2014, 05:14 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

W mojej sytuacji było tak że pracowałem w czasie wyrabiania nin bezproblemowo tylko był problem z wypłatą którą otrzymałem dopiero w momencie poinformowania pracodawcy o moim nin.

Pitair
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 38
Dołączył: 30 lip 2014, 17:00
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Młody » 11 sie 2014, 08:34 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Jak ktoś zaczyna pracę to może sobie sam nadać tymczasowy NIN zaczynający się od chyba TN i kobinacja daty urodzin swoich i liter. Ja kiedyś przy pierwszej umowie taki właśnie podałem i nie było problemu, ponieważ taki sam nin wystawia urząd. Dodatkowo umawiamy się na stały nin tak jak wyżej jest opisane i czekamy ok. 3 tygodni.
Z takim tymczasowym nin normalnie możemy rejestrować się w agencjach pracy. Oczywiście być może dużo ludzi jest, więc sobie wymyślają że w jednej można, a w drugiej nie.

Młody
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 6 maja 2006, 21:48
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kathrina_c » 13 wrz 2014, 14:20 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

I jeszcze ok 10 dni czekasz na spotkanie Job Center, więc sugeruję ogarnąć sobie nr i umówić się z polski ok 10 dni przed wytotem. Szczególnie jeśli już znasz adres gdzie będziesz i UK. Ja czekałam 4 tygodnie i 1 dzień dokładnie, otrzymałam go tydzień temu więc to świerze info. Powodzonka.
Avatar użytkownika
kathrina_c
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 43
Dołączyła: 13 wrz 2014, 14:04
Lokalizacja: West Bromwich od niedawna
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Goosia » 14 wrz 2014, 11:23 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

ja po rozmowie telefonicznej czekalam okolo 2 tygodnie na rozmowe w sprawie nin po rozmowie czekalam okolo miesiac na karte , to nie takie hop siup
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 14 wrz 2014, 11:42 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

dla informacji karty juz nie wydaja
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Goosia » 14 wrz 2014, 20:19 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

? to co teraz jest ? :shock:
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 14 wrz 2014, 20:33 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

Po rozmowie telefonicznej około 2 tygodnie czekania (najpierw przychodzi list z potwierdzeniem gdzie i kiedy jest umówione spotkanie).
Na rozmowie zostaje wydane potwierdzenie odbycia takiej rozmowy.
Ja czekałem około 6 tygodni.

Bzdurą jest, że agencje nie przyjmą bez NIN.
U nas poprosili jedynie o potwiedzenie, że byliśmy na rozmowie.

Cała "rozmowa" trwa jakieś 5 min.
Ogólnie rozmowy to nie przypomina. Następnie osoba która przeprowadzała rozmowe wyszła skserować jakieś papiery i wróciła z potwierdzeniem odbycia rozmowy.

Kart NIN już niema. NIN przychodzi pocztą na zwykłej kartce papieru.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 14 wrz 2014, 22:30 Re: Ile sie czeka na nadanie numeru nin?

jak wyzej dostajesz tylko numer listownie na papierze :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI