Akwarium morskie

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 9 mar 2015, 19:00 Re: Akwarium morskie

Przyznam ze akwarystyka morska jest mi obca ale, wybierając zbiornik na podstawie zdjęć wybrałbym zbiornik camaro80.
Głównie dlatego ze wygląda bardziej kolorowo chociaż wierze ze to zasługa innej barwy światła bliższej 6000k.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 9 mar 2015, 20:25 Re: Akwarium morskie

Thomas niestety ale muszę Ciebie zmartwić, to akwarium nie ma żadnego z prawidłowych kolorów, w akwarium morskim powinno przeważać światło niebieskie, tu zdecydowanie dobrane sa złe rury t5 lub może nawet t8, kolory korali powinny wyglądać tak:
http://pl.reeflex.net/kategorie/61.html
przewiń sobie na pozycję Zoanthus a będziesz widział jaki kolor powinny mieć zdrowe ZOA u kolegi, niestety tu są strasznie zaniedbane. Szorstnik na środku to albo wypasiona Aiptasia, ale nie wiedzę innych więc albo będzie plaga i to konkretna albo już jest, jeśli to jednak jest nie aiptasia a prawdziwy szorstnik:
http://pl.reeflex.net/tiere/4738_Pachyc ... dohrni.htm
to jeszcze nigdy nie wiedziałem tak zaniedbanego, że aż zrobił się ciemny. KOlega zdecydowanie probuje wmówić i sobie i innym, że dobrze prowadzi akwarium a tak naprawde są tam duże niedociągnięcia. Mógłbym tak opisać każden z korali tego akwarium łącznie z linkami do prawidłowych kolorów, jednak nie widzę aby był sens.
Co do kolorów mojego akwarium, po powrocie z pl pod koniec marca planuje kupić inny obiektyw do aparatu i napewno nie omieszkam zamieścić tu lepszych zdjęć.

Dodano: -- 9 mar 2015, o 20:28 --

Próbuję się dopatrzyć jeszcze co to za biały koral na dole po lewej, wygląda mi na trupa jakiegoś SPS, czyżby kolega robił przymiarki ale ze względu na złą wodę koral zdechł?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 mar 2015, 12:15

draco nie wiem jak "powinnien" wyglądać morszczak i nie jestem pewnien jakie widmo światła powinno być urzyte ale moge powiedzieć co zaobserwowałem nurkujac w morzu czerwonym na rafie.
Definitywnie barwa zależy od głębokości im glebiej tym woda wiecej blokuje widmo czerwone i wszystko staje sie niebieskie.
przyznam ze najpiekniejsza rafa jest do 3m gdzie swiatlo jest białe.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez camaro80 » 17 mar 2015, 21:26 Re: Akwarium morskie

Panie Draco jestes w wielkim bledzie . Mysle ze dalbys wiele by miec takie korale jak ja w takich kolorach i w takiej kondycji i ja niewiem gdzie ty widzisz i po czym stwierdzasz zla kondycje moze poprostu popytaj ludzi ktorzy biora odemnie korale wlasniexzexwzgledu na barwy i wielkosc a to ze tylko potrafisz krytykowac a nic nie pokazujesz to juz twoje zmartwienie powtarzam ci ze to co widzisz nie lrzekroczylo 250 funtow wiec nie oczekuj niewiadomo jakiego oswietlenia . Moze pora najpierw popatrzec na swoje akwarium gdzie niedlugo xenia ci zarosnie caly zbiornik a ty chcesz uczyc i krytykowac innych .a nie piszesz ze nie umiesz zrobic fotki bo aparat ci szwankuje i nie umiesz uchwycic kolorow moja fotka jest zrobioja telefonem marki samsung i zrobie ci taka sama nawet przy ledach a jesli chodzi o chwalenie siexsprzetem to juz ci pisalem ze moge ci sprzedac oswietlenie razora za 900 funtow i zdecyduj sie wkoncu na jakas wersje ktora bedziesz pisal bo najpierw jedsiesz po tych co kupuja uzywany sprzed i odradzas a za chwile piszesz zeby dolozyc pare funtow i kupic uzywany sprzet w zalaczniku masz te twoje zle wybarwione korale heh nie osmieszaj sie
Załączniki
rps20150317_212359.jpg

camaro80
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 9 maja 2013, 09:22
Reputacja: -4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 18 mar 2015, 05:05 Re: Akwarium morskie

Widzę, że skończył się dwutygodniowy ban za obrażanie innych użytkowników A ty dalej zamiast odpowiedzieć na pytania to tylko zarzuty piszesz. Twoja fota z denny mi kolorami ma być dowodem? Zoa przy latarce będą miały kolor to raz a po drugie u ciebie widzę xenie, ale znajdź mi chociaż jej mały kawałek u mnie A wyślę Ci flaszkę. Potrafisz pisać jedynie bajki. I fotki prawdziwych kolorów wyślę jak wrócę po urlopie bo juz mnie męczy rozmowa z tobą.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez camaro80 » 18 mar 2015, 12:45 Re: Akwarium morskie

Koniec tematu a ty nazbieraj na lepszy aparat lub kup kretki i tlumacz to sobie swiatlem i dar7j sobie swoie glulie uwagi bo mam je gleboko gdzies i z twoich rad napewno nie skozystam mysle ze powinnes dodac silnik spalinowy zamiast tych 3 wave makerow to wydmucha ci ta xenie z prawego rogu jesli nie dowidzisz bo jak narazie niemasz czym sie chwalic prucz niebieskiego swiatla i jeszcze raz niestac cie na moj czas .wnioskuje ze masz 16 la5 bo tak sie zachowujesz a ty mi poszesz ze 30 lat temu cierniki chodowales to moj ostatni post a ty mistrzu od solanek pozostan przy swoim oczywiscie jestes najlepszy heheh musisz tylko dokulic baterie do potrzynywania akwa rozbawiles tym na maxa

camaro80
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 9 maja 2013, 09:22
Reputacja: -4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 18 mar 2015, 21:15 Re: Akwarium morskie

Tak jak myslałem, nie dość, ze chamski to jeszcze robi masę błędów ortograficznych. To co widzisz jako xenie to euphyllia paraancora wielkości dwóch pożądnych dłoni, musiałem i tak ją już ciąć bo nie wchodziła mi do akwarium, niestety ty nigdy takiej nie osiągniesz. Co do uwag o aparacie to napisałem, że potrzebuję obiektyw a nie aparat, samo body jakie mam, przewyższa kilkukrotnie koszt tego dennego akwarium, jakie pokazujesz. Razor za 900f, hehe, gdzieś ty chłopie bajki oglądał? Ja akurat nad akwarium mam PacificSun Triton R2, a ty skoro dorwaleś tak drogą lampę to może ją zawieś nad tym swoim bagienkiem?
Nie potrafisz odpowiadać grzecznie na czyjeś pytania i uwagi więć zachowujesz się jak szczeniak obrażając innych, jesteś żałosny i tyle.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 mar 2015, 21:45 Re: Akwarium morskie

A ja się łudziłem, ze zobaczę "budget" solankę a tu nic... na takowa jeszcze mógłbym się skusić. :-)

Dodano: -- 30 mar 2015, o 20:43 --

Szkoda ze temat zdechł, bo powoli mam dosyć swojego holendra i nie możliwe dla mniej do ogarnięcia problemy z jego prowadzeniem wiec rozważyłbym solanke...
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK