Policja konfiskuje europejskie auta

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 20 lis 2014, 16:15 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

No to jest chyba logiczne. Ale to jest kwestia roszczenia należności za ewentualne szkody. Jeżeli ktoś Ci przywali po tych 6 miesiącach to nie dostaniesz kasy i tyle. Auto masz dalej ubezpieczone i wtedy patrz kodeks UE. Nie powinni Ci anulować z tego faktu ubezpieczenia.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 20 lis 2014, 17:09 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Jeśli wolisz jeździć autem z kierownica po lewej stronie zawsze możesz takie tutaj zarejestrować. Szczerze mówiąc to Anglicy długo na to przymykali oko, a taki problem jest nie tylko w Angli w Niemczech jest identyczna sytuacja tylko tam policja nie bawi sie tak jak tutaj po Monachium nie ma szans jeździć jednego dnia na polskich tablicach jeśli tam żyjesz i pracujesz i nawet nasi rodacy nie próbują.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 20 lis 2014, 17:42 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Mariany zawsze byli "cfaniaki" i tyle.
Bardzo dobrze, że w końcu, a szkoda, że tak późno się za to wzięli.
Potem jeden z drugim dziwią się, że nas tu nie lubią...prawda
Dobra Mariany...możecie mnie zagryzać za prawdomówność :D

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 20 lis 2014, 18:30 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

No tak, tylko sama "prawda". Ale nikt mi nie powie, że nas tutaj nie lubią za to, że jeździmy polskimi autami. Owszem "jeszcze" takowym się poruszam, ale tak jak wspomnialem-sprzedam i taki mam zamiar. Jestem młody, nie wiedziałem co mnie tu zastanie po przyjezdzie do kraju i dlatego wybór był na podróż autem. To, że jestem tu rok sprawiło, że rezygnuje z takiego rozwiązania i to chyba "logiczne" jak ktoś wspomniał wcześniej.
Apropo, to że nas tutaj tak nie lubią to tylko dlatego, że taki "polaczek" potrafi pokazać, że jest z Polski, (a jest pewnie nie jeden taki tutaj), który w każdy piątek po robocie stoi pod polskim sklepem i żłopie browara, klasa. Więc nie dziwcie się, że porównują nas do rumunów co potrafią tylko brać benefity i tak między nami ta kaszana z autami europejskimi to przez nawał wcześniej wspomnianych Rumunów itp do kraju, bo od początku roku jest i ogromna ilość.

Tyle ode mnie duże marki-mareczki...

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 21 lis 2014, 03:34 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

kruper86 napisał(a): i tak między nami ta kaszana z autami europejskimi to przez nawał wcześniej wspomnianych Rumunów itp do kraju, bo od początku roku jest i ogromna ilość.


Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Mieszkam w UK od 2004. Pomiędzy 2004 a 2010 mieszkałem w Peterborough w tym mieście to była "empidemia" aut na Polskich "blachach" jeszcze tylko wymienię takie miejscowości jak , Northampton, Spalding, Boston, Wisbech, Corby, Southampton. Znam te mieściny, bywałem w nich prywatnie jak i zawodowo i tam też obcych rejestracji nie brakuje.

Ps
A poza tym zbliżają się wybory i nam emigrantom raczej lżej nie będzie

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 lis 2014, 14:37 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Krzysiek2099 napisał(a):No to jest chyba logiczne. Ale to jest kwestia roszczenia należności za ewentualne szkody. Jeżeli ktoś Ci przywali po tych 6 miesiącach to nie dostaniesz kasy i tyle. (...)


Nie rozumiesz tego.
NIKOGO nie obchodzi, czy Ty dostaniesz kasę jak ktoś Tobie przywali, ale czy ktoś dostanie jak Ty przywalisz. Czy będą w stanie ściągnąć z polskiego ubezpieczyciela. O to biega. I kasa za auto/naprawę to pikuś w porównaniu do ewentualnych kosztów leczenia, rehabilitacji, kosztów obsługi prawnej itd.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 21 lis 2014, 19:59 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

No raczej jak ja przywalę to kogoś to będzie obchodziło. Srasz się o polskich ubezpieczycieli a tutaj wcale nie mają pod tym względem lepiej. Też jest sporo akcji z niewypłaconym ubezpieczeniem. Więc co za różnica gdzie jest auto ubezpieczone jak masz z tym problem tak czy siak. Bo łatwiej jest ściągnąć z lokalnej ubezpieczalni? My też tu mamy pod górkę, więc mnie to wali. Nie będę lizał dupy angolom skoro oni mają na mnie wy... Możecie sobie gadać, że jak mi się nie podoba to mogę wyjechać. Otóż chciałem poruszyć fakt, że jestem mieszkańcem kraju członkowskiego UE i będę sobie siedział, gdzie mi się żywnie podoba. Jakiś problemik?

Jak to powiedzieli chłopaki z WWO: Brak mi słów na takie podejście, zawiść, zazdrość, zamiast starać się mnieć więcej? Tylko myślisz żeby inni mieli mniej...

Zamiast pomóc to jeszcze dokopią. Polish reality.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 21 lis 2014, 20:40 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

..no to "cfaniakuj" dalej "Marian" "cfaniakuj", w końcu...jak nas widzą, tak nas piszą .
Potem w Polsce, co drugi to Milioner z kieszeniami zapchanymi funtami wymyśla bajki na temat życia w Uk, ale już zapłacić ubezpieczenie w funtach...za drogo, po co, przecież można pokozaczyć, pokombinować...to takie Polskie
..w końcu My tu jesteśmy u siebie, więc nasze a nie "ich" zasady są ważne.
Nie o zawiść tutaj chodzi, ale o brak tolerancji do łamania przepisów w kraju który daje Ci zarobić .

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 24 lis 2014, 20:45 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Od początku jezdze angielskimi autami i wiem jedno anglikow wkurza ze auta na polskich tablicach nie placa rd taxu i mandatów. I nie ma sie im co dziwić. Zresztą jakby tak do Nas zjechalo sie tyle ludzi np z Rosji zabierajac prace i nie placicili by rd taxu - mieliśmy kiedyś podatek drogowy to dopiero by byla zadyma tak więc i tak byli poblazliwi przez te 9 lat. Jakby na to nie patrzec jestesmy w obcym kraju i to my mamy sie dostosować do panujących tu przepisów i kropka. Wprowadzili by rd tax w cenie paliwa jak w Polsce i bylby juz jeden problem z glowy :)

Dodano: -- 24 lis 2014, o 20:47 --

Od początku jezdze angielskimi autami i wiem jedno anglikow wkurza ze auta na polskich tablicach nie placa rd taxu i mandatów. I nie ma sie im co dziwić. Zresztą jakby tak do Nas zjechalo sie tyle ludzi np z Rosji zabierajac prace i nie placicili by rd taxu - mieliśmy kiedyś podatek drogowy to dopiero by byla zadyma tak więc i tak byli poblazliwi przez te 9 lat. Jakby na to nie patrzec jestesmy w obcym kraju i to my mamy sie dostosować do panujących tu przepisów i kropka. Wprowadzili by rd tax w cenie paliwa jak w Polsce i bylby juz jeden problem z glowy :)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 24 lis 2014, 22:54 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Eryk jak najbardziej się z Tobą zgadzam... Road tax to podstawowy argument.
Ale jeśli chodzi o mandaty to nie czaje "polaczków" którzy poruszają się bez żadnych zahamowań na danym odcinku drogi, a później płacz jak nie daj Boże przyjdzie kwit do Polski (bo i tak bywa).

Ale jeśli chodzi o "zabieranie" pracy to się z tym nie zgodzę, bo Angol-pracodawca woli zatrudnić Polaka bo jest bardziej pracowity niż rodowity Angolik... Mówią też, że siedzimy tutaj dla benefitów (stereotyp) a ostatnio widziałem gdzieś artykuł na temat polaków którzy są jednym z mniejszych procentów jeśli chodzi o "beneficiarzy", a zgadnijcie kto bierze najwięcej ? Tak - Angol... dla których pracę ciężko wpoić. Jesteśmy w Unii, rynek jest otwarty, kto w Polsce zabrania pracować obcokrajowcom? Dlatego ich nie ma w kraju bo i pracy nie ma... Heh i koło się zamyka. Niektórzy mówią, że jak kraj daje to czemu nie brać? No fakt.. tylko jak Rumun przyjezdza do Anglii i kąpię się w publicznej fontannie i po jakimś czasie domaga się mieszkania bo jesteśmy w Unii to chyba lekka przesada. Nikomu nie dogodzimy...

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kulifer34 » 25 lis 2014, 15:34 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Kiedyś przymykali oczy ponieważ byliśmy tam niezbędni, wielu tutejszych nie podejmowało się roboty co my ją robiliśmy. Teraz gdy kryzys przyciska wszystkich trzeba jakoś zadbać i uprzykrzyć życie obcokrajowcom. Smutne ale prawdziwe :(

kulifer34
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 25 lis 2014, 15:29
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 25 lis 2014, 22:02 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

To masz kolego i poczytaj ...ze strony west midlands police

Potem poczytaj komentarze, to zobaczysz czy anglików to wali .


More than 130 foreign vehicles have been seized in the first few weeks of a clamp down on overseas drivers found to be flouting UK road rules.

We're one of six police forces nationwide taking part in the test project. It sees our officers handed devolved Driver and Vehicle Licensing Agency (DVLA) powers to impound vehicles being driven illegally on the country’s roads.

Foreign vehicles must be registered and licensed in the UK when they’ve been here for longer than six months in any 12-month period − a provision under EU legislation that affords the same privilege to UK drivers on the Continent.

Previously, our officers could only report any vehicles they’d found overstaying their welcome on foreign number plates to the DVLA for the agency to take action.

But the pilot scheme − codenamed Operation Jessica − gives us powers to seize these vehicles and insist owners tax, insure and register them in the UK or leave the country within 56 days. Any vehicles not claimed will be crushed.

We’ve stopped 210 foreign-plated vehicles in three weeks and 134 have been found to be illegal − that’s more than 60 per cent so it highlights the extent of the problem and why the pilot has been introduced.

The DVLA has provided us with a ‘hot list’ of vehicles that have entered the country and stayed longer than permitted, and we're actively targeting these vehicles and making stops on other foreign cars to check they are complying with the law.

It’s the responsibility of every driver, no matter where they come from, to ensure they obey UK road laws. That includes falling in line with taxation, registration and insurance laws, as well as those about safe driving.

The registered keeper of any impounded vehicles will have to pay a £200 release fee and a £160 surety, plus storage fees, to get the vehicle back. They then have 56 days to license it in the UK or leave the country.

The DVLA will also issue the registered keeper with an out-of-court settlement demand for the unpaid tax which will lead to a prosecution if the keeper fails to pay up.


    https://www.facebook.com/westmidlandspolice?hc_location=timeline

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Valde » 25 lis 2014, 23:52 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Paolitogringo napisał(a):I może warto poczytać stronę rządową UK,nim zaczniecie robić ploty.Tylko,czy wszyscy zainteresowani zrozumieją to??!!!Wątpię.Poniżej link


Czy chodzilo o ten punkt w podanym przez ciebie linku? Jezeli nie, to czy mogl bys sie okreslic o jakie "ploty" tobie chodzi kolego?

7. Temporary imports

You can usually use a vehicle with non-UK number plates without needing to tax or register it in the UK if all of the following apply:
you’re visiting and don’t plan to live here
you only use the vehicle up to 6 months in a 12-month period (one single visit, or several shorter visits adding up to a 6-month period)
the vehicle is registered and taxed in its home country


You must tax and register your vehicle in the UK within 14 days if you become a resident or your stay is longer than 6 months.



Czy aby na pewno sam zrozumiales?
Avatar użytkownika
Valde
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączył: 27 mar 2012, 10:58
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 13
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 26 lis 2014, 01:12 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Szczerze mówiąc to te ubezpieczenia tutaj nie są aż takie strasznie drogie, żeby tak dziadowac. Za moje auto mazda 6 pojemność 2.2 12 grupa przebieg roczny 12000mil mieszkając w miarę spokojnym miejscu płace jakoś nie całe 600£ (nie pamietam dokładnie bo placilam za rok z gory) i mam 28 lat w zeszłym roku spowodowalem stluczke z tym, ze nie straciłem zniżek bo miałem wykupiona ochronę.
Za drugie auto Fiat punto 1.2 2 grupa płacimy 400£ przebieg roczny 7000mil auto jest zarejestrowane i ubezpieczone na moja dziewczynę, która ma 24 lata.
Obydwa auta mamy ubezpieczone w opcji ful w Polsce z AC wyszło by nie wiele taniej.
Auta kupujemy 3-4 letnie uzytkujemy kolejne 4-5lat i wymiana licząc to wszystko razem czyli kosz zakupu ubezpieczenia, taxu tutaj i w Polsce to nie ma sesu po kilku latach na to samo wychodzi i nie ma stresu, ze Ci zabiorą auto, a jeszcze auta na obcych tablicach zwłaszcza polskich są bardziej narażone na akty wandalizmu. Mojemu znajomemu w centrum Birmingham porysowali całe.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Barber_2205 » 26 lis 2014, 15:16 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Kilka dni temu zawinęli znajomego na M5 między West Bromwich a Oldbury... Miejcie się na baczności RODACY :-)

Barber_2205
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 12 sie 2013, 10:43
Reputacja: 2
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK