Samozatrudnienie kierowca C+E

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez jadzia1987 » 28 sty 2015, 11:04 Re: Samozatrudnienie kierowca C+E

lesny69 napisał(a):Stawki sa bardzo rozne. Wazne jest to co napisal kolega powyzej. Co innego LTDa co innego samozatrudnienie. Nie jestem pewien czy na samozatrudnieniu mozna byc platnikem VAT na LTD jak najbardzieji jest jeszcze bardzo fajna forma rozliczenia tzw ryczalt VAT gdzie do faktury doliczasz 20% a do panstwa oddajesz 12% przez pierwszy rok 11% z tym ze nie mozesz dliczac kosztow VAT a takich jako kierowca raczej nie bedziezbyt wiele. Co do stawek to jest roznie jako kierowca bez doswiadczenia ciezko znalesc dobra prace. Agencje placa od 11F do okolo 14F za godzine w tygodniu (oczywiscie brutto na samozatrudnieniu). Pisze tutaj o class 1 wiadomo ze na class 2 bedzie mniej. Nie licz na 800F przy 50 godzinach bo to daje 16f na godzine no chyba ze to kwota z VAT'em. I jeszcze jeden minus samozatrudnienia lub LTD zeby dostac kredyt hipoteczny fitlrma musi dzialac przynajmniej 3 lata tak bynajmniej jest w lloyds nie wiem jak inne banki.


Jakie 12%.. Przez pierwszy rok od dnia zalozenia dzialalnosci LTD oddaje sie co kwartal 9%VAT, po uplywie roku wzrasta do 10%
Pozdrawiam

jadzia1987
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 10 wrz 2014, 19:16
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ksm » 24 lut 2015, 23:14 Re: Samozatrudnienie kierowca C+E

Witam Panowie.Potrzebuje informacji odnośnie firm które biorą ludzi na samo zatrudnienie mam osobę która ma doświadczenie lecz nie rozmawia dobrze po angielsku.Zaznaczam odrazu,że ona jeżdziła ale w firmie teraz coś cisza i dlatego pytam czy coś wiecie o firmach i dobrze by bylo gdyby ktoś z takowej agencji gadał po POlsku.z góry dzięki za wszelkie info.
Avatar użytkownika
ksm
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 4 gru 2014, 22:00
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI