Tax Code - Bardzo ważne

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

Mężczyzna PostNapisane przez Jacek56 » 28 lis 2014, 02:25 Tax Code - Bardzo ważne

Witam. I bardzo proszę o pomoc.
Jestem w Anglii od ponad miesiąca, pracuje też jakiś miesiąc już.
Gdy szukałem pracy, rejestrowałem się w rożnych agencjach, i ponieważ nie wiedziałem w której dostane prace, a w której nie, W dokumentach wpisywałem że mam tylko jedną pracę, Teraz pracuje w jednej agencji od poniedziałku do piątku - 40 godzin (czasem mam jeszcze kilka nadgodzin w tej pracy) a także nieraz w weekend (sobota) w drugiej pracy pracuje od 4 do 12 godzin dziennie, Ale tak jak mówiłem nie w każdy weekend pracuje, Ponieważ w pierwszej pracy co pracuje te 40 godzin tygodniowo mam Tax code W11000L a w tej drugiej co tylko w weekend mam Tax code 1000L WK1
Tak więc moje pytanie brzmi czy mam zgłosić do tax office że mam dwie prace? albo coś w tym stylu?
Gdyż nie chce żeby coś było zrobione w zły sposób i później miałbym jakieś problemy, czy też musiał bym dopłacać pod koniec roku podatkowego kasę, chociaż to raczej nie możliwe żebym przekroczył próg nieopodatkowany , który jak mi się wydaje wynosi około 10000 funtów w tym roku.
Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczny, z góry dzięki.
Pozdrawiam.

Jacek56
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 28 lis 2014, 02:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 lis 2014, 08:11 Re: Tax Code - Bardzo ważne

Nie ważne, czy przekroczysz próg, czy nie.
Do zwolnień podatkowych zaliczyć możesz tylko i wyłącznie dochody z jednego miejsca zatrudnienia. Drugie powinno być opodatkowane w pełni.
A to, że na koniec roku będziesz miał do zwrotu to już inna bajka.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 28 lis 2014, 08:51 Re: Tax Code - Bardzo ważne

Ja na Twoim miejscu zostawił bym to tak jak jest i niczym sie nie martwił tutaj urząd skarbowy działa zupełnie inaczej jak w Polsce jest przyjazny dla ludzi. Nawet jeśli bedziesz miał nieodpłate podatku to nikt Ci nie każe wyciągnąć pieniędzy z kieszeni i zapłacić tylko sciagna to w ratach w następnym roku podatkowym.
Ja kiedyś miałem taka sytuacje juz nie pamietam za ktory rok ale powiedzmy 2010 miałem niedoplate 130£ dostałem list, ze w kolejnym roku podatkowym będę miał inny kod i w ratach po 2,5£ tygodniowo bedą odbierać ten podatek i ze ja nic nie musze robić oni sami poinformuja mojego pracodawcę, dodatkowo w miedzy czasie zmieniłem prace i i nowego pracodawcy nikt o tym fakcie nie poinformował i cała sprawa przesunęła sie jeszcze o rok, a ja nawet nie zapłaciłem pensa odsetek.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Jacek56 » 28 lis 2014, 09:27 Re: Tax Code - Bardzo ważne

Dziękuje za odpowiedzi wyżej.
Ale niestety nie wiem ile zostanę w Anglii i dlatego myślę ze postaram się zmienić ten tax code, wolę go zmienić niż żebym później do Polski dostał rachunek. Bo jak co i tak będę musiał to zapłacić a jak nie będę pracował to muszą pobrać ode mnie w inny sposób tą kasę.
A także tak wogóle pytam o to, bo znalazłem numer do tax office i od kilku dni próbuje dzwonić, ale cały czas linia zajęta, tak więc nie wie ktoś czy można to załatwić osobiście w tax office w Birmingham lub w Coventry?

Jacek56
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 28 lis 2014, 02:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 lis 2014, 16:34 Re: Tax Code - Bardzo ważne

Jacek56 napisał(a):(...)
A także tak wogóle pytam o to, bo znalazłem numer do tax office i od kilku dni próbuje dzwonić, ale cały czas linia zajęta, tak więc nie wie ktoś czy można to załatwić osobiście w tax office w Birmingham lub w Coventry?

Niestety, od jakiegos pół roku głównym sposobem kontaktu jest telefon. Wisisz 30-40 minut na słuchawce. A jak już sie dodzwonisz to i tak nie ma gwarancji, że osoba z którą porozmawiasz zrozumie o co Ci chodzi. I nie mam tutaj na myśli poziomu Twojego angielskiego...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thorgal » 28 lis 2014, 20:55 Re: Tax Code - Bardzo ważne

W tym roku miałem trochę podobną sytuację co ty. Wiem z autopsji jak to wygląda. Mianowicie dostałem list z HMRC że w jednej pracy dostałem kod 670L a w drugiej 330L.
W twoim przypadku jest trochę inaczej. Przy przyjęciu u drugiego pracodawcy przy wypełnianiu kwestionariusza podatkowego powinieneś zaznaczyć że już pracujesz i że jest to twoja druga praca. (Jest tam pytanie czy już pracujesz gdzie indziej).
I po kilku tygodniach dostać list z HMRC z informacją że w pierwszej pracy dostajesz kod np: 850L a w drugiej np. 150L. To są tylko przykłady.
A i dochody są liczone z wszystkich miejsc pracy i są sumowane do obliczania podatku.
Możesz pójść osobiście też do HMRC ale i tak na 90 % dadzą Ci numer telefonu żebyś zadzwonił na infolinię. Co prawda na miejscu jakoś dziwnie szybko można się tam dodzwonić :) Zawsze w każdym razie miałem połączenie. Poleciłbym tobie Walsall ale od czerwca jest chyba zamknięty. Birmingham nie polecam. Pracują tam ****** i w dodatku lubią gubić tam dokumenty. Coventry nie znam. Nie byłem tam. Możesz tam pójść i potem podzielić się wrażeniami.
Możesz też nic nie zrobić tak jak napisał xxxx. I raczej się nic nie stanie. Nawet jak zapłacisz za mało podatku to i tak Ci go ściągną później.
Pozdrawiam

Thorgal
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 mar 2011, 17:04
Lokalizacja: Festung Breslau
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 lis 2014, 22:21 Re: Tax Code - Bardzo ważne

Thorgal napisał(a):(...) Birmingham nie polecam. (...)


Byłem tam 2-3 miesiące temu. Zamknięte na głucho i tylko pan sekurity na recepcji wręczył mi ulotkę z numerami telefonów..

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Jacek56 » 30 lis 2014, 22:15 Re: Tax Code - Bardzo ważne

Bardzo dziękuje za wszystkie opinie, jestem pozytywnie zaskoczony takim odzewem :)
Tak więc udało mi się ostatnio dodzwonić do tax office (chyba za 10 razem) straciłem już na oczekiwaniu na samą rozmowę z 9 funtów no ale cóż :/
W każdym razie, dowiedziałem się przez telefon że w pracy tej od poniedziałku do piątku mam ten kod W11000L to jest okej, znaczy kod podatkowy jest prawidłowy,
A w tej drugiej tylko na weekendy, kod podatkowy jest zły,
I zeby to zmienić potrzebuje P45 z mojej poprzedniej pracy, znaczy bo przed tymi dwoma obecnymi pracami, miałem inną jedną pracę, ale pracowałem tam tylko 1 dzień.
Tak więc nie mogę zmienić tego kodu podatkowego, puki nie podam im jakiś informacji z P45.
No ale i tak dziwne, bo w tej poprzedniej pracy co robiłem tylko 1 dzień miałem kod 1000L, drugą prace to miałem właśnie tą co mam teraz na weekendy, i w niej mam zły kod, no a w 3 pracy, w której pracuje od poniedziałku do piątku mam kod W11000L i wszystko jest okej,więc teoretycznie to chyba w tej trzeciej pracy powinienem mieć zły kod?
Już się w tym wszystkim pogubiłem....
Ale i tak cały czas myślę że nie powinienem się tym przejmować, bo i tak do kwietnia nie zarobie powyżej 10 tyś funtów, więc i tak nic mi nie zabiorą a jeszcze zwrócą , cały nadpłacony podatek, co wy uważacie? Kto z was co ma jedną pracę ma kod 1000L a kto i dlaczego W11000L?

Jacek56
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 28 lis 2014, 02:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez recasner32 » 25 kwi 2015, 11:05 Re: Tax Code - Bardzo ważne

Te telefony to masakra. Dzwonilem w marcu i koles naopowiadal mi glupot ze rozlicza podatek, po czym p o5 tygodniach gluchej ciszy dzwonie i nic nie wiedza o tym ale jak powiedzialem ze moze recznie wydobede te pieniadze od ministra finansow jak nie zalatwia sprawy to ma niby przyjsc czek i osobno kalkulacja. Termin maja jeszcze 2 i pol tygodnia. A potem sie trzeba bedzie pofatygowac do Westminsteru

recasner32
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączył: 1 mar 2012, 18:44
Reputacja: -13
Wyśmiewca


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI