Prąd na klucz - duże rachunki ?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez welwetcow » 27 sty 2015, 01:12 Prąd na klucz - duże rachunki ?

Witam,
mieszkam w Szkocji od ponad pół roku i za bardzo nie mam się kogo poradzić więc mam nadzieje, że ktoś z forumowiczów mi pomoże :) .
Od września wynajmuje drugie mieszkanie (2 małe pokoje, większa kuchnia, łazienka - 2 piętro w 2 pietrowym starym budynku) w którym płacę tylko prąd który jest na kluczyk z SSE. Na początku dostalismy list od SSE jaką mamy taryfę z roczną prognozą niecałe 700 £ przy dwóch osobach.
I moje pytanie: czy to normalne, że od ponad 2 miesięcy płacimy za prąd ponad 10£/dobę (>300£ na miesiąc :shock: ) ?? Mamy jakieś zwykłe kaloryfery z jednym pokrętłem, które sa nastawione na 3. W domu jest może z 20 stopni max. Nie grzejemy więcej bo byśmy chyba z torbami poszli. czytałam na forach, że wcześniejszy wynajmujący mógł byc zadłużony i dlatego sa naliczane jakieś inne opłaty... my dostalismy tylko ten list z prognozą a kluczyk dalej ten sam. Oprócz tego czasem ogladamy tv, żarówki energooszczędne, jeden komp, czasem coś upieke...
Jak w listopadzie temperatura na zewnatrz spadła do ok 0-2 na ścianach zaczęły sie pojawiać mokre plamy, okna musieliśmy doszczelniać , niby nowe plastiki ale np. w kuchni wiało strasznie.
Nie wiem sama czy to normalne tutaj czy lepiej sie rozglądać za innym mieszkaniem?

welwetcow
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 27 sty 2015, 00:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 27 sty 2015, 08:51 Re: Prąd na klucz - duże rachunki ?

Moja rada- wyprowadzaj sie czym prędzej- nie ze względu na rachunki ale na sam fakt posiadania elektrycznego ogrzewania- ono NIE osusza powietrza tak jak centralne gazowe, mieliśmy ten sam problem.
Na ścianach woda którą można było szmatą ścierać, najgorsze że potem pojawiły się objawy alergiczne- kichanie i 'woda' z nosa każdego ranka aż do południa.
Kupiliśmy dom z normalnym centralnym i wszystkie alergie ustały ,ściany suchutkie i zero wilgoci.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 27 sty 2015, 11:14

A nie prosciej bedzie napisac do SSE a nie na forum ?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez welwetcow » 28 sty 2015, 21:41 Re: Prąd na klucz - duże rachunki ?

Oni twierdzą, że to jest normalne jak ma się tylko prąd...

welwetcow
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 27 sty 2015, 00:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 19 mar 2015, 10:48 Re: Prąd na klucz - duże rachunki ?

stąd też nigdy w Anglii nie bierz domu bez CH (central heating) i bez DG (double glazing/double glazed windows). Omijaj ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie podłogowe (też wychodzi drogo i jeszcze podgrzewasz wszędzie leżący kurz w dywanach, bo przecież ogrzewanie podłogowe z panelami drewnianymi to jakaś egzotyka dla Anglika) .
Omija się również wszelkie grzejniki pojemnościowe czy też olejowe.

Polecam już szukać innego lokum do mieszkania.
P.S. Wszelkie "stare budynki" to u mnie od razu informacja że nie ma sensu się interesować takim budynkiem. Brak izolacji w ścianach, często energy rating E, F czy nawet G/
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE