Sprzedaż auta. Umowa.

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 18 lut 2015, 16:55 Sprzedaż auta. Umowa.

Cześć.
Postanowiłem sprzedać swoje auto, wystawiłem dzisiaj na autotrader i tak się zastanawiam czy przygotować umową kupna/sprzedaży w której będą ogólne info + dodatkowo że kupujący widzi co kupuje i że nie ma możliwości reklamacji.

Tak się zastanawiam czy to jest zgodne z prawe i czy kupujący ma jakaś ochronę na wypadek np awarii w następny dzień.

PS
Proszę sobie darować komentarze o tym że sprzedaje grata itp...

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 18 lut 2015, 17:28 Re: Re: Sprzedaż auta. Umowa.

n0rb napisał(a):Cześć.
Postanowiłem sprzedać swoje auto, wystawiłem dzisiaj na autotrader i tak się zastanawiam czy przygotować umową kupna/sprzedaży w której będą ogólne info + dodatkowo że kupujący widzi co kupuje i że nie ma możliwości reklamacji.

Tak się zastanawiam czy to jest zgodne z prawe i czy kupujący ma jakaś ochronę na wypadek np awarii w następny dzień.

PS
Proszę sobie darować komentarze o tym że sprzedaje grata itp...

Przy sprzedazy prywatnej obowiazuje sold as seen nie ma mozliwosci reklamacji.

Co innego jako trader wtedy obowiazuje "sales goods act"
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 18 lut 2015, 20:27 Re: Sprzedaż auta. Umowa.


Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 18 lut 2015, 21:38 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Alzak & Krzysiek2099 Dzieki za odp.

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wiecior » 4 mar 2015, 22:03 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Witam podepne się do tematu. Rozważam zakup samochodu i czy ktoś może mi powiedzieć jak tu wyglądają wszystkie procedury związane z zakupem? Czy jak kupie auto to wsiadam i jadę, co z ubezpieczeniem i dokumentami?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 4 mar 2015, 23:42 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

no nie tak szybko wsiadasz i jedziesz jesli masz telefon z internetem to na miejscu kupujesz road tax,no i ubezpieczenie od sprzedajacego dostaniesz skrocony dowod rejestracyjny /odcinek z register book/a nowy register book juz na twoje nazwisko przyjdzie poczta do 2 tygodnii to wszystko

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wiecior » 5 mar 2015, 05:31 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Ubezpieczenie od sprzedającego oczywiście to jest na jakiś ograniczony czas? Później musze kupić swoje? Czy o co w tym chodzi?

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez [Wojtek] » 5 mar 2015, 06:25 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Kolega dał ciała z interpunkcją. Ubezpieczenie musisz kupić na siebie. Najlepiej zrobić to przez Internet, tak jak zostało wyżej wspomniane

[Wojtek]
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Wiek: 33
Dołączył: 19 sty 2014, 18:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 5 mar 2015, 07:30 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Tutaj ubezpieczasz konkretnego kierowcę na konkretny samochód, a nie samochód sam w sobie, jak w Polsce. Stąd ubezpieczenie sprzedającego nie jest ważne dla kupującego.
Chyba, że masz wykupione ubezpieczenie na wszystkie samochody w UK, to inna para kaloszy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wiecior » 5 mar 2015, 22:05 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Czyli w dniu, w którym dokonuje zakupu samochodu muszę od razu kupić ubezpieczenie? ( przez internet/telefon )

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 5 mar 2015, 22:45 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

no tak musisz wykupic ubezpieczenie

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 mar 2015, 07:18 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

wiecior masz kilka opcji. Jedną z nich jest tak jak napisałeś, zakup via internet tuż po zakupie. Wówczas lepiej odczekać pół godziny, godzinkę, zanim systemy się zupdate'ują i policja będzie widziała to ubezpieczenie. Wiesz, lepiej duchac na zimne...
Mozesz też iść do brokera i powiedzieć mu, ze chcesz jutro/pojutrze/za 3 dni kupić samochód i możesz sobie wykupic ubezpieczenie na dzień 2, 3 czy tez tydzień, bez konkretnego samochodu.
Albo wykupic full ubezpieczenie na cały rok na wszystkie samochody, jak już wczesniej wspominałem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Coolisty » 7 mar 2015, 06:48 Re: Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Alzak napisał(a):
n0rb napisał(a):Cześć.
Postanowiłem sprzedać swoje auto, wystawiłem dzisiaj na autotrader i tak się zastanawiam czy przygotować umową kupna/sprzedaży w której będą ogólne info + dodatkowo że kupujący widzi co kupuje i że nie ma możliwości reklamacji.

Tak się zastanawiam czy to jest zgodne z prawe i czy kupujący ma jakaś ochronę na wypadek np awarii w następny dzień.

PS
Proszę sobie darować komentarze o tym że sprzedaje grata itp...

Przy sprzedazy prywatnej obowiazuje sold as seen nie ma mozliwosci reklamacji.

Co innego jako trader wtedy obowiazuje "sales goods act"



To nie jest do końca prawda. W momencie jeśli stan samochodu nie jest zgodny z opisem i ma ukryte usterki "sold as seen" traci swoje znaczenie. Miałem taką systuację, kupiłem samochód z zapisaną w ten sposób umową, który później zwróciłem. Informacje na ten temat wziąłem z Trading Standards. Poinstruowali mnie jak przeprowadzić proces zwrotu. W przypadku oporu sprzedawcy zaproponowali otwarcie sprawy przeciwko niemu za opłatą. W moim przypadku to było 80f. W razie problemu w takich sprawach, warto zadzwonić do Trading Standards.
Avatar użytkownika
Coolisty
Początkujący
 
 
Posty: 22
Wiek: 44
Dołączył: 22 lip 2007, 13:33
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wiecior » 8 mar 2015, 10:29 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Robię symulacje ubezpieczeń na stronie i przy dwóch pierwszych pod spodem napisane jest
- The insurer will need to fit a box to your car if you buy this policy.
- The insurer will ask you to fit a device to your car if you buy this policy.
Może ktoś mi wytłumaczyć o co konkretnie chodzi i czemu pod innymi nic nie ma ?
Pozdrawiam

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 mar 2015, 11:56 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

chodzi o zainstalownaie "czarnej skrzynki". Urządzenie rejestrujące wszystko, co robisz z samochodem, jak jeździsz itd.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA