Kiosk z polskimi gazetami

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez puzzle_fan » 26 mar 2013, 13:28 Kiosk z polskimi gazetami

Witam.

Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć polskie czasopisma?
Chodzi mi o specyficzne tytuły poświęcone łamigłówkom:
"Obrazki logiczne"
"Logi-Mix"

W Polsce kupowałem je miesiąc w miesiąc, lecz teraz niestety nie mogę ich znaleźć.

Wiem, że są anglojęzyczne odpowiedniki tych tytułów, lecz niestety:
- są kilkukrotnie droższe ;/
- nie są w języku polskim (ma to duże znaczenie zwłaszcza w grach słownych)
- nie mają klimatu:D

Zatem jeśli ktokolwiek ma namiar, proszę o informację.
Dzięki!!!

puzzle_fan
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 26 mar 2013, 13:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 26 mar 2013, 17:16 Re: Kiosk z polskimi gazetami

Poszukaj może w e-kiosku bądz e-gazetach , albo na stronie wydawcy poszukaj moze wysyłają zagranicę. Badz porozmawiaj z właścicielem polskiego sklepu jak towar z Polski bierze to i gazete tez moze .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 26 mar 2013, 17:28 Re: Kiosk z polskimi gazetami

Ja sugeruje skorzystac z uslug jednej firm zlokalizowanej w UK, ktora oferuje prenumerate za posrednictwem przesylki pocztowej.

Jesli skorzystasz z oferty wydawcy albo polskiego kolportera prasy cena bedzie kilkakrotnie wyzsza niz wartosc gazety, gdyz bedzie zawierala koszty przesylki z Polski i bykowe, ktore "zagraniczni milionerzy" musza placic na kazdym kroku.

Kiedys mialam prenumarate oferowana przez jeden ze sklepow spozywczych zlokalizwoanych w Londynie, wszystko wpadalo do mojej skrzynki na listy terminowo, a cena byla tylko odrobine wyzsza od ceny gazety w Pl. Niestety nie pamietam nazwy firmy, ale w google pokazuja ze jest teraz w UK sporo polonijnych firm oferujacych takie uslugi.

Z polskimi sklepami w okolicy osobioscie mialam kilka problemow, a to nie otrzymali w ogole tego co chcialam, a to sprzedawca nie zachowal dla mnie mojego magazynu i sprzedal komus innemu, a raz nawet kiedy bylam zniecierpliwiona i kupilam gdzie indziej, to i tak pozniej zeby nie robic sklepikarzowi problmow kupialm od niego ten sam numer ktory juz mialam...

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 26 mar 2013, 17:46 Re: Kiosk z polskimi gazetami

Jeżeli Cię interesują wyzwanie to polecam Killer Sudoku (nie jest to klasyczne sudoku). Co prawda nie po polsku, ale cyferek chyba nie trzeba tłumaczyć :mrgreen: Jest to dostępne w każdym sklepie, a ze względu na trudność wystarcza na dłuuugo.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez puzzle_fan » 27 mar 2013, 08:44 Re: Kiosk z polskimi gazetami

Dzięki za rady.

Zorientowałem się, że można zamówić prenumeratę np. w sieci RUCH (lecz mają duże koszty).
Można zamówić bezpośrednio ze strony wydawcy (koszt numeru plus koszt wysyłki) i wychodzi to w miarę sensownie.
Jednak zależało by mi na kupieniu gdzieś w kiosku, sklepie, itp. Wysyłka to czas oczekiwania a tak mogę kupić od razu ile chcę i kiedy chcę.

Co do sudoku, to racja można to kupić wszędzie i cyferki są uniwersalne językowo:).

Jednak w tych wydaniach są unikalne zadania logiczne napisane w języku polskim. Dam może przykład dlaczego mi tak na tym zależy:
Logi poszedł na grzyby i oto co znalazł:

1. Muchomor nie miał największego obwodu i nie rósł na górce.
2. Pieczarka miała 5 cm większy obwód niż maślak.
3. Obwód prawdziwka nie był podzielny przez 10.
4. Grzyb z obwodem 15 cm nie rósł ani na górce ani za ścieżką.
5. Prawdziwek rósł pod dużym drzewem.


To jest takie najprostsze zadanko ale są o wiele trudniejsze i bardziej rozbudowane. Takie gdzie każde "nie", "ale", "czy" ma znaczenie.

Sudoku można mieć na pęczki, ale ja chcę tego!:D

Podsumowanie: Czy coś takiego znajdę w Bham?

puzzle_fan
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 26 mar 2013, 13:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez yoriviat3541 » 31 mar 2015, 09:35 Re: Kiosk z polskimi gazetami

Musiałbyś się przejść po mieście i posprawdzać infokioski. Może w nich znajdziesz interesujące Cię pozycje, chociaż gwarancji nie daję. Jak nie znajdziesz to chyba tylko internet.

yoriviat3541
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 31 mar 2015, 09:33
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do SZUKAM INFORMACJI